Môj prvý výter ocelatov



Všetko okolo akvarijných rýb

Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 23 Jún 2007 21:10 pm

čavko no v prvom rade vam chcem oznámiť že sa mi párik ocelátov prvý krát vytrel . Je to úplne pecka som tak rád . :o A terez k mojej otazke . Vytierať sa párik ocelatov začal vtedy keď sme neboli doma a prišli sme už keď značná časť ikier bola nakladena. V akváriu sú spolu s párikom ocelatov aj 5 zebričiek a chcem sa opýtať či nie je neskoro na odlov tych zebier aby bol párik ocelátov v akva sám. Alebo ma napadlo ze zobrať kameň s ikrami a dať ho do samotného akva a zabespečit filtraciu a podobne . prosim o radu je to moj prvý výter mojho párika . Apoň najbližšie budem vedieť kedy mám odloviť ostatné ryby aby bol párik ocelatov sám keď budú v štádiu výteru.
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod arkon » 23 Jún 2007 23:33 pm

nic neber a cichlazomy odlov.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 24 Jún 2007 10:29 am

nebude parik ocelatv v strese ked tam budem tie cichlazomi odlovovat ?ale je tu znacny problem .. momentalne nemam kam cichlazomi dat . bo v akva co mam druhe velke su discusi s neonkami takze tam ich dat nemozem a dalsie akvarium nemam zatial . ale ako vidim musim kupit asi dalsie . ma az mrzi to že im neviem ako pomocť v tom že aby boli v kludne . a neni nejaka možnosť aby sa male vyliahli v tomto akva ? alebo zabranit nejako aby sa k nim cichlazomi nedostali ??? pomoze mi hocijaka rada. mne uz jeden pan aj napisal ze ak mam nadobu nejaku so sitkom na vrchu nech kamen s ikrami dam do neho a celu nadobu dat do akvaria nech ho samicka vydi . ale to neviem to sa mi nejako nezda .
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod janko » 24 Jún 2007 11:21 am

Miko.B napísal:nebude parik ocelatv v strese ked tam budem tie cichlazomi odlovovat ?ale je tu znacny problem .. momentalne nemam kam cichlazomi dat . bo v akva co mam druhe velke su discusi s neonkami takze tam ich dat nemozem a dalsie akvarium nemam zatial . ale ako vidim musim kupit asi dalsie . ma az mrzi to že im neviem ako pomocť v tom že aby boli v kludne . a neni nejaka možnosť aby sa male vyliahli v tomto akva ? alebo zabranit nejako aby sa k nim cichlazomi nedostali ??? pomoze mi hocijaka rada. mne uz jeden pan aj napisal ze ak mam nadobu nejaku so sitkom na vrchu nech kamen s ikrami dam do neho a celu nadobu dat do akvaria nech ho samicka vydi . ale to neviem to sa mi nejako nezda .


ocelaty si ikry ustrážia , o to by som sa nebál, skôr sa obávaj toho až sa začnú liahnuť ,a ocelety ich budú chrániť ,o zebričky, aby to ony rozchodili.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 24 Jún 2007 13:08 pm

to by ma zaujímalo asi najviac že aka dlhá doba je kým sa začnú malé liahnuť. no tak to aby som čím skôr niečo vymyslel kam dať zebričky . :shock:
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod janko » 24 Jún 2007 14:59 pm

Miko.B napísal:to by ma zaujímalo asi najviac že aka dlhá doba je kým sa začnú malé liahnuť. no tak to aby som čím skôr niečo vymyslel kam dať zebričky . :shock:


u väčšiny rýb netrvá liahnutie dlhšie ako 24 - 48 hodín
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 25 Jún 2007 11:42 am

ok dakujem za odpovede . najblizsie uz budem vediet kedy mam odlovit zebry aby mal pokoj parik a dufam ze sa aj nieco podari odchovat :D
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod jojko » 25 Jún 2007 13:40 pm

ja ocelatom ikry beriem vezmi aj ty a mas po probleme staci ti cca 10l akva
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 25 Jún 2007 15:36 pm

jojko napísal:ja ocelatom ikry beriem vezmi aj ty a mas po probleme staci ti cca 10l akva
no ok a čo mám zabespečiť v tom akva ?? filter,svetlo alebo čo ?? bo nemám s tým skúsenosť je to môj prvý výter .
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod jojko » 25 Jún 2007 21:21 pm

vytreli sa pravdepodobne na kamen, takze len vezmi kamen daj do akva daj vzduhovanie tak aby ovievalo ikry, ohrievac cca 27*C akriflavin par kvapiek proti pliesnam.... no a voda cca 10 stupnov
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod majky » 26 Jún 2007 00:01 am

nieje to u ocelatusov tak ako u discusou ze mlade pozieraju najprv secret(sliz)z tela rodicou?ak ano tak by si mohol mat problem ked premiestnis kamen.
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 26 Jún 2007 11:37 am

jojko napísal:vytreli sa pravdepodobne na kamen, takze len vezmi kamen daj do akva daj vzduhovanie tak aby ovievalo ikry, ohrievac cca 27*C akriflavin par kvapiek proti pliesnam.... no a voda cca 10 stupnov
no to som trochu nepochopil . vzduchovanie pohode to zvladnem ale to dalej ohrievac cca 27*c a dalej si dal voda 10*c .. toto som nepochopil . tak ma mat 27*c alebo 10*c ?? prepac ze sa mozno pytam blbost ale nepochopil som tak opytam sa pre istotu :?
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Kubo » 26 Jún 2007 12:56 pm

Miko.B napísal:
jojko napísal:vytreli sa pravdepodobne na kamen, takze len vezmi kamen daj do akva daj vzduhovanie tak aby ovievalo ikry, ohrievac cca 27*C akriflavin par kvapiek proti pliesnam.... no a voda cca 10 stupnov
no to som trochu nepochopil . vzduchovanie pohode to zvladnem ale to dalej ohrievac cca 27*c a dalej si dal voda 10*c .. toto som nepochopil . tak ma mat 27*c alebo 10*c ?? prepac ze sa mozno pytam blbost ale nepochopil som tak opytam sa pre istotu :?
Tych 10stupnov voda bude asi tvrdost. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 26 Jún 2007 16:57 pm

aha dik sorry ale istota je istota .. je to prvy krat tak nechcem nic pokazit . he :o
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 18 Júl 2007 20:21 pm

JUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU je to tu zasa .. znova sa mi vytreli ocelaty odobral som kamen ako mi tu par ludi povedalo ..ze to je pohode ... skusim to bo prvy krat si popapali ikry .. tak som to odpbral a skusam ... inak za kolko as mi vyliahnu ?? a co potom mam dat na jedenie ??? dik za radu ... som happy uplne . he . :D :o :roll: juj ako sa im tu paci .. pred 3 tyzdnami prvy krat teraz znova
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 02 Aug 2007 15:37 pm

no je to tu opet . s kamenom sa mi to moc nepodarilo ale ako sa hovori do tretice vsetko dobre . takze su tento krat sami v akva tak uvidime ako to dopadne . dufam ze dobre . :D
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Hoffi » 04 Aug 2007 20:06 pm

nic si z toho nerob...mne sa si 3 krat neresila gurama v spolocenskom akvariu....takze som male musel potom prelovi do mensieho akvaria....a ani jedna znich neprezila..teda 1 uz pola podrastena ...velka asi ako ked podraste gupka tj nejake 3mm...ale ani tu som uz potom nevidel....
Obrázok používateľa
Hoffi
 
Príspevky: 70
Obrázky: 6
Založený: 03 Aug 2007 20:04 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod majky » 05 Aug 2007 06:02 am

aku vodu mas v akva.mala by bit makka .
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 05 Aug 2007 09:43 am

no moc meka nie je .. jeden pan mi tu hovoril ze nech kamen odoberem a nech ho dam do mensieho akva s tym ze do vody mam dat nieco proti plesniam akrilfavin a vzduchoavci kamen aby siel na ikri .. tak to susim najblizsie
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod majky » 05 Aug 2007 18:12 pm

destilovana voda zmakcuje vodu tak skus primiesat aspon polku Z obsahu ,akvarka v ktorom budes mat ikry.inak cakaj ze zase splesneju a ocelaty by sa maly starat o potomstvo ako discusy ze krmia sekretom z tela.urcite si si vsimol ze dospele pustaju slis.aj na skla sa usadza
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 05 Aug 2007 21:53 pm

ano to som si vsimol s tym slizom . hej hej . ale vies oni sa vytreli boli sami v akva a pozrali ich za den :( . a neviem preco . ja to skusim s tym akva ze odoberem kamen a tak .
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod majky » 12 Aug 2007 13:28 pm

to ze ryby pozeru ikry sa stava ,mozno maly stres alebo neboli pripraveny
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Miko.B » 12 Aug 2007 14:43 pm

to uz urobili 2 krat a vzhladom na to ze su sami v akva tak neviem ci mohli mat stres . a pripraveny no tak to neviem tiez . sak uvidim . mozno sa mi raz podari odchovat ich a to by bola pecka
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Môj prvý výter ocelatov

Odoslaťod Mariok » 12 Aug 2007 19:27 pm

Rozmýšľal si už o tom, či náhodou nemajú stres z teba (alebo všeobecne z pobehovania celej rodiny okolo akva)? Ryby potrebujú kľud aj okolo akva, takže okrem kvality vody skús prehodnotiť aj túto možnosť. :)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.