AQUEL nitras



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

AQUEL nitras

Odoslaťod janko » 28 Máj 2007 18:21 pm

rád by som sa dozvedel, či dakto z Vás používa túto drť ako náplň do filtra, keďže dovozca deklaruje , že tento produkt pojíma z vody fosforečnany zároveň s tým sa usídľujú v mikropóroch nitrifikačné baktérie.
Má niekto z Vás zmerané či skúsené, že by tento produkt pri správnom pomere množstva na objem vody znižoval fosforečnany vo vode rozpustené??

u mňa jev štádiu testovania, ale každá rada je mi prínosom, ďakujem
janko
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod janko » 31 Máj 2007 14:06 pm

moje prvé výsledky sú prekvapujúce, počas používania tohoto drteného materiálu, je to zhruba 4 dni, rapídne ubudlo rias - čiernych štetinkových, zelených na skláh, na dekorácii, na listoch rastlín, jednoducho sa rozpadajú, preto môžem potvrdiť, že AQUEL nitras skutočne z vody odbúrava minimálne obrovské množstvo dusičnanov, s fosforečnanmi nie som si istý, keďže test na PO 4 nemám k dispozícii.
Ale prdpoklad je , že aj fosforečnany išli na minimum, ak vôbec nejaké zostali.

Použil som 0,5 l PET fľašu a do polovice naplnil drvivom. Pritom je dodávateľom doporučené množstvo 0,5 kg na 150 l vody, mojho 0,25 kg som použil na 450 l vody, samozrejme sa skráti doba použiteľnosti, ale funguje to.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod LANGosh » 31 Máj 2007 14:25 pm

Skutečně se ten výrobek jmenuje tak, jak píšete? Pod Aquel nitras jsem nikde nic nenašel... :roll:
Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod janko » 31 Máj 2007 20:38 pm

LANGosh napísal:Skutečně se ten výrobek jmenuje tak, jak píšete? Pod Aquel nitras jsem nikde nic nenašel... :roll:
Roman 8)

roman, kliknite na www.zootrade.sk, tam akvaria, elektrické filtre, filtračné náplne, tam je nitras.
pre upresnenie - výrobca je aguel, polsko, inak výrobok sa volá Filtus - nitras
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod zvejk » 31 Máj 2007 21:28 pm

ja bych k tomu byl opatrny. Ze by dusicnany ci fosfaty odbouravaly bakterie v normalnim filtru? to bych se divil. takze pokud, tak to absorbuje ten substrat, cili se to nejspis dost rychle nasyti a bude to potreba vymenit. cili dost drahy provoz. sveho casu jsem zkousel Amtra nitrat reduct, take zazracne, jenze to pohlcovalo NO3 tak tyden a pak se to muselo vymenit. provoz drahej jak krava :)
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod Raviolka » 31 Máj 2007 22:57 pm

janko napísal:...preto môžem potvrdiť, že AQUEL nitras skutočne z vody odbúrava minimálne obrovské množstvo dusičnanov
Nechci vypadat jako šťoura, ale bylo by možné slova preto a obrovské konkretizovat? Předpokládám, že jsi to testoval... :?:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod janko » 01 Jún 2007 10:44 am

Raviolka napísal:
janko napísal:...preto môžem potvrdiť, že AQUEL nitras skutočne z vody odbúrava minimálne obrovské množstvo dusičnanov
Nechci vypadat jako šťoura, ale bylo by možné slova preto a obrovské konkretizovat? Předpokládám, že jsi to testoval... :?:


napísal som , že je to v štádiu skúšania, ale čo sa týka akvária a podmienok v ňom, za posledný polrok som neurobil žiadnu zmenu, ak nepočítam výmeny vody za čerstvú.
Polroka som neúspešne bojoval so štetinkovou riasou, nakoniec aj so zelenou usadenou na sklách, použil som všetko možné od výmeny veľkého množstva vody cez úplné zatmenie akva.
Nič sa nedialo, zmeny absolútne minimálne, a po štvrtom dni užitia toho to materiálu sa 90 % štetinkovej riasy rozložilo, zvyšky ešte bojujú na anubiasoch.
Toto som poukázal ako smerodatné, aspoň u mňa to funguje.
Samozrejme , nemám to testami podložené, ale chystám sa túto náplň opätovne odstrániť a vrátiť stav ako bol pôvodne, aj keď je to hazard s vlastným akva.
Potom to zopakujem a podložím testami, O.K.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod Raviolka » 01 Jún 2007 10:53 am

janko, podle mě je zbytečné hazardovat s akváriem... docela dobře postačí, že jsi to použil a výsledek je jaký je, určitě můžeš být spokojený a žádné psí kusy bych kvůli obětování se vědě (resp. obětování živých tvorů v akváriu) nedělala :|

Ptala jsem se proto, že jsi napsal, že na základě zmizení štětinky můžeš potvrdit, "že AQUEL nitras skutočne z vody odbúrava minimálne obrovské množstvo dusičnanov". Ve skutečnosti můžeš potvrdit jen to, že se rozpadá štětinková řasa - což vůbec není špatné - ale rozhodně to není jedno a totéž :wink:
Vědět proč tomu tak je by bylo zajímavé, ale nechat znovu zarůst akvárium řasou a pak s ní chemicky bojovat myslím opravdu není třeba :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod janko » 01 Jún 2007 17:27 pm

Raviolka napísal:janko, podle mě je zbytečné hazardovat s akváriem... docela dobře postačí, že jsi to použil a výsledek je jaký je, určitě můžeš být spokojený a žádné psí kusy bych kvůli obětování se vědě (resp. obětování živých tvorů v akváriu) nedělala :|

Ptala jsem se proto, že jsi napsal, že na základě zmizení štětinky můžeš potvrdit, "že AQUEL nitras skutočne z vody odbúrava minimálne obrovské množstvo dusičnanov". Ve skutečnosti můžeš potvrdit jen to, že se rozpadá štětinková řasa - což vůbec není špatné - ale rozhodně to není jedno a totéž :wink:
Vědět proč tomu tak je by bylo zajímavé, ale nechat znovu zarůst akvárium řasou a pak s ní chemicky bojovat myslím opravdu není třeba :-)


je možné aby sa tá trvácna a všetkkému odolávajúca riasa sama od seba rozhodla ustúpiť a rozpadla sa??
Neživia sa riasy hlavne dusičnanmi, fosforečnanmi a já neviam akými nanmi??
Stalo sa v to, v mojom prípade určite, po vložení spomenutej hmoty, to je jednoznačné, nehnevaj sa rav.

Odpis z textu dovozcu:
mikropórovitá štruktúra vytvára dokonalé podmienky na osídlenie a rozvoj nitrifikačných baktérií, ktoré vo veľkej mierezodpovedajú za kvalitu vodyv našom akváriu.
Vďaka tomu veľmi napomáha rozkladu dusitanova dusičnanov.Pohlcuje fosforečnany, ktoré sú hlavnou príčinou spôsobujúcou nekontrolovaný rast rias.Vo filtri sa má zakladať v koncovej fáze filtrácie tak, aby voda pretekajúca cez neho bola už mechanicky očistená. Zabráni sa upchatiu mikropórova zároveň zmenšovaniu aktívneho povrchu. ..................

tak som sa predsa len asi mýlil tými dusi.....mi, sdkôr to bude v tých fosforečnanoch , nie??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod janko » 01 Jún 2007 17:29 pm

už sa teším na akvaleto, zajtra sa uvidíme , možno i pokecáme, ak bude čas!!!!!!!!
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod Roman » 01 Jún 2007 22:20 pm

uz tam chyba len to, ze ta superhmota vari zmrzlinu a striela pukance :) asi je to nejaka zmeska iontomenicov, bacha aby po nasyteni nezacala vyplavovat *cnany spat do vody
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod janko » 02 Jún 2007 21:57 pm

Roman napísal:uz tam chyba len to, ze ta superhmota vari zmrzlinu a striela pukance :) asi je to nejaka zmeska iontomenicov, bacha aby po nasyteni nezacala vyplavovat *cnany spat do vody


asi nie je k dobru veci, že sa z toho robí fraška, u mňa je to i keď krátko, ale osvedčené, tak prečo sa o tom nepodeliť s ostatnými.
Ak sa začnú uvoľňovať späť do vody, dám to na vedomie.
Pukance a zmrzlina z toho nepojde, neboj, to by tam napísali.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: AQUEL nitras

Odoslaťod LANGosh » 03 Jún 2007 18:10 pm

Vzhledem k tomu, že má jít o "drť z pálenej hliny" http://www.zootrade.sk/view.php?id=15823 , půjde o něco na způsob Ratajova Aquaclay filter medium http://www.rataj-spk.cz/produkty/biofil ... filtr.html . Pro biologickou fitraci zřejmě OK, ale nějaké zázraky bych tam nehledal. Ale hlavně, že vy jste spokojený.
Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.