moderovanie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

moderovanie

Odoslaťod Roman » 21 Jún 2007 11:24 am

V poslednej dobe som mal zopar zaujimavych debat s akvaristami, ktori navstevuju akvu, reef a aj plno inych zahranicnych for.
Zaujal ma jeden dost spolocny nazor, a to ze je potrebna tvrdsia moderacia pokial si ma forum udrzat informacnu hodnotu a nezmenit sa na kopu praznych slov medzi ktorymi treba uzitocne informacie hladat mikroskopom.

Osobne som ako moderator nanic, pretoze 98% novych tem na akve vobec necitam, skrata ma nezaujme nazov, popr su v sekcii ktora ma nezaujima. Ked na nu nekliknem , tak ju samozrejme nemozem moderovat.
Ostatni moderatori si to potom zliznu , ked plnia nevdacnu ulohu Viktora Cistica.
V tych 2% tem, ktore si pozriem obcas nieco pomoderujem a jedina odozva je ked ma nejaky urazeny tiezobchodnik nazve v SS "obycakny k***t" .
Na velkych forach , ako je akvalog.ru alebo reefcentral.com by mal takyto "uzivatel" dozivotny distanc...na akve sme stale nejaki prilis servilni...nuz neviem :(

Myslim si, ze je cas aby sa moderovania ujal niekto kto :
a; ma cas a chut citat vsetko
b; rozumie sladkovodnej akvaristike
c; ma dost silny zaludok na vulgarne SS od primitivov, ktori si myslia ze ked predavaju techniku zahranicnej znacky mozu mlatit pastou do stola
d; neocakava absolutne ziadne uznanie za cas , ktory tomu venuje

Osobne ma klesajuca uroven akvy a v poslednej dobe aj irc sklamala , rad uvolnim miesto niekomu kto si mysli ze splna vyssie uvedene body a usetreny cas budem venovat svojej rodine, praci a akvariam.

zaujemcovia o moderovanie, ozvite sa cez SS mne, marlovi alebo majkovi

"nech Vam to plava"
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Reklama

Re: moderovanie

Odoslaťod Ceco » 21 Jún 2007 11:36 am

Roman napísal:...Osobne ma klesajuca uroven akvy a v poslednej dobe aj irc sklamala...


Neviem na zaklade coho usudzujes, ze uroven IRC klesla :)
Osobne spory s dotycnym panom su tvoje osobne a s urovnou IRC nemaju nic spolocne. Sak sa uz tolko neondi :)

V ostatnom suhlas.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: moderovanie

Odoslaťod majko » 21 Jún 2007 11:49 am

Roman: trochu to prislis vztahujes na konkretnu osobu, ale vo vseobecnosti absolutny suhlas. Mna uz tiez nebavi citat urazene SS, od cerstvych (aj ostrielanych) userov, ktori si neprecitali ani desatoro. Vazne rozmyslam, ze s tym koncim.....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: moderovanie

Odoslaťod joko » 21 Jún 2007 11:50 am

Ceco napísal:Neviem na zaklade coho usudzujes, ze uroven IRC klesla :)
Ja na zaklade svojeho subjektivneho pohladu, proste aj mne sa to zda. Co je podla mna normalne a ludske. Ked sa ja zniekim pohadam, tak sa na neho nemozem pozerat ako pred tym, akoby nic. Jasne da sa do poriadku povacsine. Ked pride dotycny na irc, tiez sa necitim dostatocne slobodne medzi tou komunitou ktora tam bola skor ako pred casom - to je fakt.
Otazka znie, ci sa to da do poriadku ?
Ci si to dotycny uvedomi ze podobne sa mozu citit aj ostani ...
Ci ignore je riesenie ? Ak si niekto dava ignore, alebo niekoho ignoruje, nemoze predsa tvrdit ze je to v poriadku ! Lebo prave tym dokazuje ze to nieje v poriadku. A ked to nieje v poriadku, tak to klesa ...
Este ma samozrejme zaujima, preco ten niekto chodi na to irc, ci to mysli uprimne a chce dat veci do poriadku alebo len tak provokacne resp. si stale presadzovat tu svoju - nie vacsinou uznanu - pravdu ...
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: moderovanie

Odoslaťod majko » 21 Jún 2007 12:02 pm

Joko urob si zavery sam pre seba, mozes vyhlasit, ze ten kolektiv je pre teba banda ludi bez chrbtovej kosti a dat im na vyber bud ty alebo on.
Ja som si urobil zaver taky, ze ja som an IRC na navsteve a nikomu nebudem vnucovat svoj nazor nech je akykolvek. Ja som si svoje povedal a ostane necham na ostatnich. Nemam potrebu bojovat proti niekomu.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: moderovanie

Odoslaťod Roman » 21 Jún 2007 12:27 pm

Ceco napísal:
Neviem na zaklade coho usudzujes, ze uroven IRC klesla :)
Osobne spory s dotycnym panom su tvoje osobne a s urovnou IRC nemaju nic spolocne.


velmi jednoducho:
bol si to TY , kto dotycnemu panovi znovu povolil pristup na irc z dovodu "aby bola zabava".
S tym ze ste ochotni sa bavit na slaboduchych exhibiciach primitiva v sustakoch nechcem mat nic spolocne , hlavne ak hlavnym bodom programu ma byt nasieranie mojej osoby.
Ak chcete programovo znizit uroven doteraz skveleho kanala niekam medzi Vyhulenych a Maleho bobra, prosim, TY si majitel, rob si s nim co chces. Ak Ta bavi , ze sa tam exhibuje niekto , kto sa ani netaji svojim primitivizmom , nech sa paci. Ja si svoju spolocnost vyberam a viem koho si na 100% nevyberiem.

Ono to chce aj trochu osobnej odvahy poslat niekoho dokelu a stat si za tym aj viac nez 3 dni.

Tolko z mojej strany, skoda dobreho kanala
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: moderovanie

Odoslaťod barky » 21 Jún 2007 12:33 pm

Vahal som s odpovedou, ale odpoviem....

V case ked ste si s dotycnou osobou na IRC vymienali nazory, som na IRC z dovodov casovej tiesne nechodil, takze sa k tomu nemozem vyjadrit. Nevedel som ani ze dostal ban.

Minule ked som po dlhom case na IRC zavital, tak tam dotycna osoba bola a ja som bol rad, pretoze som si s nou fajn pokecal a osobne mi jeho pritomnost na IRC vobec nevadi.

Rovnako nesuhlasim s nazorom, ze IRC kanalu klesla uroven, je taka ista aka bola predtym.

Keby som ta Roman nepoznal, tak na zaklade tvojho posledneho prispevku poviem, ze asi ani spoznat nechcem - posobi strasne povysenecky a vytvara dojem, ze vsetci ktori tam chodia su pod tvoju uroven.

Celkovo mam pocit, ze vsetko to dianie okolo je uplne detinske a uplne bezvyznamne...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: moderovanie

Odoslaťod Asterix » 21 Jún 2007 12:35 pm

Tiez mam pocit, ze by moderatori mali zasahovat ovela tvrdie. Chodim na akva.sk uz nejaky ten rok, ale stale je to slabsie a slabsie. Rano zacinam tym, ze si pozriem co je tu nove, ale uz si ani nepamatam kedy naposledy som sa k niecomu vyjadril, lebo prispevkov co by ma zaujali je zalostne malo a o drvivej vacsine verejnych fotiek ani nevravim. Uz sa tu rozoberala tema ake fotky sa maju davat do verejneho albumu a pozrite sa ake "uzasne" akvaria su tam. Mynule som si len tak zo zaujimavosti chcel pozriet akvaria vo verejnom albume ale ani neviem kolko stranok dozadu som si musel preklikat kym som objavil nieco co stalo za to.
Ako si vsimam uz sa k temam nevyjadruje skoro ziadny, z mojho pohladu, kompetentny akvarista. Je tu plno novych akavristov, ktori si zalozili vcera akvarium a dnes sa nim tu chvalia a su z nich obrovski odbornici. Kde su akvaristi ako affinis, astrid, duch, salik, raviolka a mnoho dalsich?? Pozrite si akvarko affinisa, pozrite si ho hlavne ti, co si davate svoje akvarko do verejneho albumu a skuste sa sebakriticky zamysliet nad sebou, ci sa s nim mozete porovnavat :idea: Affinis si svoje akvarko do verejneho albumu netrufal dat :!:
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: moderovanie

Odoslaťod Sefri » 21 Jún 2007 12:35 pm

ľudia nevyjadrujem sa k Romanovej správe akurát na 100% súhlasím s tým, že úroveň akva klesla!! už aj keď sa pozriete na počet príspevkov v mesiaci tak je to očividné a dosť ma to mrzí. Najhoršie je to, že to asi nejde zmeniť lebo všetko tu už bolo prediskutované. Je aj smutné, že niekto povie napríklad: že arowana sa snaží prekonať rekord a možno ste aj zaznamenali, že už nesnaží (dúfam máte radosť)a vážne tu už nie je čo čítať. Chodím sem každý deň aj viackrát tak môžem zhodnotiť. Myslím, že viacerí budú so mnou súhlasiť.
Vždy som sa tešil ako si otvorím akvičku teraz ma to už vôbec nejako neťahá. :( Už som to chcel písať aj do tej Jankovej témy či klesla akva na pozorovanosti len som nechcel rozpútavať hádku, ale vidím, že viacerí si to všimli a dokonca tvrdí zástanci tejto stránky.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: moderovanie

Odoslaťod xDodox » 21 Jún 2007 12:49 pm

Asterix napísal:Pozrite si akvarko affinisa, pozrite si ho hlavne ti, co si davate svoje akvarko do verejneho albumu a skuste sa sebakriticky zamysliet nad sebou, ci sa s nim mozete porovnavat :idea: Affinis si svoje akvarko do verejneho albumu netrufal dat :!:

Obrázok
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: moderovanie

Odoslaťod Atilla » 21 Jún 2007 13:03 pm

xdodox squele

dufam ze to ukludni cast akva komunity 8)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: moderovanie

Odoslaťod Roman » 21 Jún 2007 13:06 pm

barky napísal:Vahal som s odpovedou, ale odpoviem....

V case ked ste si s dotycnou osobou na IRC vymienali nazory, som na IRC z dovodov casovej tiesne nechodil, takze sa k tomu nemozem vyjadrit. Nevedel som ani ze dostal ban.

Minule ked som po dlhom case na IRC zavital, tak tam dotycna osoba bola a ja som bol rad, pretoze som si s nou fajn pokecal a osobne mi jeho pritomnost na IRC vobec nevadi.

Rovnako nesuhlasim s nazorom, ze IRC kanalu klesla uroven, je taka ista aka bola predtym.

Keby som ta Roman nepoznal, tak na zaklade tvojho posledneho prispevku poviem, ze asi ani spoznat nechcem - posobi strasne povysenecky a vytvara dojem, ze vsetci ktori tam chodia su pod tvoju uroven.

Celkovo mam pocit, ze vsetko to dianie okolo je uplne detinske a uplne bezvyznamne...


neplanoval som sa uz vyjadrovat, ale tebe bracho rad odpoviem:

nikde som nepisal , ze su VSETCI na irc pod moju uroven, vadi mi tam nasilna pritomnost JEDNEHO uzivatela. Nakolko to nie je moj kanal (aj ked mam operatorske prava) nemozem rozhodovat o udeleni ban-u pokial s tym nesuhlasi majitel. Ten sa rozhodol toho JEDNEHO vpustit, aby sa na nom pobavil. S tym nesuhlasim, to je skutocne detinske a ludsky dost nizke. Ked som JEDINEHO videl na akvalete nazivo, povedal som si ze si uz z neho nebudem utahovat, priroda ho vytrestala dostatocne, povedal som si kaslat nanho. Na irc mal ban, na reefe som ho zrusil, na akve mu skoncila tema, skratka bol pokoj a mohol som na tie smutne epizody zabudnut.

Ake velke bolo moje prekvapenie, ked o necely tyzden sa v piatok znudeni ucastnici kanala rozhodli , ze mu znova povolia vstup "ved nech nieco predvedie" , to je naozaj niekde na urovni TV reality show....sorry ...nemam ambiciu Vam zakazovat pozerat po veceroch Celebrity camp a citat Novy cas, ale nechcite odo mna aby som bol pri tom, to totiz ozaj JE pod moju uroven. Bavte sa ako uznate za vhodne, a ja tiez budem investovat svoj cas a energiu po svojom.

K tomu ze si si s JEDINYM pokecal, gratulujem, mne sa vyhraza sudmi :lol: ohana sa "svetovou znackou" a pise mi vulgarne ss s gramatickymi chybami...nuz co to mam za to ze gupky chovam iba ako krmivo :lol:
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: moderovanie

Odoslaťod majko » 21 Jún 2007 13:07 pm

Sefri napísal:akurát na 100% súhlasím s tým, že úroveň akva klesla!!
Nerozomiem, na zaklade coho to sudis ? Ja uz na tejto stranke nejaky cas trcim, uz to bude hadam aj 4 roky. Aj ja som mal na zaciatku 4 prispevky za den :D. Kazdy asi trochu tymto obdobim presiel. A prispievam menej, pretoze vela veci je tu povedane. Ak ma niekto specificky problem rad poradim a pomozem (ak viem).
Sefri napísal:už aj keď sa pozriete na počet príspevkov v mesiaci tak je to očividné a dosť ma to mrzí.
Zasadny omyl je v tom, ze kavalita stranky sa nemeria poctom uzivatelov alebo poctom prispevkov v statistike. Ani skusenost a zdatnost uzivatela sa nemeria poctom jeho prispevkov.

U mna sa kvalita stranky meria

a) skupinou ludi, ktori tu figuruju a su ochotni pomoct. Tu myslim je akva zatia na tom vyborne, zatial.

b) prehladnostou, ked chce niekto nieco najst. Tu sa akva pomaly ale isto dostava na lopatky. To je dovod preco si myslim, ze sa kvalita akva.sk straca. Ked vznikne 250 tem na temu "ake ryby" ?, "ake testy", "aka voda" , novy uzivatel sa musi preluskat vsetkymi temami namiesto toho aby mal vsetky nformacie pekne pokope. Pripadne v strede temy sa zacne diskusia o niecom uuuuplne inom. Vela krat sa k tomu pridava otazka, ktora nema hlavu ani patu a chybaju zakladne informacie aby existovala moznost poradit. V momente ked sa moderator snazi toto stopnut v zarodku, je z neho "blbec", "velky sef", "trubadur" stupnovat to radsej nebudem. A veru taketo moderovanie radost nerobi.
Cez to vsetko si myslim, ze buducnost a preistor tu je pre nove temy. Prichadzaju k nam nove ryby, rastliny technologie a skusenosti o ktorich sa diskutovat da.

si to všimli a dokonca tvrdí zástanci tejto stránky.
Tomu nerozumiem ako si to myslel...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: moderovanie

Odoslaťod Ceco » 21 Jún 2007 13:15 pm

Roman napísal:
Ceco napísal:Neviem na zaklade coho usudzujes, ze uroven IRC klesla :)
Osobne spory s dotycnym panom su tvoje osobne a s urovnou IRC nemaju nic spolocne.

velmi jednoducho:
bol si to TY , kto dotycnemu panovi znovu povolil pristup na irc z dovodu "aby bola zabava".


Povolil som pristup na zaklade ziadosti viacerych navstevnikov (nebudem menovat). "aby bola zabava" bola len sprostredkovana informacia, ked si sa pytal dovod.

Roman napísal:S tym ze ste ochotni sa bavit na slaboduchych exhibiciach primitiva v sustakoch nechcem mat nic spolocne , hlavne ak hlavnym bodom programu ma byt nasieranie mojej osoby.

Ak mas na mysli nasieranie pritomnostou dotycneho, je na tvojom uvazeni, ci sa nad situaciu povznesies, alebo sa budes spravat ako dieta na pieskovisku, ktoremu vezmu formicku (sorry ak som sa ta dotkol, ale takto to nevidim len ja). Od povolenia pristupu som nezaznamenal ziadne porusenie pravidiel, ktore by viedlo k opatovnemu zruseniu pristupu. IRC kanal nie je obyvacka, do ktorej by si bezdomovca nepustil, ako ty tvrdis, ale verejne priestranstvo, na ktorom by som sa v ramci moznosti dokazal bavit aj s bezdomovcom, napriek tomu, ze smrdi. S nadhladom.

Roman napísal:Ak chcete programovo znizit uroven doteraz skveleho kanala niekam medzi Vyhulenych a Maleho bobra, prosim, TY si majitel, rob si s nim co chces. Ak Ta bavi , ze sa tam exhibuje niekto , kto sa ani netaji svojim primitivizmom , nech sa paci. Ja si svoju spolocnost vyberam a viem koho si na 100% nevyberiem.
Ono to chce aj trochu osobnej odvahy poslat niekoho dokelu a stat si za tym aj viac nez 3 dni.

Tolko z mojej strany, skoda dobreho kanala


Opakujem, naboli zaznamenane ziadne skutocnosti, ktore by boli v rozpore s pravidlami, slusnym spravanim a etikou.
Nie je mi zname, aby niekto vzniesol pripomienky k sucasnemu fungovaniu kanala okrem teba a joka (on je ten vyhuleny? :mrgreen: ),
takze hovorit o upadku tu jednoznacne nemozeme. Opakujem, osobne spory si treba riesit osobne a brat veci trochu z nadhladu. Vsetci vieme, ze si ortodoxne zasadovy, ale aj nad to sa da povzniest. Navstevovat IRC je slobodna volba.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: moderovanie

Odoslaťod joko » 21 Jún 2007 14:18 pm

Ceco napísal:Nie je mi zname, aby niekto vzniesol pripomienky k sucasnemu fungovaniu kanala okrem teba a joka
Ale ja som nevzniesol ziadnu pripomienku k suc.fungovaniu. Ak som sa nevyjadril presne, tak este raz: vadi mi trochu ze tam chodi, ale nie som proti aby tam chodil. Ako majko spominal, tiez som tam len na navsteve a nikomu nebudem zakazovat tam chodit. Rozdiel bol ze ked mal ban priklonil som sa k tomu rieseniu, aj ked som nic zmenit nemohol, vtedy to bolo skoro nevyhnutne, ale urcite som neuvazoval o tom ze na vzdy. To znamena ze vsetko sa moze dat do porioadku, ako dlho to bude trvat to neviem. Kazda hadka, rozpor ci neohladlplnost zanecha v cloveku spomienku. Ide o to riesit veci. Som zastancom vyroku, ze v kadom cloveku je nieco dobre ... A s toho dovodu verim aj v nemozne co sa tyka ludskych vstahov. Zazraky sa deju ;-) (aj v zaraky verim) :idea:
majko napísal:mozes vyhlasit, ze ten kolektiv je pre teba banda ludi bez chrbtovej kosti
To som nepochopil ;-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: moderovanie

Odoslaťod Raviolka » 21 Jún 2007 14:34 pm

Romane jestli jsi celé tohle téma založil proto, abys oznámil, že jsi se stal moderátorem jen kvůli usměrňování Richarda Tokuševa a 98 % obsahu ignoruješ - a tudíž už momentálně neexistuje důvod, proč bys tuhle funkci měl zastávat... mohl jsi poslat adminům SSku a bylo by to vyřízené.
Jestli Ti záleží na tom, aby byl na Akvě "pořádek", tak stačilo dát stručnou výzvu na to, aby se přihlásili zájemci o moderování. Téma na formální záležitosti ohledně fóra tu už existuje.

Co takhle zkusit jít příkladem každý za sebe? Nezakládat témata o ničem, vyhýbat se napadání druhé osoby a vlastní komplexy a spory si řešit mimo toto diskusní fórum?

V tomhle tématu jsou osobní urážky nejprimitivnějšího ražení, které na Akva.sk nemají co dělat - moderátoři :!:

Nemám nejmenší právo někomu doporučovat, o čem se tu má psát a o čem ne... ale zkuste si IRC a jiné osobní spory vyřídit mimo. Inzerce byla vykázaná mimo Akvu - víme proč - potom by bylo spravedlivé, aby podobné přestřelky zmizely taky. Nevím jak ostatní uživatele, ale mě osobně to tu hodně obtěžuje. Omlouvám se, že jsem přispěla i já, podruhé už to neudělám :wink:

...Sefri, já jsem si myslela, že VŠICHNI jsme tu zastánci téhle stránky.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: moderovanie

Odoslaťod Roman » 21 Jún 2007 14:46 pm

Rav , OMYL

moderatorom som sa nestal na vlastnu ziadost a uz vobec so ziadnym umyslom.
Poziadal ma o to Marlo a ja som si myslel, ze mozem robit nieco uzitocne.
Ci sa mi to podarilo neviem, ale ostal len trpky pocit, ze primitivi maju vyssiu ochranu nez moderatori.

98% tem necitam preto, lebo im nerozumiem, toto je najma sladkovodne forum a k tej teme ja nemam co dodat. Sekcia "more" velmi nezije a "techniku" zvlada moderovat Majko.

Dal som strucnu vyzvu a dufal som ze to tak aj zostane. Pozorne si precitaj moj prvy prispevok.

Dakujem
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: moderovanie

Odoslaťod marlo » 21 Jún 2007 15:26 pm

Tema sa zamyka.

Kazdy tu ma vo svojom prispevku nejaky kus pravdy.
Ale bohuzial to nepatri sem na akva.sk

Moderatori maju nadalej nasu doveru a myslim si ze aj podporu.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: krevetky

Odoslaťod Milan666 » 09 Jan 2013 18:14 pm

martin_s napísal:Po dlhej dobe som si podrobnejsie pozrel tuto temu a zbadal som prispevok s pomerne dostatocnym mnozstvom bludov, na ktory sa mi jednoducho neda nereagovat:
Milan666 napísal:
yazen02 napísal:nesuhlasim s nazorom tuna, ze mas nedostatocne osvetlenie. zalezi na tom, ake rastliny chces. ale pre mnohe pomer 15W/54L staci.

áno, stačí hnedej riase

yazen02 ma v tomto pravdu. Pri spravnom vybere rastlin moze byt toto osvetlenie dostatocne. Sam som videl (a vlastne aj pomahal zakladat) 98l akvarium u kamarata so setovym osvetlenim 1x18W a po urcitej dobe bolo plne zarastene (t.j. pretrhanie bolo nutnostou, kedze ryby pomaly uz nemali kde plavat) a bez viditelnych znamok akejkolvek riasy :idea:
Milan666 napísal:
yazen02 napísal:Urcite nie akvaristi zaciatocnici, ba ani stredne pokrocili. Je milion druhov peknych zaujimavych rybiek, ktore sa daju kombinovat s red cherry a v 54 L akvariu nie len ze budu prosperovat ,ale mozno sa dockas aj potomstva.

Ďaľšia hlúposť, v 54L by sme mali zamedziť množeniu rýb

Na toto nevidim dovod... Preco by sme mali zabranit aby sa v 54l mnozili?
Milan666 napísal:
yazen02 napísal:ad bublinky: pokojne ich tam nechaj. ak neplanujes rastlinne akvarium, je nicomu neuskodis. naopak, v okyslicenom prostredi sa lepsie dari denitrifikujucim bakteriam, ktore tam potrebujes namnozit a NH4 a NO2 su menej stabilne. to by teraz mala byt tvoja priorita, takze podla mna bublifuk urcite ano.

A toto je excelentná hlúposť. Rastlinky kvôli syntéze potrebujú aj CO2 a bublinky a kyslík mu z vody vytesní aj to málo CO2, ktoré sa mu nahromadí z rýb a odpadu, preto by sme sa mali sústrediť na kyslík ktorý vyprodukujú rastlinky a ten prospieva nie len nitrif. baktériam ale hlavne rybkám, krevetkám.....

Toto tiez nemusi byt nutne pravda... Je tam viac vplyvajucich faktorov...

A najväcsia perla:
Milan666 napísal:Choď si po toho špaka, ktorý si ešte neodhasil a zaraď sa medzi študujúcich a za niejakú dobu snáď aj poradíš
Myslim si ze toto by nezaskodilo ani tebe, namiesto nahanania prispevkov...


martin_s, vidím, že tebe stále chýba niekto koho by si mohol pucovať, chápem tvoju úchylku, nedávno to bol Bohuš a dlho si do nikoho nerýpol, tak si si vybral pre tentokrát mňa. Dobre, ja po tebe tiež nachádzam upozornenia a akože výchovné poučky hodné amatera a ne moderátora.
Beriem to ako výzvu a dám ti pochybenia rovnako najavo. Ukáž mi prosím kde je uvedený limit príspevkov a budem sa ho držať.
Myslím si, že je každého osobnou vecou či tu niekto prispeje a koľko krát, alebo sa mýlim? Chceš tu zaviesť prvky cenzúry?
Alebo nedajbože je tvoja reakcia na niekoho pokyn, či pokyn viacerých? Choď si ty po toho špaka a buď sám sebou.
Nepíš mi ss nebudem reagovať, alebo budem mať z toho ban?
Naposledy upravil martin_s dňa 09 Jan 2013 21:38 pm, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Presunute z temy http://www.akva.sk/krevetky-t100.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: krevetky

Odoslaťod bohus301 » 09 Jan 2013 18:59 pm

ja už som to rozdychal .ale martin_s si neuvedomuje svoju ulohu moderovat a nie buzerovat. akohocijaky zaciatočnik kym sa tu nauči aspon niečo chce čas .A take že si najprv prečitaj je tiež nemožne lebo dole na stranke je napisane Celkovo 219051 príspevkov • Celkovo 8703 tém .nech sa pači začnime čitat od začiatku a budeme mat taky pekny AVATAR -myslim ten obrazok -bez uražok
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: krevetky

Odoslaťod budulinecek » 09 Jan 2013 19:10 pm

Úloha moderátora by měla spočívat také v tom, že bude diskuze udržovat k tématu a ne že bude rozpoutávat další OT !!! Takový moderátor je zralý na vyhazov.
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: krevetky

Odoslaťod Boris Bečár » 09 Jan 2013 19:21 pm

si myslíte, že Martina až tak baví sem denne chodiť a blokovať témy, posielať linky atp.? Neviem o čom rozprávate ... Keby tu nebol Martin tak to tu vyzerá úplne inak a nikto sa tu nevyzná. Ste si asi nevšimli kto tu všetko triedi. A to, že je tu teraz mierny OT tak nehovorte o tom, že martin_s robí OT, ako keby to tak bolo vo viacerých prípadoch. Niesom síce v tomto vzájomnom rýpaní na nikoho strane, obaja majú dlhoročné skúsenosti, ale na toto mi nedalo nereagovať . Nevďačnosť ...
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Re: krevetky

Odoslaťod martin_s » 09 Jan 2013 20:30 pm

Milan666 napísal:martin_s, vidím, že tebe stále chýba niekto koho by si mohol pucovať, chápem tvoju úchylku, nedávno to bol Bohuš a dlho si do nikoho nerýpol, tak si si vybral pre tentokrát mňa. Dobre, ja po tebe tiež nachádzam upozornenia a akože výchovné poučky hodné amatera a ne moderátora.
Beriem to ako výzvu a dám ti pochybenia rovnako najavo. Ukáž mi prosím kde je uvedený limit príspevkov a budem sa ho držať.
Myslím si, že je každého osobnou vecou či tu niekto prispeje a koľko krát, alebo sa mýlim? Chceš tu zaviesť prvky cenzúry?
Alebo nedajbože je tvoja reakcia na niekoho pokyn, či pokyn viacerých? Choď si ty po toho špaka a buď sám sebou.
Nepíš mi ss nebudem reagovať, alebo budem mať z toho ban?

Len som reagoval na nezmysly ktore tu v tejto teme padli a reagoval by som na ne bez ohladu na to kto ich napisal. To ze to vztahujes na seba a mas pocit ze mam nutkavu tuzbu do niekoho rypat a teba som si akoze vybral za obet je len prejavom ze tvoje ego neznesie kritiku (co si uz viac krat predviedol na tomto fore)... A to je aj dovod na to preco som reagoval ako som reagoval v poslednej casti mojho prispevku na tvoju aroganciu ... (Mimochodom uz sa mi viaceri zmienovali o tvojom nahanani prispevkov, preto som to aj spomenul)...

bohus301 napísal:ja už som to rozdychal .ale martin_s si neuvedomuje svoju ulohu moderovat a nie buzerovat. akohocijaky zaciatočnik kym sa tu nauči aspon niečo chce čas .A take že si najprv prečitaj je tiež nemožne lebo dole na stranke je napisane Celkovo 219051 príspevkov • Celkovo 8703 tém .nech sa pači začnime čitat od začiatku a budeme mat taky pekny AVATAR -myslim ten obrazok -bez uražok
Ak narazas na moj avatar, tak by si musel vediet co je jednou z mojich naplni prace (hlavnou) aby si pochopil preco mam v avatari to co tam mam... K ostatnemu co si tu napisal sa nebudem ani vyjadrovat - vyjadril som sa k tomu tu vo fore uz niekolko krat...

budulinecek napísal:Úloha moderátora by měla spočívat také v tom, že bude diskuze udržovat k tématu a ne že bude rozpoutávat další OT !!! Takový moderátor je zralý na vyhazov.
Reagoval som len na zavadzajuce nezmysly ktore sa tu v tejto teme objavili... Ak mas vsak pocit ze by som mal byt zbaveny funkcie moderatora, nic ti nebrani napisat administratorom a navrhnut im aby to prehodnotili...

Ospravedlnujem sa za OT, ale reagovat som musel...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: krevetky

Odoslaťod MAUceu » 09 Jan 2013 20:49 pm

Moderator je od toho aby riadil diskusiu. Ci uz mazanim prizpevkov, triedenie prizpevkov do spravnych tem, udrziavanim poriadku v temach a v neposlednom rade aj napomenutim diskutujucich.
Myslim ze moderatori na tejto stranke odvadzaju dobru pracu a forum je bez zbytocnosti (napr. aj bez takych ake prave piseme) :)
Nikdy som si za tych par rokov co som tu nevsimol ze by niektory moderator bol zaujaty a len tak mazal alebo napominal.
VZDY to malo svoj dovod...
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.