prisavniky



Všetko okolo akvarijných rýb

prisavniky

Odoslaťod tonket » 21 Okt 2003 12:38 pm

Nevenuje sa nahodou niekto z vas chovu prisavnikov? Alebo neviete niekoho poradit? Kupil by som nejake nie prilis bezne...
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: prisavniky

Odoslaťod Asterix » 21 Okt 2003 15:37 pm

Uz sme to tu rozoberali minule pozri si
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: prisavniky

Odoslaťod bolek » 21 Okt 2003 16:00 pm

Vieš aspoň ako sa volajú? Fotka by bodla..

Ja osobne chovám Panaque nigrolineatus.... Skús si prejsť stránku www.catfish.cz, kde je slušný prehľad sumcovitých rýb aj so stručným popisom... Ale vyhol by som sa druhom, ktoré som spomínal vyššie
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: prisavniky

Odoslaťod tonket » 22 Okt 2003 09:56 am

bolek napísal:Ja osobne chovám Panaque nigrolineatus....
Aj ich rozmnozujes? Alebo len prechovavas. Preco by si ich neodporucal? ...asi by ti vzrastla konkurencia... :)

Nema niekto skusenost s odchovom najakeho druhu?
Mne sa zatial rozmnozuje len ancistrus sp. asi najcastejsie chovany v akvariach Ale rad by som skusil povedzme minimalne tu zavojnatu formu. Mam aj gibicepsa, ktoreho som si neinformovane zakupil a ked som sa dozvedel, ze dorasta az 50 cm... Aspon budu sardinky :D
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prisavniky

Odoslaťod barky » 22 Okt 2003 10:57 am

Zavojnata forma sa co sa tyka odchovu nijak nelisi od klasickeho Ancistrus sp. je to ten isty druh, su uz aj zavojnate zlate Ancistrus sp. pri tychto je pravidlo, ze vyzaduju trochu vyssiu teplotu.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: prisavniky

Odoslaťod bolek » 22 Okt 2003 13:20 pm

tonket: prepáč rýchlešie som písal ako som myslel... pod vetou "Ale vyhol by som sa druhom, ktoré som spomínal vyššie" som myslel, to čo som zabudol napísať... sorry... Mal som na mysli "hypostomusov" a "gibbicepsov". Dosť spásajú rastlinný porast v akva..
Zdá sa mi, že už som to niekomu nedávno na fóre písal... Tuším v téme "Kompatibilita rybičiek"
Ale naspäť k tebe... Teba asi spásanie netrápi skôr to rozmnožovanie...
Nechcem ťa brať ako konkurenciu... lebo ja ho mám len jedného.. prečo? Lebo sú veľmi agresívny (teritoriálny) na svoj druh a v 200-vke by sa pravdepodobne iba zbytočne mlátili... A aj keby som chcel skúsiť množenie, pohlavné rozdiely nikde nemajú popísané... A keby som ich kúpil viac, zasa sa vraciame ku bitke...
Ale pozri tú STRÁNKU čo som napísal vyššie, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: určite je tam aj dosť zaujímavých info o rozmnožovaní prísavníkov...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: prisavniky

Odoslaťod tonket » 22 Okt 2003 14:38 pm

bolek napísal:Mal som na mysli "hypostomusov" a "gibbicepsov". Dosť spásajú rastlinný porast v akva..
mojich rastlin sa zatial tie gibbicepsy nechytaju - asi to bude tym, ze mam takmer vylucne rastliny rodu Anubias... Teraz maju asi 10-12 cm. Mozem potvrdit, ze rastu teda pekne. Zatial sa mi Velmi pacia- uvidime casom, ked ztacnu robit sarapatu.

bolek napísal:Ale naspäť k tebe... Teba asi spásanie netrápi skôr to rozmnožovanie...
Nechcem ťa brať ako konkurenciu... lebo ja ho mám len jedného.. prečo? Lebo sú veľmi agresívny (teritoriálny) na svoj druh a v 200-vke by sa pravdepodobne iba zbytočne mlátili... A aj keby som chcel skúsiť množenie, pohlavné rozdiely nikde nemajú popísané... A keby som ich kúpil viac, zasa sa vraciame ku bitke...
To som myslel len zartom :wink:

A na tom linku je toho dost, avsak sa neda pokecat, co je trosku horsie...
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.