kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 15 Apr 2007 18:35 pm

Já byl na procházce a u cesty v příkopu kaluž tak 300 litrů.Tak jsem tam nakouknul a komárů mraky. Tak se tam vypravím sám bez kočáru. :lol: Je ale pravda, že je letos na komáry slabý rok.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod jojto » 17 Apr 2007 18:21 pm

Svokor ma perfektne miesto na larvy komarov (cierne), par machnuti a ma na 2 mesiace (mrazi). Skoda, ze moje neonecky sa ich boja (mrazenych nie) :)
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 17 Apr 2007 18:25 pm

Krmíte někdo smýkaným hmyzem? Docela by mne zajímaly vaše zkušenosti.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod jan toman » 17 Apr 2007 23:10 pm

GAGAL napísal:Krmíte někdo smýkaným hmyzem? Docela by mne zajímaly vaše zkušenosti.


Obcas,no okrem botii a L-kacoch ine ryby nemam.Botie su za konikma a ruoznou havedou zrave,no L-kace to moc nechcu,vlastne vobec to nechcu.
A okrem toho,ked smykas sietkou po trave,musis davat pozor na chranene druhy chrobakov.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod peter-trnava » 17 Apr 2007 23:19 pm

...krmil som, ale chameleony :D
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 18 Apr 2007 14:45 pm

Tak to koukám. Já jsem od toho velmi rychle upustil. Ta havět se mi nějak rozlezla po bytě a v akva. nezůstalo nic. :lol: Umrtvovali jste to nějak? Nebo přímo šup s tím do akva.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod arowana » 18 Apr 2007 15:00 pm

V minulosti som zvykol kŕmiť smýkaným hmyzom, ale teraz / z lenivosti ? /, už veľmi zriedka.
Narkotizovať hmyz buď éterom, alebo vraziť do mrazáku a skŕmovať v polohybernovanom stave, alebo nechať zamraziť. Vydrží tak mesiace bez straty nutričných hodnôt. Mám zopár kamošov v nemecku, ktorý mrazenie bežne praktizujú pri nadprodukcii drosophyl, hlavne v lete, nakoľko ich chovajú v kontajneroch na selektovanie domového odpadu / na odpade z kuchyne /. Jeden z nich funguje len na tomto žrádle a v lete ich namrazí niekoľko sto litrov !
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod viridis » 18 Apr 2007 18:49 pm

Smykanym hmyzom nie, iba octomilkami ... :)

Nelietave sorty sa daju pomerne bez strat skrmovat aj priamo, bez mrazenia atd.

Pri lietavych:
Mrazenie je spolahlive.
Skrmoval som tak, ze som musky z "chovnej flase" vypustil do inej (octova flasa).
Potom som vrazil na polhodinu flasu do mrazaku a musky jednoducho vysypal na hladinu.

Alebo, ak sa mi nechcelo cakat, kym stuhnu, fungoval aj trocha drasticky sposob, poriadne zatriast flasou. Musky sa omracili udermi o steny ...
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 18 Apr 2007 20:27 pm

Octomilky jsem taky mrazil. To je v poho jen mne zajímal ten smýkaný hmyz jestli to někdo používá. Že někdo krmí octomilkami až tak ve velkém to je opravdu zajímavé.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod peter-trnava » 18 Apr 2007 23:14 pm

Riziko vidim v tom, ze mozes chytit ( nepozorovane) aj to co nechces , napr klieste a pod. V akva neviem, ale v tera to bol problem.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod sami » 19 Apr 2007 09:05 am

Pozeram gagal, ze budes asi moja krvna skupina, krmil som aj smykanym hmyzom- super bola jazda na biku al. babete a smykanie za jazdy po trvave- idelany bol val alebo uzka cesticka obrastena po oboch stranach travou , pravda je ze som nachytal aj vela ineho, hlavne chrobakov al. bzdochy popr. vcely tie som sa snazil vyhodit, mam super clanok z AT rok neviem ale pozrem doma o vhodnosti konkretnych druhov hmyzu a sposobe jeho ziskavania, obcas z jari za bezveternych sparnych podvecerov sa daju nachtyt s klasickou sietkou na plankton doslova mracna komarov alebo pakomarov- nechci vediet ako po tom ryby rastu ani ziva planktonovo potrava sa na to nechyta, krmil som s tym malych rajovcov ale beru tu prakticky vsetky ryby milovali to aj panciernickovia trinidadsky to bola mlaskanica. Proste hmyz je nielen pre ryby ale aj pre cloveka vyzivovava bomba, mimochodom chodi teraz o hmyze mylsim na STV 2 alebo na CT2 super dokument. Takze ak ho je dostatok kludne sa v lete vzdavam plavajucej potravy v prospech lietajucej, tolko moje skusenosti, nenutim nikomu len vrele doporucujem :roll:
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 19 Apr 2007 09:14 am

Sami je to řesně jak píšeš. Taky jsem nachytal hmyzu mraky.....ale právě že chytneš i včely brouky a jak to třídit. Leze to, píchá to, kouše to :o (jasně zmrazit omámit) Pakomáry jsem taky lovil...........docela legrace, když stojíš u rybníka a točíš sítkou ve vzduchu jako blázen ...to už nevydžela ani moje žena. Výsledek stál ale za to. :lol: Dost jsem ale zjistil u motýlářů. Ti odchovávájí hmyz aby si jej přípíchli, no a my ho zkrmíme. :o Tak jestli se dostaneš k jejich literatuře je to dost zajímavé.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod sami » 19 Apr 2007 09:30 am

No s tymi zenami je to pravda :? aj mojej sa to zdalo trocha ako ulet a tak to praktizujem na miestach kde ma nikdo nevidi, inak zhodou okolnosti mam sefa ktory je tak torchu maniak do hmyzu ako ja do akvaristiky a tak mame spolocnu cinnost, tento druhy sposob kedy sa chytaju doslova mraky hmyzu je omnoho lepsi, je to ciste, pomerne rychle a maz len to co ozaj chces, mam jedno DVD, teraz ma napadlo ze som ho chcel dnes zobrat do NR na akva stretko kde chytaju doslova mraky koretier, je to na jazera Tanganika, no a ti ludia z nich robia kolace :roll: , nevidiet tak nekecam, a byt tam krmim asi len tym, bol by to super biznis, je to jazero plne koretier. Ak by mal niekto zaujem nech da vediet, nejako sa dohodneme.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod guppy » 19 Apr 2007 09:51 am

sami,
skús nájsť ten článok z AT o chytaní hmyzu, zaujíma ma to. Ď.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod sami » 19 Apr 2007 12:27 pm

Kuknem ho dnes doma a zajtra ak budem mat cas ho potom doobeda preskenujem a poslem ho.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod lunimus » 19 Apr 2007 12:32 pm

To Sami: ... o ten clanok budeme mat zaujem asi viaceri :D
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod sami » 19 Apr 2007 13:00 pm

ok, pokusim sa ho dat sem alebo mi poslete adresy v ss a ja Vam to poslem mailom
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod mil0s » 21 Apr 2007 11:45 am

mam lokalitu kde je kopu komarych lariev. ale co s nimi. nemam skusenosti ako to ryby zeru.... to len dat do skvarka???? alebo vysusit ich a tak alebo ako ich spracovat??? ako to vy robite???
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod jan toman » 21 Apr 2007 12:11 pm

Ahoj.
Skor nez zacnes lovit komarie larvy v tej lokalite,skus nieco zistit o vode,v ktorej sa nachadzaju.
Mozna ze tak predides zbytocnemu zarmutku.Mnoho lokalit je nedaleko roznych skladok odpadu,alebo su chemicky znecistene.Na rozne vodne nadrze,kde ziju ryby, daj tiez pozor,lebo lahko nalovis okrem komarov aj ine zivocichy, ktore mozu rybam sposobit krute chvile.

Pre krmenie mas viac moznosti.
1- susit ,no nie na priamom slnku, ale skor zbavit roznej necistoty/listy,zostatky rastlin a pod.
2- ocistit,preplachnut,ocedit od vody a dat zmrazit na male porcie.
3- krmit zivou potravou,ale znovu ocistit,preplachnut a podavat iba v takej davke,kolko su ryby schopne behom par minut skrmit.V opacnom pripade mas doma Amazoniu.
Ak nalovis viac potravy a mas moznost niekde umiestnit sud s odstatou,alebo dazdovou vodou/ niekam kde nieje priame slnko a voda sa nepriehrieva a zabranit pripadnemu preteceniu vody pocas dazda,na par dni ich udrzis pri zivote.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod mil0s » 21 Apr 2007 20:08 pm

a su larvy komara vyzivne??? ake mate skusenosti?
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Miro69 » 21 Apr 2007 20:15 pm

mil0s napísal:a su larvy komara vyzivne??? ake mate skusenosti?

Je to veľmi kvalitná potrava. Pre niektoré druhy priam nenahraditeľná.
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 21 Apr 2007 20:29 pm

jan toman-nechci se tě dotknou ,ale lovil jsi někdy komáry? Myslím, že mi to potvrdí více lidí, ale tam kde žijí ryby je nalovíš velmi těžko. A co se týká nemocí tak bych si dovolil říci, že je to jedno z krmiv které je nejméně rizikové.Jinak je to opravdu nej krmivo pro ryby.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod mil0s » 21 Apr 2007 20:33 pm

a ako to najcastejsie spracuvavate vy??? susite ci mrazite alebo zivimy krmite?
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 21 Apr 2007 20:38 pm

Nej je živé. Očistíš propereš a s troškou vody uchováš v ledničce pár dní. Pak vléváš i s čistou vodou do akva.No a pokud jich máš opravdu moc tak zmrazíš. Nic víc.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.