rozmnozovanie ikernaciek



Všetko okolo akvarijných rýb

rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod gumkac » 13 Okt 2007 16:58 pm

Som zaciatocnik a podarilo sa mi uz rozmnozit zivorodky ale este ani raz ikernacku. poradte mi prosim aka ryba (ikernacka) sa najlahsie rozmnozuje a ako na to... dakujem
gumkac
 
Príspevky: 24
Založený: 21 Aug 2007 18:27 pm

Reklama

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod casiomk » 13 Okt 2007 17:01 pm

danio
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod xDodox » 13 Okt 2007 17:25 pm

Obrázok

Vytierací rošt od member/mikulas/
aj s popisom

Aspoň pre začiatok.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod gumkac » 13 Okt 2007 22:05 pm

a treba pri kazdej ikernacke menit aspon trochu parametre vody???
gumkac
 
Príspevky: 24
Založený: 21 Aug 2007 18:27 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod Spaiky69 » 14 Okt 2007 16:38 pm

Pri dániách to nie je asi potrebné
Obrázok používateľa
Spaiky69
 
Príspevky: 93
Obrázky: 41
Založený: 03 Sep 2006 19:20 pm
Bydlisko: Stará ?ubov?a

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod STH » 15 Okt 2007 02:18 am

ten rost nema chybu 8) ale ako Halooo Pabera hovori....je to uzasne,ale...... :lol:
takze jedine co by som ja zmenil je farba rostu na bielu...ak sa da aj na ciru 8) pretoze ak ikra padne na rost a nespadne pod neho tak na tom tmavom podklade ta ryba tu ikru uvidi a zozerie...ja ked vytieram nejake ryby a nemam toto po ruke tak som si vsimol,ze v akvariu kde na dne nemam nic si ryby ikry na dne vobec nevsimaju...pozieraju iba tie co volne plavaju,alebo tie ktore ostali na nejakej ratline alebo inej dekoracii.
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod mikulas » 15 Okt 2007 12:47 pm

ja som bol v podobnej situacii ako ty par mesiacov dozadu :) nakoniec sa mi podarilo vytriet kardinalky cinske. trosku stastia som mal v tom ze som si z obchodu priniesol tehotnu samicku s dvoma samcekmi takze som nemusel rybky nijako extra pripravovat na samotny vyter, proste som ich umiestnil do akvaria s rostom a do 2 dni bolo dno plne ikier. rodicov som odlovil, rost som vybral a na druhy den sa zacal z ikier liahnut plodik. ked sa stratil zltkovy vak tak som ich zacal prikrmovat na prach rozdrvenym vlockovym krmivom, neskor som im daval artemie. vodu som nijak neupravoval len som sa prve tyzdne preistotu vyhol jej vymienaniu. v mojej galerii si mozes popozerat vyvojove stadia kardinalok ktore sa mi podarilo nafotit. akvaristika je skutocne krasny konicek a pozorovat ako sa ikra postupne meni na dospelu rybku je bezpochyby uchvatny zazitok.
mikulas
 
Príspevky: 2
Obrázky: 15
Založený: 04 Sep 2005 21:58 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod placebo » 15 Okt 2007 15:05 pm

ten rost je ozaj super. mne namiesto neho posluzila skvele armovacia mriezka-pouziva sa v stavebnictve... najmenej sa dalo kupit meter stvorcovy stalo ma to necelych 20sk. a jeden meter mi staci tak na....hmmmm naveky?? :lol:
placebo
 
Príspevky: 47
Obrázky: 25
Založený: 18 Sep 2007 09:54 am
Bydlisko: nove zamky

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod Sefri » 30 Okt 2007 10:45 am

toto by mohla byť šikovná téma :) komu sa čo podarilo rozmnožiť z ikernatých druhov? Prípadne nejaké poznatky. Mne osobne Dania a Mrenky ružové a Mrenky štvorpruhé :) bolo to dávno a myslím, že tieto druhy rozmnoží naozaj každý aj keď odchovať sa mi podarilo len daniá aj keď boli nejaké krivé :lol: ale to som ešte nepoznal tieto stránky, teraz by som sa rád pustil do tetier, mám novú izbu tak si tam niečo spácham.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod gumkac » 30 Okt 2007 18:43 pm

aj mne sa uz konecne rozplavaly dania a zatial ich krmim zltkom ale asi za dva dni mam dostat artemie
gumkac
 
Príspevky: 24
Založený: 21 Aug 2007 18:27 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod vilo » 30 Okt 2007 19:46 pm

gumkac napísal: poradte mi prosim aka ryba (ikernacka) sa najlahsie rozmnozuje a ako na to... dakujem


k uz spominanym kaprovitym rybkam by som prihodil aj ine - tak napr. rajovec (macropodus opercularis) sa vytiera uplne bezproblemovo, pokial ma samicka zrele ikry.....a takisto mnoho cichlid sa trie jedna radost (az je nakoniec problem, co s tolkymi mladymi :D). moja prva ikernata rybka, ktoru som nielen vytrel, ale aj dochoval do dospelosti, je znama cichlida ostriezik purpurovy (pelvicachromis pulcher) - plodik je po vyliahnuti uz pomerne velky a zje podobne hrubu potravu ako plodik beznych zivorodiek - takze ja osobne odporucam tuto rybku - akurat treba respektovat pravidlo, ze parik ostriezikov treba nechat, nech sa vytvori sam zo skupiny - napr. kupit samca s 2-3 samicami a po vytvoreni paru zvysne samicky dat prec
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod mil0s » 30 Okt 2007 21:03 pm

chcem sa spytat ohladom tetry neonovej. Mám vytieračku o velkosti 9 litrov. je tam rost. mam tam dať jedneho samceka a jednu samicku alebo viac parov do jednej vytieračky?
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod mil0s » 30 Okt 2007 21:28 pm

no tak kolko mam dat neoniek do vytieračky??
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod ivika » 30 Okt 2007 21:30 pm

gumkac napísal:Som zaciatocnik a podarilo sa mi uz rozmnozit zivorodky ale este ani raz ikernacku. poradte mi prosim aka ryba (ikernacka) sa najlahsie rozmnozuje a ako na to... dakujem

...no mne sa rozmnožili ako prvé a na prvý šup(pokus),podľa návodu na týchto stránkach -prísavníci.
...postup opisujem tu:http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=563&postdays=0&postorder=asc&start=250...od 11.str dole,píšem,ako som postupovala...musím priznať,že zatiaľ neuhynul ani jeden majú už 2,3cm(very happy)....čakám,čo bude ďalej.Ak porastú bez problémov aj ďalší týždeň priložím nový príspevok o odchove a foto do svojho albumu.
....a potom zakladám nové veľké akva a skúšam rozmnožiť dániá a neónky,ktoré mám teraz v spoločenskom :D :D :D.... :wink:...a budem veľká chovateľka :lol:
Naposledy upravil ivika dňa 30 Okt 2007 21:33 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod Spaiky69 » 30 Okt 2007 21:32 pm

vlastná skúsenosť: dal som pár,, vpohode sa vytierali
Ak som dal na jednú samicu dvoch samcov, zo začiatku v zápale vášní sa treli, ale neskôr samička sa správala agresívne, odháňala oboch samcov,, ale vtedy ešte neboli /u mňa/ dobré parametre vody,, ako ph a tak,, takže sa možno nechceli trieť.
"grupák" som neskúšal :)

ps: odporúčam pár
Obrázok používateľa
Spaiky69
 
Príspevky: 93
Obrázky: 41
Založený: 03 Sep 2006 19:20 pm
Bydlisko: Stará ?ubov?a

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod mil0s » 30 Okt 2007 21:43 pm

lebo ked som dal do akva pár tak sa mi zdá že sú vystrašené tie dve rybky... aj farba sa zmenila... trocha zbledli. neviem ci to nebol privelky skok zo spolocenskeho akva rovno do vody s pH 6
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod gumkac » 31 Okt 2007 09:11 am

rozmnozili ste uz niekto tetru priesvitnu???
gumkac
 
Príspevky: 24
Založený: 21 Aug 2007 18:27 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod mil0s » 01 Nov 2007 11:22 am

no takze musim sa pochváliť. vytrela sa mi dnes tetra neonová. dufam ze mi nesplesnivejú ikry... no neviem ci to perzije este som to nikdy neodchovával :o
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod Spaiky69 » 01 Nov 2007 18:11 pm

milos: prajem veľa úspechov ;),, stojí to zato. Aké krmivo máš prepravené? alebo akým plánuješ kŕmiť?
Obrázok používateľa
Spaiky69
 
Príspevky: 93
Obrázky: 41
Založený: 03 Sep 2006 19:20 pm
Bydlisko: Stará ?ubov?a

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod mil0s » 01 Nov 2007 18:33 pm

fakt este neviem asi artemia mam jej trocha... alebo som pocul ze niekt odava zltok ci bielok z vajca ze je to vyzivne tak neviem...
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod STH » 01 Nov 2007 18:54 pm

mil0s:to zltko vobec nedavaj....to je iba v pripade nudze(sposob krmenia nasich dedov),skor ked uz tak tak si podrv vlocky uplne na prach ale fakt to musi byt prach(pouzivam to ked nemam dostatok nalevnikov)...to zltko ti fest rychlo zkazi vodu a ak nebudes odkalovat 2x do dna tak zo zbytkov toho zltka ti mlade skapu na problemy s travenim,resp sa ti behom dna moze vytvorit kolonia nalevnikov a bude to vyzerat ako keby si tam vylial mlieko...
Ale ak ti mozem doporucit oplati sa dat si tu namahu s artemiou a uvidis aky je to rozdiel ked krmis zivou a susenou potravou.Krmenie je najdolezitejsi faktor po tom ako sa mlade rozplavaju...
Ja svoje drobotiny odchovavam nalevnikmi a artemiou...nie je to nic prijemne o 4 rano pred tym nez idem do prace sa 1/2 prdlat s pripravou krmenia,ale ako hovorim....stoji to za to dat si tu namahu! :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod mil0s » 01 Nov 2007 19:24 pm

a ako pripravujes nalevniky ako ich chováš??
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod STH » 01 Nov 2007 19:40 pm

ja som si zohnal cistu kulturu od skalu...
ta sa mi po nejakom case znehodnotila a vytvoril sa mi tam nalevnik(cyklop) a neviem ci pozrali "crievicky" alebo ich len vytlacili..jednoducho zmizli..ten cyklop bol na krmenie na nic,bol velky a prilis rychlo sa pohyboval aby ho rybka mohla zozrat....
Takze teraz mam nalevniky,ktore som odobral z jedneho akva,kde nebol filter a pestujem ich v 1l flasiach...mam ich viac pre istotu,ze by sa mi kultura opat znehodnotila inym nevhodnym druhom nalevnika...
Krmim ich zmesou zltku a soli..t.j. zmiesas jeden zltok+2lyzicky soli a to das do ladnicky..vydrzi to mesiac aj viac...tuto zmes naberiem spajdlou a ponorim do flase s nalevnikmi a pockam kym sa voda trosku nezamuti....opatovne krmim az ked je voda znovu cista...
Nalevniky idu za svetlom a tak ich odsajem a spolu s vodou ich supnem do akvaria,ale pri odsavani musi byt voda cista,takze ich odsavam pred krmenim nalevnikov.
tod asi vse co by som k tomu mohol povedat. :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: rozmnozovanie ikernaciek

Odoslaťod mil0s » 02 Nov 2007 10:41 am

pane boze... este sa mi vzdy nerozplavali rybky z ikier... uz to zachvilu bude 48 hodin... teplota tam je 25C. a silne vzduchovanie... ikry neplesneju...
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.