Akvaristika, jej rozvoj, podpora ....



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Akvaristika, jej rozvoj, podpora ....

Odoslaťod skala » 27 Nov 2007 16:25 pm

Dlho som váhal, kam zaradiť tento príspevok. Komu ho povedať. Napokon som sa rozhodol, že možno inšpiruje aj členov fóra, ktorí nie sú členmi klubu.akva.sk, prípadne tých, pre ktorých možno akvaristika je záľuba, ktorá stagnuje.

Myslím si, že chovať rybičky, pestovať vodné rastliny je hodnotná aktivita a snažím sa to ja, aj mnohí iní, aby to malo aj širšiu podporu. Bolo by fajn, keby napr. fórum, klub, alebo vôbec akvaristiku podporili prestížne inštitúcie. Napr. knižnice, ZOO, Prírodovedné múzeum apod.

Dole je odkaz, ktorý o niečom svedčí. Mimochodom je tam aj odkaz na Akvazimu, ktorá bude už onedlho, a zostane tam link na činnosť klubu, ktorý informuje o budúcich konaných akciách klubu.akva.sk

http://www.bratislava.sk/vismo/dokument ... 1=11031100
Naposledy upravil skala dňa 28 Nov 2007 23:41 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod vodnar73 » 27 Nov 2007 16:52 pm

..tymto sa prezentujes akurat tak pre BA... a co inde? Povedz mi, ako prispejem k rozvoju akvaristiky tym,ze si budem kupovat knihy typu:
"Akvarijni rostliny-Ines Scheurmannova" -brak za nekrestanske peniaze.
Rozvojom akvaristiky urcite je (na Slovensku) napriklad toto forum ale urcite aj ine fora...
Ta poznamka o "nepodlahnuti" novej technike... je to na usudku kazdeho z nas a ci dana "vec" bude-nebude fungovat a ked nebude, urcite sa to bude rozoberat na tomto alebo podobnych forach. Jedinou aktivitou "-klub*akva- " ktora sa (z mojho pohladu) da povazovat za skok dopredu je casopis... je to naozaj nieco co by mal chvalit kazdy akvarista,nie preto ze je to "zadarmo", ale preto,ze su tam konretne postrehy-skusenosti akvaristov...
Takymto periodikam davam osobne vacsiu sancu ako kniham v obchodoch..
Cital som aj knihy od Amana,ale kupit by som si ich nikdy nekupil... nemaju ziadnu "hodnotu". ZOO? Hmm...radsej budem ticho...
Akvaristike zdar,a foru zvlast...
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod skala » 27 Nov 2007 21:25 pm

nuz, je trosku na skodu pre ludi z akva.sk, ze tam svieti nejake meno. napokon, ja som ho tam nedaval. meno si nevsimaj, je nepodstatne. mimochodom, ten text na ba.sk je iniciativa konkretnej osoby (nie mna), NIE Bratislavy, aby stranka ba.sk mala dosah aj na chovatelstvo, remesla, na kulturu, na cinnost posobiacu v ramci Bratislavy.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod Drobec » 27 Nov 2007 21:34 pm

Podla mna vodnar73 akva klub za svoju kratku existenciu urobil pokrok nie len časopisom,ale aj burza sa coraz viac zlepsuje.Takto prispieva velkou mierou na rozvoj akvaristiky.Verím tomu že časom klub svoje aktivity rozbehne aj v inych mestach SR.Chce to len vačší prístum akvaristov a všetko sa podla mňa dá.....
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod romanK » 27 Nov 2007 21:46 pm

keby tak bol aj v KE bolo by to super
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod Drobec » 27 Nov 2007 22:02 pm

nič nebrani stať sa KE akvaristom členmi akva klubu,kde su členovia tam je aj burza moj nazor :D
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod skala » 27 Nov 2007 22:45 pm

ak uz teda hovorime o klube.akva.sk. on je vazne celoslovensky a chce byt. :-)) ja sam som velmi zvedavy, kedy sa zacnu rozvijat aktivity aj inde. Stretka uz funguju kdekade a tomu rozumiem, ze to je potencialny predvoj
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod vodnar73 » 28 Nov 2007 07:43 am

Drobec: to je presne to co som tym chcel povedat, ano BURZA funguje... v BA. Mne osobne sa ale neoplati davat cez 1000,- za benzin aby som tam isiel... to vrazim radsej do akvaria... 8)
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod jiri sajar » 28 Nov 2007 09:03 am

. Bolo by fajn, keby napr. fórum, klub, alebo vôbec akvaristiku podporili prestížne inštitúcie. Napr. knižnice, ZOO, Prírodovedné múzeum apod.

Suhlasim so skalou... ja som jednym z tých skôr narodených a preto sa pamätám na akcie akvaristov v minulosti -ďalekej minulosti - kedy sa napríklad v Juvente na Slavine, alebo v Národnom múzeu organizovali skvele výstavy spojené s burzou (to v prvom prípade) alebo reprezentativne výstavy (prípad druhý). Vzhľadom na komerčnosť dnešnej doby nezostane iné ako výjsť s iniciativou z radov akvaristov....
Alebo spojiť príjemné s užitočným a v spolupráci s dajakou školou vtiahnuť do tajov akvaristiky aj deti...deti by ziskali novu aktivitu...akvaristi priestory aj pre klubovú činnosť.
Ďaľšia možnosť - Botanická/é záhrada/y - v Čechách to funguje...u nás nie?!? V Blave sú v botanickej 4 akvarka v hroznom stave, čo tak prevziať nad nimi ochrannú ruku a tým začať....
Naposledy upravil jiri sajar dňa 28 Nov 2007 09:06 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod skala » 28 Nov 2007 09:03 am

vodnar, podla coho sudis, co sa ti oplati, resp. neoplati. odpovedz si sam, je to samozrejme tvoja vec. preco to zužuješ iba na burzu. hlavnym motivom nasich akcii nie je burza, ale nieco predsa len hodnotnejsie.
okrem toho skade si? burzy su aj v nitre, prievidzi, martine, tusim aj v kosiciach. je mi jasne, ze bratislava sustreduje najvacsi potencial.

jedna sranda na zaver, je nas v rade 7 a nikto z nas nie je povodom bratislavcan
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod Miloš » 28 Nov 2007 09:21 am

vodnar ako uz povedal skala akcie klubu nie su primarne o burze, vzdy su tam prednasky a hlavne kopu akvaristov a neviem ci sa tebe oplati dat 1000 SK na cestu do BA mne ako studentovi sa oplati davat podobne peniaze za cesty na podobne akcie v cechach a aj ked tam pravidelne nieco kupim tak hlavny su ludia ktorych tam stretavam a s ktorymi sa vzdy mozem porozpravat o konicku ktory nas spaja
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod jiri sajar » 28 Nov 2007 09:21 am

Inak prirodzene vysoko kladne hodnotim doterajšie akcie a podujatia organizované klubom akva.... verim že sa blýska na lepšie časy slovenskej akvaristiky...
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod xDodox » 28 Nov 2007 09:32 am

vodnar73 napísal:Mne osobne sa ale neoplati davat cez 1000,- za benzin aby som tam isiel... to vrazim radsej do akvaria... 8)

V tom máš pravdu, ale....
stačilo by "presondovať" svoje okolie a zistiť, či by sa ešte niekto nepridal a náklady na cestu sú hneď menšie. Ale nechcem ti radiť, ani nič podobné. Keďže väčšina ľudí nemá vyplnené v profile bydlisko, len ťažko sa "odhaduje" odkiaľ je.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod vodnar73 » 28 Nov 2007 20:59 pm

Ale co mate vsetci s tou burzou, ja som predovsetkym vyzdvihoval casopis...burzu spomenul prvy DROBEC... samozrejme,ze ak bude nieco take ako teraz v sobotu v Matrine tak pojdem...dalej ma jednoducho nikto nedostane... ANO_Neoplati sa mi to!
Preco? Pretoze akvaristika je "len" moj konicek...aj ked mu venujem par hodin tyzdenne... nie som na urovni aby som lietal po vystavach a prednaskach a uspokojoval svoje ego ako ten "student" co to tu pisal vyssie... NEpotrebujem to a je to tak,ze akvaristi-relaxari (neviem ako inak NAS nazvat) ako ja NIKDY nebudu ochotny cestovat X kilometrov koli vystave-prednaske... je to jednoducho tak... a verte ,ze je nas viac ako 90%
Nemusi to byt koli tisicke,jednoducho z "principu"...
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod barky » 28 Nov 2007 21:07 pm

Hm - no pre mna je akvaristika hlavne relax :-) a kludne cestujem x kilometrov :-)

Samozrejme je to vec pristupu kazdeho, vzhladom na to ze poznam akcie vsetkych klubov, spolkov a pod co sa akvaristiky na slovensku tyka, mozem smelo povedat, ze to co sa organizuje v BA je jednoznacne najvacsie, najkomplexnejsie a pod :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod Raviolka » 28 Nov 2007 21:45 pm

vodnar73 napísal:...
:shock:

Vodnar73, prosím, neber to jako nějaký útok na Tebe, nemyslím to ani ironicky, ale prostě tak, jak to píšu: mohl bys mi tady napsat, jestli vůbec chceš Ty osobně nějak přispět k rozvoji akvaristiky na Slovensku?

Ne, že by odpověď "NE" znamenala, že se budu nějak pohoršovat :wink: Jsem prostě zvědavá. Mám totiž pocit, že když ses zapojil s takovým elánem do tohoto tématu, tak k tomu máš co říct - a nejde mi to dohromady s tím, cos napsal na závěr.

Na Akvě je velmi, ale opravdu velmi málo lidí, pro které je akvaristika něco jiného než relax a koníček. Tím, že někdo chce věnovat víc času a peněz, si neuspokojuje ego - zkrátka uspokojuje svojí potřebu dělat někdy čistě jen to, co ho baví a jistým způsobem naplňuje. Takže ten Tvůj "princip" vidím v tom, že ve chvíli, kdy my se mačkáme v autě cestou do Čech nebo ve vlaku cestou do Martina na akci, Tebe naplňuje něco jiného. Což je normální a není třeba tu vymýšlet rozdělení na NÁS a ty ostatní :-)


------
Poznámka na závěr - nejsem si sice jistá, kam skala vůbec směřuje svým příspěvkem (skala chtěl jsi o něčem debatovat? nevidím tam otázku), ale při čtení reakcí mám chuť podotknout, že Bratislava není pupkem světa a s klubem.akva.sk slovenská akvaristika nestojí a nepadá :-P Nikdo se teda nemusí cítit nucený do něj vstoupit a nebo čekat, až se klub "dopracuje" až do jeho města, bavit se akvaristikou jde i bez klubu. Jestli to, co klub vytváří, má přínos pro celoslovenskou akvaristiku nebo ne, posoudí myslím každý dost dobře sám :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod skala » 28 Nov 2007 21:59 pm

chcel som inspirovat. mozno povzbudit. tak ako pises rav, ide to aj bez klubu a o tom je aj prispevok na bratislava.sk. to, ze je tam spomenute akva.sk a klub.akva.sk je vyuzitie moznosti a je to trochu navod pre navstevnika stranky ba.sk

mna najviac na fore, klube bavi to, ze to bavi aj druhych. ze sa nemusim vytesovat z ryb, akvariek sam, ze sa mozem mackat v tom aute, ze mozem prist do Rychnova (napr.) a najdem tam mozno aj celkom neznamych ludi, s ktorymi si mam co povedat. alebo ze ini zase pridu k nam na akvazimu/leto ..., alebo na pivo, alebo proste ku mne, milovi, janovi, marienke a ze si mame co povedat. ze to proste spaja.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod SoRex » 28 Nov 2007 23:10 pm

Peter, nějak jsem nepochopil, jak jsi myslel větu (z toho článku) - "Technika je pokročilá a výkonná, ale zvádza k tomu, aby sa človek nezaoberal tým, ako funguje." Já osobně se třeba vůbec nezajímám o to, jak pokročilá technika funguje. Je mi úplně jedno, jestli je například termostat bimetalový, tyristorový, tlakově kontaktní, nebo jaký. Mě zajímá jen to, že funguje. Stejně tak je mi jedno, jestli mám vzduchovací motorek membránový, nebo pístový, hlavně že fouká...
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Akvaristika, jej rozvoj ....

Odoslaťod skala » 28 Nov 2007 23:38 pm

ano roman. vypichol si jeden detail. ja som pritom myslel najma na kadejake zazracne vodicky. ale. casto sa stretnem s tym, ze mi "akvarista" vravi:
"rybicky mi pokapali, ved som tam mal aj bublifuk". No, ale tito akvaristi casto nevedia ani povedat, ci to je molitanovy filter, ci motorcek a kamen, alebo co vlastne.
iny priklad - osvetlenie:
"mam tam lampy, svieti mi to tam dost, a predsa stale musim rastliny dokupovat"
ked zistim, ze napr. na 200 litrovu nadrz clovek svieti 30 watmi, tak sa asi vacsina rastlin dobre mat nebude
casto sa mi stava, ze riesim nejaky problem, a potom pridem na to, ze "akvarista na noc vypina filter" lebo napr. "to huci", alebo uz som stretol aj s tym, ze to treba vypnut, "aby si ryby oddychli"

to som mal na mysli - ze "akvarista" si nieco kupi, mysli si, ze ma vystarane, ale to nie je dobry postup.

To som myslel, tym AKO. Mozno by za to sa hodilo aj slovko PRECO.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj, podpora ....

Odoslaťod vodnar73 » 29 Nov 2007 07:40 am

Raviolka, chcel som tym len poukazat na to,ze je naozaj tych 90% ludi co rozmyslaju ako ja... tym 10% fandim a nech robia casopis +klub a ine ativity.... Tema je "kam smeruje akvaristika",cize treba zacat s tym kto tu akvaristiku tvori.. 10% a mozno menej.. a o vysledkoch a aktivitach sa dozvedame my "ostatni" z miestako je toto.. opakujem,fandim vam...
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK

Re: Akvaristika, jej rozvoj, podpora ....

Odoslaťod skala » 29 Nov 2007 07:46 am

uf vodnar73, to je dost odvazne - mysliet si, ako myslia druhi :-))
ale inak dakujem, ze sa ti pacime :D
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj, podpora ....

Odoslaťod jiri sajar » 29 Nov 2007 08:38 am

No... ja si myslim, ze pravda je niekde uprostred, lebo pre kazdeho je akvaristika zdrojom niecoho ineho, jedno je vsak iste... vsetko co dnesneho cloveka vedie k lepsiemu pochopeniu jeho miesta na tomto svete a zamysleniu sa nad tym ci to co robim je tomuto svetu na uzitok, alebo nie a ak nie, zacnem premyslat, co robim zle a ako to zmenit, je vynikajuce...a akvaristika je jednym z týchto sposobov ako sa clovek nauci zosuladit sa s prirodou.... mozem mat akvarium "prepchatu" technikou a aj tak nebudem mat vysledky a mozem mat v akva stary bublinkovy molitanovy filter, ako osvetlenie obycajne ziarovky a budem mat prekrasne akva s nadhernymi rastlinami a krasnymi exemplarmi ryb....
to co sa robi na tomto fore je skvele ako aj to co ludia ktori angazujuci sa v akva klube....
nechme na kazdom aby podla svojho uvazenia a aj moznosti prispel k lepsej kvalite akvaristiky na Slovensku
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristika, jej rozvoj, podpora ....

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Nov 2007 10:28 am

Ja si myslim, ze k rozvoju akvaristiky prispieva kazdy, tym, ze je akvarista.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Akvaristika, jej rozvoj, podpora ....

Odoslaťod calvus » 29 Nov 2007 17:21 pm

Teraz je doba v ktorej mladí ( hlavne ) ľudia majú iné záujmy. Myslíte si že ich trápia nejaké živé rybky v akváriu? Môj názor je vôbec. Mal som akvaristiku asi rok v BB ale mladých ľudí tam chodilo asi 10. Teraz ľuďom nezáleží na ničom živom a už tobôž nie na "rybách". Viď posledné mesiace v TV o psoch , mačkách.Mňa to hrozne se.. ale čo s tým.?! Tu v BB je to maximálne hluché. Aj terajší obchodníci( česť výnimkám) veľmi neprispievajú k rozvoju akvaristiky. Je im jedno čo , akú rybu komu predajú . Peniaze sú všetko! A mladí ľudia sú pre rozvoj a záujem NAJdôležitrejší!!!!
Obrázok používateľa
calvus
 
Príspevky: 79
Obrázky: 15
Založený: 21 Okt 2007 17:11 pm
Bydlisko: BB

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.