Hypostomus plecostomus



Všetko okolo akvarijných rýb

Hypostomus plecostomus

Odoslaťod Astrid » 05 Apr 2003 19:57 pm

Ahoj!
Konecne som ziskala na par dni fotak a tak som odfotila jednu rybku, ktorej latinske meno (ani slovenske) nepoznam. Viete mi pomoct?
Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: Co je to za rybku?

Odoslaťod mysko » 05 Apr 2003 21:56 pm

Pisal som to uz inde na fore a myslim ze je to prisavnik skvrnity - Ancistrus temmincki aj ked teda tych skrv nema nejako vela

No teraz ked sa na to divam tak to asi ten skvrnity nebude..... takze neviemmmmmmmmmmmm
Obrázok používateľa
mysko
 
Príspevky: 31
Založený: 16 Mar 2003 11:24 am

Re: Co je to za rybku?

Odoslaťod Astrid » 07 Apr 2003 15:10 pm

Dnes som si pozerala jednu akvaristicku knizku a tento moj prisavnik sa podoba na toho v knihe s menom Hypostomus plecostomus. Inak uz aj predtym som si myslela, ze to bude nejaky Hypostomus... I ked 100% istotu nemam.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co je to za rybku?

Odoslaťod Mcmac » 08 Apr 2003 11:11 am

Je to prisavnicek stitovy, hypostomus plecostomus, mam ho doma tiez :D
Obrázok používateľa
Mcmac
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Mar 2003 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co je to za rybku?

Odoslaťod Peter Pallo » 08 Apr 2003 11:45 am

:arrow: Aj ja mam doma hypostomus plecostomus cca 7-8cm, ale nieje tak sfarbeny, ma telo sfarbene do slabo hneda a mierne tigrovite skvrny. :roll:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Co je to za rybku?

Odoslaťod Astrid » 08 Apr 2003 19:53 pm

Peter Pallo napísal::arrow: Aj ja mam doma hypostomus plecostomus cca 7-8cm, ale nieje tak sfarbeny, ma telo sfarbene do slabo hneda a mierne tigrovite skvrny. :roll:

Nuz asi sa tomu mojmu lepsie dari... :) Ale nic si z toho nerob, dobre ho krm a hadam sa aj tebe pekne sfarbi, i ked myslim, ze na sfarbenie ryby ma vplyv aj farebnost prostredia, resp. akvaria. Inak ja som tuto rybku kupovala povodne s tym, ze je to samica Ancistrusa :roll: To som este nebola taka zbehla v akvaristike (teda nie zeby som teraz bohvieako bola, ale ked to porovnam, tak som teraz na tom lepsie). V Poluse mi tuto rybku v pohode predali (i ked som si v domneni, ze je to Ancistrus, pytala samicu) asi za 180 Sk. (Opat priklad, ako sa da vyuzit neskusenost zakaznika).
Ked som zistila, ze to nie je Ancistrus, dala som ho osobitne do druheho akvarka. Tu sa mu ocividne dari celkom dobre. Ma uz 16,5 cm, pricom by mal podla knihy dorast na 25 cm (co sa asi v mojej 60 l nadrzi nastastie nestane). Netrpel ziadnymi chorobami, len asi pred mesiacom sa mu nad brusnou plutvou objavil taky bledoruzovy az bledosivy fliacik velky asi 3 mm. Nic som nerobila, asi po tyzdni to zmizlo samo.
Rybka je inac velmi mierumilovna, nie tak teritorialna ako Ancistrus. Ked papa tabletu, mozu kludne okolo neho plavat panciernickovia. Dokonca sa vcera stala taka prihoda- tableta sa zatlacila do kuta akvarka a prisavnik bol na nej. Jeden riadne velky panciernicek sa chcel k nej tiez dostat, a tak podliezol prisavnika. Takto lezal prisavnik na panciernickovi s papulkou tvrdosijne sa drziacou tablety a panciernicek v mierne sikmej polohe zasunuty mezdi sklo a rastliny zo stran a prisavnika z vrchu. Nezdalo sa, ze by trpel klaustrofobiou :) Pochutnaval si na tablete.
Ked bol uz napor ostatnych rybiek na tabletu v tom uzkom priestore privelky, prisavnik sa elegantne zodvihol a odplachtil prec. Po case skusil stastie znova.
Ancistrus by pri rovnakej situacii odohnal vsetky ryby, co by ohrozili jeho "ulovok". Takze tolko o rozdieloch medzi prisavnikmi.
Inak tento prisavnik nejaky cas po kupe pekne papal vlocky z hladiny tak, ze sa prisavkou prisal zo spodu na hladinu. Vyzeralo to velmi zaujimavo. Teraz ked je väcsi to robi uz pomenej.
Naposledy upravil Astrid dňa 16 Apr 2003 15:17 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co je to za rybku?

Odoslaťod Peter Pallo » 09 Apr 2003 12:27 pm

:arrow: Nuz Astrid noze mne zaciatocnikovi porad, co za zazracne tablety davas svojim milacikom :lol: dakujem
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Co je to za rybku?

Odoslaťod Astrid » 09 Apr 2003 14:34 pm

Peter Pallo napísal::arrow: Nuz Astrid noze mne zaciatocnikovi porad, co za zazracne tablety davas svojim milacikom :lol: dakujem

Ani nevies, ze si ma nemohol viac potesit :lol:
Radsej Ti poviem cim krmim celkovo: rano su to vlocky Sera Vipan zmiesane so Super zmesou (kedze samotny Vipan je moc drahy a Super zmes sa mi zas zda privelmi nekvalitna a iny vyber vlociek tu u nas bohuzial nie je. Inak planujem kupit nejake rastlinne vlocky- aby sa trochu obohatil jedalnicek)
Na obed- mrazene, väcsinou patentky, s nimi mam najlepsie skusenosti, ale krmila som aj bielymi larvami pakomara a nejaky cas aj dafniami, ale tie im az tak nechutia.
Na veceru im davam tablety, pripadne este trochu vlociek. Tablety od firmy Dajana Pet. Momentalne pouzivam tie, co padaju na dno, ale mam aj take, co sa lepia na sklo. Ked som krmila tymi na sklo, tak si ti dvaja dospeli Ancistrusovia uz tak zvykli, ze ked som odkryla sklo vo vecernych hodinach a dala ruku do akvarka, uz aj same prisli. Musela som tabletu rozpolit a dat na dve miesta asi 15 cm od seba. Potom sa obaja prisavnikovia najedli a nebili sa. Pekne viseli obaja prisati na svojej polke tablety :D a molinezie im dobali do papuliek- chceli aj oni z toho nieco mat, ale zväcsa sa im nepostastilo.
Inak okrem tychto Ancistrusov mam aj spominane molinezie a mrenku Cumingovu v jednom akvarku (molinezie sa mnozia ako dive- dospelych je ich tam asi 15, malych asi 25 a to som nedavno 20 dospelych predala!). V druhom akvarku je ten spominany prisavnik, panciernickovia, gupky, mecune, dania a zvysne dve neonky. Ostatne neonky mi casom pokapali, teda preto mam teraz uz len tie dve.
A skoro som zabudla-nedavno som skusila dat do akvarka list salatu a dole som ho zatazila kamenom. Specialne na to som kupila mladucky salatik, ktory som zasadila do kvetinacov- aby mali aj neskor. No ale akosi im nechutil. Akurat slimaky ho obzierali. Tak neviem, ci maju dost inej potravy alebo si nan len musia zvyknut alebo mam skusit nejaku inu rastlinnu potravu.
Dufam, ze som ti pomohla, i ked myslim, ze hocaka tableta pre rybky by mala splnit svoj ucel. Samozrejme, nechcem to zakriknut...:)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co je to za rybku?

Odoslaťod Peter Pallo » 11 Apr 2003 12:23 pm

:lol: Dakujem ti velmi pekne za duchaplnu odpoved. :wink:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Co je to za rybku? /hypostomus plecostomus/

Odoslaťod lulu » 31 Okt 2008 15:05 pm

ja mam ako dobru potravu pre prisavnikov odkusany platok uhorky. bud sa zatazi (bapr. zicherkou a padne na dno - to som sa niekde docitala) alebo len tak volne plava a prisavnik na nej :) ja by som kazdemu prisavnikovi odkrojila platok aby sa nebili
lulu
 
Príspevky: 4
Založený: 31 Máj 2007 10:36 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.