Externy filter - prietok



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Externy filter - prietok

Odoslaťod king » 19 Máj 2007 12:02 pm

Ahajte mam akva 300l (africke cihlidy) a k nemu JBL CP 500. Filter mam uz dva roky cistim ho cca kazdych 5 - 6 mesiacov (preperiem filtr. media a dam spat, media su po preprani na pohlad ciste. Bohuzial prietok filtrom po vycisteni sa zvysi len mierne. Prietok uz ani zdaleka nie je tak velky ako na zaciatku, ked z neho voda doslova striekala teraz ide z neho len taky slaby prud (odhadujem cca 30% povodneho vykonu). Hadice su precistene. Neviem v com moze byt problem, myslite ze je nacase vymenit filttracne media? Mam tam tie media ktore boli dodavane povodne plus doplnene o sera keramicke valceky.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Reklama

Re: Externy filter - prietok

Odoslaťod Norman » 19 Máj 2007 14:15 pm

King: precistis aj vrtulku cerpadla a priestor kde sa jej magnet toci v "diere" hlavy cerpadla ? Byva tam brutalny nanos bakterii a sajrajtu, ktory "brzdi" krutenie. Ak su precistene media a hadice, nema co ine branit prietoku.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter - prietok

Odoslaťod majko » 19 Máj 2007 20:10 pm

Norman napísal:ktory "brzdi" krutenie.
Hmm, tym to asi nebude cerpadla maju synchronny motor, ktory sa (zjednodusene povedane) bud toci nejakymi otackami, alebo netoci vobec.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Externy filter - prietok

Odoslaťod Norman » 19 Máj 2007 23:11 pm

majko: principy su mi jasne ale pri hlave shark mi zanesenie diery s oskou v ktorej sa kruti magnet jednoznacne znizi prietok. Nic ine si v pripade cistych hadic a naplni neviem predstavit. Bud by to inak slo alebo nie.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter - prietok

Odoslaťod Roman » 20 Máj 2007 09:22 am

aj synchronne cerpadla mozu drhnut, nie je to definovany sklz ako u asynchronnych motorov, ale zadrhavat mozu
vycistil by som ulozenie osky a skusil porovnat vykon
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Externy filter - prietok

Odoslaťod after » 21 Máj 2007 15:45 pm

Postup riešenia:
1. Zlož a zapni filter bez médií.
2. Voda strieka rovnako slabo - vyčisti hlavu (vid príspevok vyššie).
3. Voda strieka silnejšie - potrebuješ nové náplne (to sa mi osobne nezdá).
4. Nič nepomohlo - kúp nový filter.
after
 
Príspevky: 34
Založený: 16 Apr 2007 13:00 pm
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.