biely sliz



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

biely sliz

Odoslaťod marinnaa » 15 Dec 2007 00:13 am

zdravim..
mam 22l akvarko, zatial bez ryb, lebo my chudatka podlahli krupicke, no ale planujem nakupit nove osadenstvo, akurat, ze som si vsimla, ze sa mi okolo pricuciek ohrievaca na skle tvori daky biely sliz. Uz som vymienala aj vodu a vsetko som vycistila, no po par dnoch to tam bolo zas, aj ked filtrujem.. V akvaristike my poradili chemiu na stiahnutie skodlivin, neviem.. mam to skusit? alebo je problem v niecom inom? bojim sa tam dat rybky :(
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Reklama

Re: biely sliz

Odoslaťod Raviolka » 15 Dec 2007 12:56 pm

Ten sliz je na nových přísavkách normální. Chemie je zbytečná, můžeš je několikrát vyndat a umýt, ale hlavně dej akváriu čas. Zabíhá se a s rybama bych určitě nespěchala... ono taky do 22-litrového akvária se ryby hodně špatně vybírají. Jaké plánuješ?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: biely sliz

Odoslaťod marinnaa » 15 Dec 2007 16:45 pm

rozmyslala som nad mrenkami machnatymi a 4pruhovymi, paci sa mi, ze su to take dynamicke rybky plne energie alebo 2. moznost su platy. Nechcem zacinat s nicim narocnym, dufam, ze tieto rybky take nie su. V predajniach, kt su u nas mi nijak zvlast poradit nevedia. Asi pred 7rokmi som uz akvarko zalozene mala a vtedy som zacinala s platami a gupkami, darilo sa im, dokonca som odchovala aj par mladych.. Dokopy by som chcela 6rybiek a jedneho prisavnika,je to vela?
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Re: biely sliz

Odoslaťod Imrich Fuljer » 15 Dec 2007 19:10 pm

Ahoj Marinnaa,
udrzat pri zivote 22 lit. akvarko, no to je uz pre skusenych. Cim mas vacsie akvarium tym mas menej problemov. No neplati to vzdy. Do tvojho akvaria si daj externy zavesny filter bud Eheim liberty 2040 alebo neky Aqua clear od HAGENU. S tymi rybkami od tetriciek Ti moc nepomozem ale asi by som tam pouzil rybky ktore nie su az tak narocne ako ine. Takze moja nostalgia je v Tetra cierna, Tetra cervena, Corydoraz schultezi

Imro Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.