idealne podmienky??



Všetko okolo akvarijných rýb

idealne podmienky??

Odoslaťod Wefca:P » 17 Nov 2007 15:14 pm

Mam asi 20-30 litrove akvarko,doteraz siom v nom mala tri gupky-dvoch samcekov a jednu samicku a dve neonky.Najprv skapala samicka-okolo siestej,do dalsieho rana jedna neonka,v priebehu dna-dvoch aj ta druha neonka a jeden samcek...asi tak za tri dni sa tomu poslednemu samcekovi na hlave vytvorila plesen,ktora za desat minut zmizla a objavil sajej tam kde bola plesen krvavy flak a potom spadla na dno ...este nejakych desat minut lietala po akvariu otocena hopre bruskom a potom definitivne skapala :cry: co sa mohlo stat?mohla byt vo vode nejaka infekcia?? na druhy den som bola kupit styroch samcekov a dve samicky-vodu som vymenila kamene vydezinfikovala,ovzdusnovac,rastliny akvarium vyumyvala....staci?
Obrázok používateľa
Wefca:P
 
Príspevky: 4
Založený: 03 Nov 2007 18:27 pm

Reklama

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod Mirco » 17 Nov 2007 15:49 pm

ako dlho si zabiehaval akva kym si tam dal rybky?no dve neonky je trosku malo lebo to je hejnova rybka a v malom pocte moze byt v strese...nepridal ti niekto do akva tajne daco? :D
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod Wefca:P » 17 Nov 2007 15:58 pm

vecer som tam napustila vodu a na dalsi den som tam dala ryby
Obrázok používateľa
Wefca:P
 
Príspevky: 4
Založený: 03 Nov 2007 18:27 pm

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod MX » 17 Nov 2007 16:09 pm

A aku si tam dala vodu uz nejaku zabehnutu alebo normalnu z vodovodu ?
MX
 
Príspevky: 186
Obrázky: 28
Založený: 07 Nov 2006 13:27 pm

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod xDodox » 17 Nov 2007 16:37 pm

Wefca:P napísal:Mam asi 20-30 litrove akvarko

To je dosť rozdielne číslo.
Wefca:P napísal: co sa mohlo stat?mohla byt vo vode nejaka infekcia?? na druhy den som bola kupit styroch samcekov a dve samicky-vodu som vymenila kamene vydezinfikovala,ovzdusnovac,rastliny akvarium vyumyvala....staci?

Čo to je vydezinfikovala - definuj to presnejšie.

Až si dala do akvária "čerstvú" vodu (čiže, bez odstátia) je veľká pravdepodobnosť, že tie rybky "neskolila" choroba, ale otrava - napríklad chlórom.

Nepíšeš nič o filtri. Treba si najskôr "dosť" toho preštudovať, než sa pustíš do akvaristiky. Môžem ti odporučiť klubový časopis Akvárium, ktorý za zadarmo a nájdeš tam plno rád pre začínajúcich akvaristov. Taktiež napríklad článok od Skalu - Založenie akvária. Proste tu to nejde bezhlavo.

Držím ti palce, a dúfam že na akvaristiku nezanevrieš i po tvojom prvom neúspechu.

Wefca:P napísal:na druhy den som bola kupit styroch samcekov a dve samicky

A ešte k pomeru, volil by som pri gupkách presne opačný -> štyri samičky a dvoch samčekov.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod alexx5 » 17 Nov 2007 17:59 pm

Skôr si myslím,že rybky,ktore si kúpila,už boli infikované nejakou chorobou.Ak si den predtým dávala čerstvú vodu,tak by to vodou nemalo byť.Pri mojom počte akva je nenormálne každé akva zabiehať a preto dávam rybky do akva po 2 hodinách,teda do čerstvej vody.Zatiaľ som nemal žiadny úhyn.
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod Wefca:P » 17 Nov 2007 19:00 pm

ja som to nechala jeden den odstatta voda bola z vodovodu,kamene som vyvarila..teraz tym novsim sa dari takze zatial dakujem:)
Obrázok používateľa
Wefca:P
 
Príspevky: 4
Založený: 03 Nov 2007 18:27 pm

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod Mirco » 17 Nov 2007 19:06 pm

wefca skus vypocitat objem akva, dufam, ze vies ako, a skus napisat podrobnejsie odkial mas strk ci si ho nazbierala niekde na stavbe alebo zo shopu, ake mas rastlinky, umele zive, filter, osvetlenie atd...vies teraz rybky mozno "ziju" ale neznamena to vzdy ze sa im dobre dari
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod alexx5 » 28 Nov 2007 17:38 pm

to tama:akva mám 30 ks.Nenapísal si nič nového a mal by to vedieť každý akvarista.Ale ty si nepochopil podstatu môjho príspevku...alebo si myslíš,že sa akva s rybami nezabehne???...inač,táto téma rieši iný problém a nie zabiehanie akva.
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod skala » 28 Nov 2007 21:17 pm

uf, ste ma inspirovali :-))
kamene si vyvarila ??? tym myslis strk? skus mi wefca odpovedat, ze preco?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod jany emm » 28 Nov 2007 21:19 pm

tama napísal:Každý začiatočník by mal vedieť, že z nového molitanu sa ovoľňuje amoniak a podobné látky.


????? Nieco mi uslo ????? :shock:
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod Kubo » 29 Nov 2007 14:40 pm

Ja ked som kupoval molitany tak v akva som uz mal plno ryb a nezbadal som ziadne zmeny preplachol som ho a naraz som tam supol nejakych 50L molitanu , nic sa nedialo , ja osobne pocujem prvy krat ze molitan ked je novy vypusta jedy do akva ako amoniak.To asi nebude pravda. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: idealne podmienky??

Odoslaťod atiles » 30 Nov 2007 12:17 pm

sry, ale nezmizlo stadeto niečo? upozorním a potom mažem, už sme o tom debatovali sa mi zdá!
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.