Jasnejsie Desatoro



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod xDodox » 25 Nov 2007 08:59 am

laci napísal:Súhlasím s dodom aj keď po zaregistrovaní sa na fóre nemusí byť hneď každému jasné ako postupovať pri vyhľadávani.

To máš pravdu, ale keď to niekomu píšem už x-tý krát, tak to už je "sila".
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod mil0s » 25 Nov 2007 11:24 am

ano a hoci tu uz dlhsi cas chodim aj ja mam niekedy problem nieco najst hoci to tu je.
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod andy.betta » 26 Nov 2007 01:32 am

tropheus1 napísal:zaujimave ze ked mi andy betta pise nech mam byt trpezlivejsia a newiem co este to je v poriadku..

nie som ta prva kto to tu zacal....islo mi len o rady,ktore ako vidim mi tu nebudu poskytnute...

povodne tu slo o ryby ale to je uz asi davno prec..
ked chcete tak si to vymazte. :lol:


- trpezlivejšia - som myslel tak, že treba viac hľadať, surfovať, poflakovať sa na tomto fóre, čo Ti prinesie kopec zábavy i nových vedomostí

- o ryby tu ide vždy

- ak sa budeš pýtať, bude Ti bude odpovedané (veď sa to vlastne práve deje)

- k môjmu nicku - nemusí dávať zmysel, hlavne že ja mám v nickoch určitý systém

- máš právo vyjadriť svoj názor, ale potom treba vedieť prijať aj kritiku, aj tú negatívnu a nie správať sa vzťahovačne a búchať päsťami do klávesnice. To Ti tak pomôže ako hrubé písmená a 10 výkričníkov dokopy ( nimi si rešpekt a pozornosť nezískaš)
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Nov 2007 02:43 am

Presel jsem si desatero a souhlasim s nim.
Body 5 a 6 jsou o vseobecne slusnosti v komunikaci. Ne, ze bych nekdy nedal vic vykricniku nebo velka pismena, ale setrim s takovymito projevy. Maji byt vyjimecne.
Chce se nekomu nesouhlasit?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod skala » 26 Nov 2007 09:52 am

vyhladavanie na fore nie je bohvieco. a podobne by ti to povedal asi aj trebars jacik, alebo tusim ceco. phpBB forum nema prilis vhodne nastroje na to. je lepsie pouzit google. alebo mozno jyxo, nieco speci

priklad na slovo IDENTIFIKACIA:

http://www.google.sk/search?q=identifik ... =firefox-a
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod salik » 26 Nov 2007 10:46 am

skala napísal:vyhladavanie na fore nie je bohvieco. a podobne by ti to povedal asi aj trebars jacik, alebo tusim ceco. phpBB forum nema prilis vhodne nastroje na to. je lepsie pouzit google. alebo mozno jyxo, nieco speci

priklad na slovo IDENTIFIKACIA:

http://www.google.sk/search?q=identifik ... =firefox-a


pouzivajte pomocky :idea:

identifikacia AND ****

Môžete použiť AND pre slová, ktoré musia byť vo výsledkoch, OR pre také, ktoré tam môžu byť a NOT pre také, ktoré by vo výsledkoch nemali byť.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod rastoluptak » 26 Nov 2007 22:21 pm

:idea: No, kazdopadne niesom ziadny super casty prispievatel ale nedalo mi nevyjadrit sa ... to co tu niektori z nas pisu - dokazuje ich malomyselnost ... Som velmi rad ze vznikol portal ako tento - akva.sk. Kazdopadne i-net fora su na to aby sa tu rozoberali problemy jednotlivcov alebo skupin ludi, ale musia to byt problemy [b] tykajuce sa temy diskusneho fora ... nechcem sa dozit toho ze z akva.sk sa vdaka jednotlivcom stane akysi "chat" alebo "pokec". Kazdy s nas pri registraci odsuhlasil pravidla, ktore su stanovene ... ak si ich neprecital ... NEVEDMOST NEOSPRAVEDLNUJE ... ak niekto nesuhlasi s pravidlami, nech si najde ine forum ... kde zrejme aj tak budu pravidla skoro ronake :o, preto drzim palce moderatorom a vsetkym ktori sa podielaju na vyvoji tohto portalu ... :o :o :o, PS: Nepoznam diskusne forum, na ktorom by sa tolerovali utoky voci osobe ineho diskutujuceho alebo ucastnika fora ... nie to este moderatora ... riesi sa to tak, ze sa jednoducho konto chronickeho porusovatela pravidiel zrusi a hotovo ...
Obrázok používateľa
rastoluptak
 
Príspevky: 6
Obrázky: 7
Založený: 26 Aug 2007 15:33 pm

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod Kubo » 27 Nov 2007 08:24 am

Ehm ake pravidla ....? :D Ja osobne som pravidla necital pretoze som to nebral ako podstatne kedze tie pravidla neboli nejak zvyraznene a ako zaciatocnik na tomto fore som o takom nicom nevedel. Ja by som to riesil tak , ze cloveku ktory sa prvy krat zaregistruje , vyhodi sa mu tabulka s pravidlami alebo nabehne SS-ka , inak si to kazdy novacik ani nevsimne.Ale ked tak rozmyslam je aj tak neskoro par tisic ludi je tu uz registrovanych davno a mozno este doteraz o pravidlach ani nevedia. :)

A inak je to dalsia tema ktora len dociely to aby sa tu rozhadali ludia.

A este jedna vec obdivujem Doda ze sa tu dobrovolne o forum stara.Na jeho mieste zamykam duplikatne temy nadalej je ich tu este dost takych na ktore sa uz aj zabudlo.Dodo zamykaj dalej , tak to ma byt. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod xDodox » 27 Nov 2007 08:35 am

Kubo napísal:Ale ked tak rozmyslam je aj tak neskoro par tisic ludi je tu uz registrovanych davno a mozno este doteraz o pravidlach ani nevedia. :)

To je pravda, ale chovajú sa "medziach" :-) .

Kubo napísal:A este jedna vec obdivujem Doda ze sa tu dobrovolne o forum stara.Na jeho mieste zamykam duplikatne temy nadalej je ich tu este dost takych na ktore sa uz aj zabudlo.Dodo zamykaj dalej , tak to ma byt. :wink:

Vďaka za "povzbudenie", len nie vždy všetko odchytím hneď na začiatku.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod marlo » 27 Nov 2007 09:48 am

Kubo napísal:Ehm ake pravidla ....? :D Ja osobne som pravidla necital pretoze som to nebral ako podstatne kedze tie pravidla neboli nejak zvyraznene a ako zaciatocnik na tomto fore som o takom nicom nevedel.


Kubo vidiet ze si nepozorny.Odkedy sme zverejnili Desatoro...tak kazdy novoregistrovany uzivatel dostane v registracnom emaily URL link na desatoro.
A myslim ze je tam dost viditelny.
Je to len o tom ze kazdy klika a necita.

Vsetko je to o ludoch. 95% ludi nepotrebuje citat Desatoro pretoze aj bez neho vedia ako sa spravat.Ten zbytok treba usmernit a ak sa nepodri tak vyhodit z fora.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod laci » 01 Dec 2007 16:32 pm

xDodox napísal:
Kubo napísal:A este jedna vec obdivujem Doda ze sa tu dobrovolne o forum stara.Na jeho mieste zamykam duplikatne temy nadalej je ich tu este dost takych na ktore sa uz aj zabudlo.Dodo zamykaj dalej , tak to ma byt. :wink:

Vďaka za "povzbudenie", len nie vždy všetko odchytím hneď na začiatku.

Kubo, Kubo - veď Ty mi kradneš myšlienky a prezentuješ ich ako svoje :) :D :o
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod joko » 01 Dec 2007 16:48 pm

Plne suhlasim s desatorom aj s rozsirenym desatorom ala jacik ;-)
Nesuhlasim s nazormi ktore su proti pravidlam. Tato tema nebude nikdy ukoncena, to sa neda, kedze sa stale registruje tych 5% ludi.
Celkom by mazaujimalo, s tych 5% kolko sa napravi ... :-)
No parkrat som aj ja porusil 10toro, ale snazim sa byt dobry :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod andy.betta » 03 Dec 2007 15:21 pm

Na tomto fóre sa mi páči aj to, že sa pod logom podľa počtu príspevkov prihláseného nevyskytuje: prispievateľ blbec, prispievateľ amatér, profík, super bomba boh a pod. Vyšší počet príspevkov neznamená automaticky vyššie IQ prispievateľa. Je to síce maličkosť, ale zbytočne to nevyprovokúvava nových dobehnúť staré pasty. To len tak na okraj, nechcel som otvárať novú tému :wink:
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod maxxx01 » 18 Mar 2008 17:29 pm

No po posledných čitateľských skúsenostiach by som si dovolil navrhnúť ešte niečo ako: v príspevkoch budem používať interpukčné znamienka (pre menej vzdelaných - bodky medzi vetami, čiarky a pod.) Je "ohromné" čítať príspevok na niekoľko riadkov, kde je vysypaná celá tá spústa slov bez jediného takého znamienka, radšej hádam lúštiť ruskú azbuku ako sa pokúšať nájsť zmysel v takomto galimatiáši, hoci aj písanom po slovensky (obvykle v takom prípade aj s množstvom pravopisných chýb).
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod rufus » 18 Mar 2008 18:07 pm

Neviem ci je to spisovne ale dalsy gramofilik. Stale dookola sa stretavam na slovensku s problemom gramatiky. Niekto nevie pochopit ako to ze rozpravam slovensky ale pouzit gramatiku v pisanom slove neviem. Som sice cudzinec ale mam rad slovenske porekadlo koho chleba jes toho recou rozpravaj no s pisanim je to hrozne zlozite. tak sa ospravedlnujem za vsetkych ( aj slovakov ) ze niekto neovlada gramatiku. Je totiz nad nase sily.
rufus
 
Príspevky: 66
Obrázky: 21
Založený: 18 Dec 2005 16:59 pm
Bydlisko: Pristahovalec do Ga z Ba

Odoslaťod Simi » 18 Mar 2008 18:19 pm

maxxx01 napísal:No po posledných čitateľských skúsenostiach by som si dovolil navrhnúť ešte niečo ako: v príspevkoch budem používať interpukčné znamienka (pre menej vzdelaných - bodky medzi vetami, čiarky a pod.) Je "ohromné" čítať príspevok na niekoľko riadkov, kde je vysypaná celá tá spústa slov bez jediného takého znamienka, radšej hádam lúštiť ruskú azbuku ako sa pokúšať nájsť zmysel v takomto galimatiáši, hoci aj písanom po slovensky (obvykle v takom prípade aj s množstvom pravopisných chýb).


ludi ako ja je dost ja tiez nepouzivam znamienka lebo som informatik a u echt informatika znamienko nenajdes...je to zbytocne a len to pletie ;)...mozog si domysli taketo veci pokial pozna slova to su fakty takze to ani potrebne neje :) pravopis myslim ze toto nieje len pre dospelakov co ho ovladaju lepsie ..sem tam sa aj ja utknem... su tu aj mladsi a tí ho tak dobre setci neovladaju :-) nezastavam ich ale je to tak a predsa koli tomu ze napisal miesto y i mu nezmazes prispevok :) a toto si myslim ze je detail ktory najdes na kazdom fore.... interpunkcia sa jednoducho nepouziva je to z dovodu toho ze su ludia ako ja ale aj z icnych co tu nebudem pisat..vyhladavanie je lahsie bez interpunkcie aj pre cloveka aj pre pocitac lebo ti najde vysledok aj s interpunkciou aj bez :)

to salik: sice to v hladani je napisane ale vacsina ludi nevie ani co to je a ako sa to puziva casom sa to napraví...ale bohuzial ich je vacsina co to neovladaju ani informatici v 5 rocniku vysokej skoly co je smutné :D
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Peter Lupták » 18 Mar 2008 19:48 pm

Pani "rufus,Simi" zo srdca mi hovorite.
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod majko » 18 Mar 2008 21:18 pm

Ja sa pridavam :!: Len som sa nechel ozvat prvy :P A tiez som informatik :D
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

súhlasím s jacikom

Odoslaťod martinki » 18 Mar 2008 22:05 pm

plne súhlasím a budem sa snažiť dodržovať. 8)
Obrázok používateľa
martinki
 
Príspevky: 1
Obrázky: 35
Založený: 04 Mar 2008 11:42 am
Bydlisko: Tren?ín

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod Ceco » 19 Mar 2008 11:08 am

Satčí aby bloo sávrpne pvré a podslené pesínmo, otsanté mžôu byť
pešomiane, mzoog aj tak bez nhšáo atevíknho
melysina sovlo ptíčera snávrpe . Dá sa to vlytsiveť
tým, že moozg nímvena kdažé pensímo obosnite, ale rcýlho azylanuje
cleé sovlo. Ttúo shconposť varj nmeá kžadý z nás.
A ja som si denodnáva msylel, že háslkavoine je delôžtie
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Odoslaťod maxxx01 » 19 Mar 2008 11:37 am

OK, páni informatici, ale však nejakú interpunckiu máte aj vy v týchto vašich príspevkoch. Napr.: tri bodky ...alebo smailíkov. To je tiež určitá náhrada za interp. znamienko, nie? Takže vety sú od seba oddelené a príspevok dáva zmysel. Ale nechcel som z toho urobiť fórum o gramatike, božechráň. Mozog si iste mnohé domyslí, veď na to ho máme, ale aby bolo jasné, o čom hovorím, skúste si pozrieť napr. príspevky pod nickom matut a garantujem Vám, že tu dostanú dobre zabrať aj vaše informatické mozgy :o Hoci na druhej strane musím priznať, že tu je už aj iný problém ako chýbanie znamienok a to dosť chaosný obsah. Takže panstvo, mier, nechcel som sa nikoho dotknúť. :D A teraz idem rýchlo čítať niečo o rybách, aby som nebudil verejné pobúrenie svojou "gramofíliou". :lol:
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod xDodox » 19 Mar 2008 11:48 am

Tak ako píše maxxx01, stačí si pozrieť príspevok od matut-a. Žiadna bodka (.), iba jedna súvislá veta, ktorá veľa zmyslu nedáva. Je z toho iba chaos.

To že niekto nedáva čiarky, tiež nie je veľmi OK, lebo v tom prípade môže mať veta viac významov: Bodka s chvostíkom.

A ..... som informatik, a môžem povedať, že "ľahšie" sa mi text číta, keď tam tie znamienka "sú". A pri y a i sa niekedy i ja "utnem" :o .
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod xDodox » 19 Mar 2008 12:01 pm

Ceco napísal:Satčí aby bloo sávrpne pvré a podslené pesínmo, otsanté mžôu byť
pešomiane, mzoog aj tak bez nhšáo atevíknho
melysina sovlo ptíčera snávrpe . Dá sa to vlytsiveť
tým, že moozg nímvena kdažé pensímo obosnite, ale rcýlho azylanuje
cleé sovlo. Ttúo shconposť varj nmeá kžadý z nás.
A ja som si denodnáva msylel, že háslkavoine je delôžtie

Ale celý prvý ročník na základnej škole by mal z tohto riadny "chaos" :lol: :lol:
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Jasnejsie Desatoro

Odoslaťod majko » 19 Mar 2008 12:05 pm

xDodox napísal:Ale celý prvý ročník na základnej škole by mal z tohto riadny "chaos" :lol: :lol:
No ale to sa tu hadam nevyskytuje :P
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.