Reverzná osmóza - poskladanie



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 09 Máj 2007 21:46 pm

Tak , viem , že je tu o RO popísaného veľa, ale , ja som ju dostal viacmenej v krabici a potrebujem poradiť ako ju zložiť dobre a bez poškodenia.
Voda vstupuje do prvého filtra na pieskové usadeniny a nečistoty , odtiaľ pokračuje do druhého / taste a odor??/ a pokračuje do osmotickej membrány??
Mal som v krabici pribalený i kovový ventilček a neviem kam ho nainštalovať, rovnako tak ako dielec z anticoory, ktorý ja otvorený z dvoch strán a z boku ná závit.
Pripojím aj foto spomenutých súčastí, o ktorých mi nie je jasno čo s nimi a kam.
Mohol by som prípadne požiadať majiteľov RO o foto CELÉHO systému od vodov. kohútika až po konečnú vodu??
ďakujem
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod Roman » 09 Máj 2007 22:09 pm

osobne odporucam najprv zapojit filter s uhlim (to je ten taste odor :) ) a az potom mikrofilter a nasledne membranu.
ten ventilcek bude asi preplachovaci ventil, zapaja sa do vystupu membrany kadial prudi von odpadna voda

ten "antikorovy dielec" odfot, netusim co to moze byt
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod Lord » 09 Máj 2007 22:29 pm

jenom si rypnu a to ti tam nepribalili navod :lol:
Lord
 
Príspevky: 9
Obrázky: 2
Založený: 08 Máj 2007 14:25 pm

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 09 Máj 2007 22:29 pm

Roman napísal:osobne odporucam najprv zapojit filter s uhlim (to je ten taste odor :) ) a az potom mikrofilter a nasledne membranu.
ten ventilcek bude asi preplachovaci ventil, zapaja sa do vystupu membrany kadial prudi von odpadna voda

ten "antikorovy dielec" odfot, netusim co to moze byt


roman, a nebude sa ten uhlíkový filter zanášať sajrajtom , ktorý by zachytil filter na pieskové nečistoty a bordel??
Uhlíkový filter má životnosť do výmeny 1500 galónov, to je celkove pretečenej vody , či už čistej??

k tomu ventilku - ano on je na výstupe z membrány na preplach , ale mimo neho tam bol pribalený ešte jeden kovový ventilček a badička, o tej je mi všetko jasné xixi
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 09 Máj 2007 22:48 pm

Lord napísal:jenom si rypnu a to ti tam nepribalili navod :lol:


navod je nalepený na filtroch , je tohoto znenia:
1.Shut off watter supply.
2.Note the flow direction on the filter
3.For guick connect fittings push scratch free tube end into the fitting until it bottoms.For threads, installTeflontaped fittings and tighten firm. use two wrenches to tighten tubing install in compliance with local regulations.
4.Turn on the watter and check for leaks.If leaks occur, repeat step5.If leaks persist, discontinue use and call your supporting dealer.5. Flush 4 gallons of watter through the filter brfore use.

na druhom :
1. rovnaká
2. Install teflon taped fittingsand tighten firmly.
3. Note the flow direction on filter
4. connect supply line to the inlet slide of the filter.tighteen firmly. use two wrenches
5. shut off water, connect filter outlet to supply line .tighteen firmly. use two wrenches.
6.turn on watter, check for leaks.tighteen fittings if leaks occur
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod Roman » 09 Máj 2007 22:54 pm

uhlie sa nezanesie, aj tak ho po polroku vymenis. skor je dolezite aby mikrofilter zachycoval kusky uhlia a ochranil tak membranu pred zanesenim
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod Lord » 09 Máj 2007 22:57 pm

Nejprve dochází k zachycení mechanických částic větších než 1 mikron na mechanickém filtru, vyrobeném ze spékaných polypropylénových vláken.Výhodou tohoto filtru je vysoká odolnost proti náhlým průtokovýma tlakovým změnám vody.
Další stupeň čištění zajišťuje filtr se spékaným aktivním uhlím,kde se protékající voda zbaví chlóru a organických látek absorčním způsobem.
Hlavní jednotkou celého přístroje je polopropustná membrána pracující na principu reverzní osmózy.Mikrootvory v membráně projdou pod tlakem pouze molekuly vody,ostatní látky odtečou s odpadní vodou.Průměrné odsolení dosahuje 95 %.
zdroj http://www.pepinuvutes.estranky.cz/stra ... zni-osmoza
Lord
 
Príspevky: 9
Obrázky: 2
Založený: 08 Máj 2007 14:25 pm

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 09 Máj 2007 23:03 pm

Roman napísal:uhlie sa nezanesie, aj tak ho po polroku vymenis. skor je dolezite aby mikrofilter zachycoval kusky uhlia a ochranil tak membranu pred zanesenim


zaroveň s uhlíkovým filtrom sa vymení aj mikrofilter a membrána kedy??
je tam uvedené 1500galonov použiteľných, to miniem tak za rok , rok a pol, nie??
robím 200 litrov vody raz za týždeň, malo by to tak vyjsť , nie??

trochu som prekvapený toj formou , v akej to prišlo , svokra má také veľké 3 predfiltre, pravda mení ich raz do roka
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod Roman » 09 Máj 2007 23:20 pm

to mas zato ze si kupil hned prvu. tie 10x2" patrony sa casom predrazuju.
uhlie ma zivotnost po roka-rok, bez ohladu na mnozstvo vody , mikrofilter vymenis az ked zaznamenas radikalne znizenie vykonu a membrana vydrzi 5 rokov v pohode
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod Ceco » 10 Máj 2007 08:57 am

Co sa tyka poradia, su rozne nazory. Jedni preferuju poradie mechanicky filter - uhlie, ini zas opacne. (osobne to mam tak ako odporuca vyrobca). Obe maju svoje pre a proti. Idealne je pred celu sustavu zapojit dalsi mechanicky predfilter, ktory sa da zohnat v hornbachu, baumaxe, etc. Najlepsie taky, kde vymena filtracnej vaty je jednoducha a rychla. Takyto predfilter prida na zivotnosti RO filtrov, ktore su podstatne drahsie.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 15 Máj 2007 09:46 am

tak som sa spojil z firmou v NR , pošlú technika , ktorý mi to doinštaluje pod umývadlo, a bude to mať i nejakú formu, nie iba hadičkový výstup, ale klasika armatúra.
Ešte uvidím , aké rozumy bude hádzať k tomu prepojeniu, čo si mi poradil, roman.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 18 Máj 2007 23:44 pm

janko napísal:tak som sa spojil z firmou v NR , pošlú technika , ktorý mi to doinštaluje pod umývadlo, a bude to mať i nejakú formu, nie iba hadičkový výstup, ale klasika armatúra.
Ešte uvidím , aké rozumy bude hádzať k tomu prepojeniu, čo si mi poradil, roman.


Tak je to nainštalované, a nebolo to ani tak veľmi drahé , a je to aj vkusné!!
hneď som vodu otestoval prvá várka Ph 5,6 - 5,8, celková tvrdosť podľa testu od Rataja 0,5 stupňa
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod robo714 » 19 Máj 2007 01:06 am

Janko ideš na akvaleto? Ja sa chystám no nie je to na 100% isté mohli by sme Ťa zobrať.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 19 Máj 2007 09:19 am

robo714 napísal:Janko ideš na akvaleto? Ja sa chystám no nie je to na 100% isté mohli by sme Ťa zobrať.


robo714 , ani u mňa to nie je na 100%, iba na 99,99%, ešte neviem , či nepôjdem aj s rodinkou, ale ak by sa im nechcelo, tak by som sa zviezol, iba tak na otočku, neplánuješ tam byť dva dni v kuse, že??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod robo714 » 19 Máj 2007 13:52 pm

nie plánujem takú otočku neviem to presne časovo vymedziť ale tipujem tak 2-3 hod max.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 23 Máj 2007 11:44 am

robo714 napísal:nie plánujem takú otočku neviem to presne časovo vymedziť ale tipujem tak 2-3 hod max.


pošli ni na ICQ tvoje číslo, pokecáme čo a ako,moje je 436942637
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod caloghero » 23 Máj 2007 14:59 pm

janko napísal:Tak je to nainštalované, a nebolo to ani tak veľmi drahé , a je to aj vkusné!!
hneď som vodu otestoval prvá várka Ph 5,6 - 5,8, celková tvrdosť podľa testu od Rataja 0,5 stupňa


zaujimalo by ma v akom poradi je reverzka poskladana :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Reverzná osmóza - poskladanie

Odoslaťod janko » 23 Máj 2007 15:13 pm

caloghero napísal:
janko napísal:Tak je to nainštalované, a nebolo to ani tak veľmi drahé , a je to aj vkusné!!
hneď som vodu otestoval prvá várka Ph 5,6 - 5,8, celková tvrdosť podľa testu od Rataja 0,5 stupňa


zaujimalo by ma v akom poradi je reverzka poskladana :roll:


aktívne uhlie - 5 mikrónový filter- permeabilná mebrána- uskladňovací valec
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.