Biely zakal



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Biely zakal

Odoslaťod denis » 23 Okt 2003 14:41 pm

denis napísal:
mato napísal:Alebo kupim UV lampu, nemate niekto tip kde, aku a aza kolik ? (v BA)


my ju mame od Majera z BB
je s nou blba manipulacia, a kablov ako v elektrarni :?


mato skus pozriet http://www.mojweb.sk/akvaster/
my mame ten 15W pred rokom stal 3500, bez cerpadla. cerpadlo treba dokupit.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Reklama

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 23 Okt 2003 20:15 pm

Skusim tam callnut, co maju.
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod denis » 24 Okt 2003 11:16 am

mato napísal:Skusim tam callnut, co maju.


uz si tam volal? co si sa vybavil?
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Biely zakal

Odoslaťod duri » 24 Okt 2003 15:07 pm

Do uvahy pripada aj akriflavin alebo tripaflavin, teda akridinove farbiva (predavaju v tekutej podobe, napr. v Auparku (BA) som videl). Likviduju jednobunkove organizmy, presnejsie, brania im v dalsom mnozeni, ucinkuje to vsak len za pritomnosti svetla. Po aplikacii akvarium svieti ako Las Vegas, ale to den za dnom odoznieva. Po par dnoch by malo byt po probleme, len filter bude plny cajrajtu – treba radsej cistit aj kazdy den, aby sa zlikvidovala organicka hmota, z ktorej by bol dalsi zakal. Ryby akridinove farbiva znasaju dobre. Namietka – neviem, co to urobi s kulturami vo filtri, ale za takychto okolnosti neviem, ci to je priorita... Pouzil som uz dvakrat, fungovalo to.
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 25 Okt 2003 02:45 am

Rozhodol som sa inak ako som myslel, Vymenim uplne vsetku vodu, a k novej pridam novu filtracnu vlozku do Fluval3 (neoriginal jemny molitan, do neho napustim Nitrivec biostarter od Sery. Vsetko to skusim na vlastne nebezpecie. Ak by mal niekto lepsi nazor, nech sa ozve, dnes do 12.00 . Myslym ze to pomoze, to je moj nazor, ak niekto mysly inak , skuste poradit.
Momentalne je voda ako medova, zeleno biely zakal a voda ako med.Skusim , a dam vediet. Cafte.
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod salik » 26 Okt 2003 09:25 am

mato napísal:pridam novu filtracnu vlozku do Fluval3
mmm, ziadna filtracna vlozka nie je taka jemna, aby ti zachytila jednobunkove organizmy

napustim Nitrivec biostarter od Sery
nitrivec je "akoze" starter do novych naplni filtrov, pri zakale akva ti teda nepomoze

**************
Zeleny zakal-
viewtopic.php?t=226
Naposledy upravil salik dňa 16 Nov 2003 04:45 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 26 Okt 2003 13:25 pm

Je to tak ako pises, tu novu vlozku do filtra a nitrivec som dal z toho dovodu, ze som uplne vymenil vodu. Takze postupijem ako pri zalozeni noveho. Zatial sa to drzi, je to 24h a zakal iba velmi jemny biely, ale to je z tej novej vody. Pokial sa to opat namnozi nic ine mi nezostane, iba kupit tu UV lampu. Ten odkaz na zeleny zakal je dokonaly popis ako sa to moze stat. Funguje to ! Skusat nemusite :) .
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 06 Nov 2003 23:53 pm

po 2 tyzdnoch je zakal spat.

duri napísal: Akriflavin, Tripaflavin - Ryby akridinove farbiva znasaju dobre. Namietka – neviem, co to urobi s kulturami vo filtri, ale za takychto okolnosti neviem, ci to je priorita... Pouzil som uz dvakrat, fungovalo to.


co to urobi rastlinam ?
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod gabriela » 07 Nov 2003 12:54 pm

Tak, a teraz skus postup trpezliveho akvaristu ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 07 Nov 2003 14:18 pm

to je aky ??
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod denis » 07 Nov 2003 14:18 pm

mato napísal:to je aky ??

cas
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Biely zakal

Odoslaťod duri » 07 Nov 2003 14:31 pm

mato napísal:po 2 tyzdnoch je zakal spat.

duri napísal: Akriflavin, Tripaflavin - Ryby akridinove farbiva znasaju dobre. Namietka – neviem, co to urobi s kulturami vo filtri, ale za takychto okolnosti neviem, ci to je priorita... Pouzil som uz dvakrat, fungovalo to.


co to urobi rastlinam ?
Rastliny to zvladli bez velkych problemov. Mali par dni o nieco menej svetla a chvilu sa spamatavali, ale ziadna pohroma. Ak to chces skusit, tak pre istotu este raz prakticke poznamky, aby nedoslo k omylu: aby to fungovalo, musi mat voda pH viac ako 7 a musi sa do akvaria svietit, inak to nebude ucinkovat. Pri tazkom zakale som davkoval az 1 kvapku na liter (davkovanie treba ale pozriet na kazdom vyrobku, moze byt rozna koncentracia). Nezlakni sa „oslnivej“ neonovej farby vody, za par dni to je prec. Ucinok akriflavinu / tripaflavinu je ten, ze brani mikroorganizmom v dalsom rozmnozovani. Casto som cistil filter, pretoze sa v nom hromadilo tolko svinstva, ze som cumel – ta odumreta organicka hmota musi ist von, inak hrozi dalsia faza zakalu. Minimalne raz za den treba cistit filter (Frank odporuca aj viackrat za den). Inak namet na taketo riesenie zakalu mam z publikacie Stanislav Frank: Sladkovodna akvaristika.
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely zakal

Odoslaťod gabriela » 07 Nov 2003 15:09 pm

Mato, prestan experimentovat s liecivami. Je to stale ten isty kolobeh. Zabijes mikroorganizmy co su v nadrzi, samozreje aj tie co ti pomahaju pri filtracii; uhynute ti pripravia dostatok zivin pre vznik dalsich mikroorganizmov - teda dalsi zakal.
Dva tyzdne je kratka doba. Snaz sa vydrzat a nechat zabehnut filter poriadne, nehnoj, neprekrmuj, alebo lepsie povedane, sprav rybkam jemnu dietku. A zaved trochu vzduchovanie, lebo nalevniky mozu spotrebovat vela kyslika a to by sa ti rybky udusili. Rastlinkam ani rybkam inak biely zakal skodit nebude.
Maximalne sleduj ci ti voda nesmrdi, lebo to by bolo odhnivanie.
Este si zisti ci nemas prilis zanesene dno, ale to asi nebudes mat, ked tak casto vodu menis.
Do filtra daj co najviac biomolitanu aby sa mali nitrifikacne bakterie kde mnozit a prudenie tiez nemusi byt velke.
Zelam vela trpezlivosti.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Biely zakal

Odoslaťod dlhy » 07 Nov 2003 16:21 pm

Ja som mal tiež pred pol rokom biely zákal. Ja som mal špatne prepratý štrk, ale môže to byť aj napr. namrvené z chleba alebo niečoho podobného. Ja som musel všetko vybrať, štrk preprať vo vode :twisted: a potom bolo všetko OK. Ale možností je viac.
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 07 Nov 2003 16:33 pm

ono neviem ci som tu uz spomenul, ale teraz mam kvalitny zeleny zakal. A cas myslym hra proti mne, lebo to sa len zhorsuje. Je otazne co sa stane v akva, ked uz ani ryby nebude vidiet. Myslyte ze to len tak same od seba zmizne ?? V tomto som skepticky...
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod majko » 07 Nov 2003 16:38 pm

mato napísal:ono neviem ci som tu uz spomenul, ale teraz mam kvalitny zeleny zakal. A cas myslym hra proti mne, lebo to sa len zhorsuje. Je otazne co sa stane v akva, ked uz ani ryby nebude vidiet. Myslyte ze to len tak same od seba zmizne ?? V tomto som skepticky...
Tak to si mozes byt isty.Otazka je za ako dlho.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 07 Nov 2003 17:23 pm

mesiace cakat na cistu vodu ?? moc tomu neverim, ked maju dobre podmienky, preco by zmizli ? ja by som nesiel :)
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod gabriela » 10 Nov 2003 12:12 pm

Zda sa, ze chces "zazracnu tabletku" :)
3 tyzdne trva iba to, kym sa filter zabehne a zacne plnit funkciu biologickeho odburavania skodlivin. Samozrejme, ak medzitym nitrifikacne bakterie neznicis liecivami, chlorom alebo inymi "zazracnymi a zarucenymi" pripravkami.
Svojimi zasahmi si docielil to, ze si znova na zaciatku svojho problemu...
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Biely zakal

Odoslaťod majko » 10 Nov 2003 13:55 pm

mato napísal:mesiace cakat na cistu vodu ?? moc tomu neverim, ked maju dobre podmienky, preco by zmizli ? ja by som nesiel :)

Lebo nebudu mat co papat. A mesiace to netrva. Ale urob ako uznas za vhodne. Len pokial viem chemiou si tiez nic nedosiahol....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Biely zakal

Odoslaťod mato » 14 Nov 2003 11:16 am

Tak skusil som predsa len chemiu, kupil som njaku cinsku vodicku proti zakalom a vymenil som trubice. Vodicky som tam dal velmi malo, asi 1/10 doporucovaneho mnozstva, a uz na druhy den som pozoroval uspech. Teraz je to cim dalej tym lepsie, a takmer uplne cistucke. Akurat neviem ci teraz treba vycistit filter a vymenit vodu, aby sa odstranili tie uhynute bakterie.
Obrázok používateľa
mato
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Apr 2003 15:00 pm
Bydlisko: BA

Re: Biely zakal

Odoslaťod gabriela » 14 Nov 2003 11:27 am

Konecne si nasiel svoju "zazracnu tabletku"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Biely zakal

Odoslaťod Palo » 14 Nov 2003 18:22 pm

denis napísal:
mato napísal:Alebo kupim UV lampu, nemate niekto tip kde, aku a aza kolik ? (v BA)


my ju mame od Majera z BB
je s nou blba manipulacia, a kablov ako v elektrarni :?
Nieje to sice v BA, ale ked maš nejakeho znameho čo pocestuje do Polska, tak nech ti kupi UV-ster. v obchode. 15 W stoji 254 Zl. čo je v prepočte asi 2450 Sk. ak sa nemylim, tak je to primerana cena :wink: aj na naše podmienky. Podrobné info po kontakte z kolegom z PR 8) a na vašu žiadosť.....ovšem ak sa dostanem na net :cry:
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: Biely zakal

Odoslaťod black12 » 08 Sep 2005 18:26 pm

mam nove akva amam zakalenu vodu neviem sa toho zbavit, vodu som menil kazdy den aj kamienky som premil asi 4-krat, kupil som aj novy filter.V akvashope mi poradili aby som tam dal PREVENTIN tak uvidim ci to pomoze.
black12
 
Príspevky: 1
Založený: 07 Sep 2005 19:24 pm

Re: Biely zakal

Odoslaťod Ceco » 09 Sep 2005 09:31 am

black12 napísal:mam nove akva amam zakalenu vodu neviem sa toho zbavit, vodu som menil kazdy den aj kamienky som premil asi 4-krat, kupil som aj novy filter.V akvashope mi poradili aby som tam dal PREVENTIN tak uvidim ci to pomoze.


Odporucam ti prestudovat si nejaku tu akvaristicku literaturu, co si mal urobit este predtym, ako si sa pustil do zalozenia akvaria. Menit vodu kazdy den a prepierat kamienky je chore a zaroven je to pricina tvojej zakalenej vody.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.