Kde najst pekne rybky



Všetko okolo akvarijných rýb

Kde najst pekne rybky

Odoslaťod milos797 » 30 Dec 2007 21:00 pm

Mám takú otázku,
počul som, že do obchodov sa dostávajú rybky, ktoré v podstate dodávajú chovatelia tým spôsobom, že tie najkrajšie si nechajú a ostatné, ktoré majú buď blbú farbu alebo ja neviem, zlú savbu tela, tak idú na predaj do predajni. Preto by som sa chcel spýtať, dá sa nejakým spôsobom dostať aj ku krajším rybám, alebo sa aj z rýb z obchodov dajú odchovať čisté a pekné rybky? Ide mi konkrétne o gubky a mečúne... Ďakujem
milos797
 
Príspevky: 33
Obrázky: 12
Založený: 28 Dec 2007 14:49 pm

Reklama

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod RADOFAN » 30 Dec 2007 23:11 pm

Tiež mám ten pocit :( .
Pekné rybky získaš asi len náhodou, keď sú premnožené alebo ak máš známeho akvaristu.
Ja som raz kúpil u nás v BB na dolnej Gupky Cobra "čistá línia", 1 za 35sk!!! ale sú krásne, bezchybné teda už len jedna ostatné pošli rukou vraha-tada plutvou vraha Nannacara anomala :evil:
Obrázok používateľa
RADOFAN
 
Príspevky: 17
Založený: 28 Dec 2006 20:04 pm

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod milos797 » 31 Dec 2007 00:18 am

Heh, no tak ja by som kludne cvakol aj trochu viac za rybku. Teda aj to bude pekná rybka. Ono zase viem, že za kvalitu treba zaplatiť a je mi jasné, že z gubky, za ktorú zaplatím, budem mať aj ostatné pekné. Keď tak rozmýŠlam,asi je to najlepšie na nejakom stretnutí. Len škoda že to bratislavske som prepásol.
milos797
 
Príspevky: 33
Obrázky: 12
Založený: 28 Dec 2007 14:49 pm

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod johhhny » 31 Dec 2007 19:55 pm

Ja chovam diskusov, a pri tych plati zvlast, ze sa kupuju priamo u chovatela. Tam si mozem vybrat podla mojho vkusu a nazoru, a ked sa nahodou nejaka ryba nevydari, tak nemozem nadavat. Tiez sa mozem informovat, cim boli tie ryby chovane, vidim v akych podmienkach vyrastali, ake zlozenie vody mali a hlavne vidim chovny material z ktoreho pochadzaju.
Teraz uz len vyriesit otazku, ako sa dostat k chovatelovi. Ja som to vyriesil tak, ze som hladal na nete a dohodol si stretnutie priamo u neho.
A este na margo gubiek: neviem ci by som ako chovny material pouzil ryby z predajne, lebo zatial som v predajniach nevidel, ze by v jednom akva mali len jednu chovnu variantu. Tu by som videl sancu na vystavach alebo roznych majstrovstvach zivorodych ryb, ktore byvaju spojene aj s predajom.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 01 Jan 2008 03:11 am

Milos a odkial si? Potomkovia cerveno ciernych gup od majsra Europy 2006 plavali v BA,KE,BB -kych aq chovatelov a obchodoch v roku 2007. To len namatkovo. Ale aj inych mestach. Okrem nich aj ine farby , aj od inych schopnych chovatelov. Mecune a platy tiez. Molinezie od majstra Europy plavu v BA v tychto obchodoch: Biotop, Tesco Lamac, Symbioza, Zoodom, oboch predajniach na Kriznej,v Ovsisti. Su aj u Tokuseva v BB.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod Tibor Gašparovský » 01 Jan 2008 17:39 pm

Ak sa smiem opýtať kto je ten majster Europy od koho pochádzajú tie molynezie???????????Lebo osobne som bol v Zoodome pred 6 týždńami a mal som so sebou 50molynézii na predaj a personál mi ich okamžite zobral nakolko moje ryby boli snád 2krát vačšie a krajšie sfarbené ako tie flakaté čo plávali v akvarii.Nechcem aby ste to brali ako samochválu ale určite tie molynézie neboli od toho šampiona ,alebo aspoń ťažko pochybujem.
Tibor Gašparovský
 
Príspevky: 5
Obrázky: 29
Založený: 08 Dec 2004 20:22 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod jan toman » 01 Jan 2008 18:00 pm

johhhny napísal:Ja chovam diskusov, a pri tych plati zvlast, ze sa kupuju priamo u chovatela. Tam si mozem vybrat podla mojho vkusu a nazoru, a ked sa nahodou nejaka ryba nevydari, tak nemozem nadavat. Tiez sa mozem informovat, cim boli tie ryby chovane, vidim v akych podmienkach vyrastali, ake zlozenie vody mali a hlavne vidim chovny material z ktoreho pochadzaju.
Teraz uz len vyriesit otazku, ako sa dostat k chovatelovi. Ja som to vyriesil tak, ze som hladal na nete a dohodol si stretnutie priamo u neho.
A este na margo gubiek: neviem ci by som ako chovny material pouzil ryby z predajne, lebo zatial som v predajniach nevidel, ze by v jednom akva mali len jednu chovnu variantu. Tu by som videl sancu na vystavach alebo roznych majstrovstvach zivorodych ryb, ktore byvaju spojene aj s predajom.


Ahoj,, johhhny,,
Ak si to ten,co mam od neho tie botie,tak vedz,ze uz maju 16 cm. 3 samce a 1 samica.No nadhera.
Myslim,ze v lete pojde do trenia.
Vsetko naj v roku 2008.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 02 Jan 2008 02:39 am

Tibor, a vies ze molinezie maju aj zlatu farbu? Lepsie povedane poecilia spenops/ farba viac druhov./ :shock: . S ciernymi sa ME nedaju vyhrat. Nemaju totiz bonifikaciu za farbu.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod Tibor Gašparovský » 02 Jan 2008 15:17 pm

Samozrejme,že viem ,aj ked štandard jednotlivých rýb nepoznám nakolko nie som posudzovatel na nejakých výstavách no pár ryb už prešlo aj mojimi rukami nakolko ich chovám už istotne 30 rokov.
Tibor Gašparovský
 
Príspevky: 5
Obrázky: 29
Založený: 08 Dec 2004 20:22 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod milos797 » 02 Jan 2008 20:31 pm

Ahoj vysluzil. No ja som tak priebezne, orava - Ba. Ale teraz zijem v BA. Takze ak je pravda ze su v tych predajniach, tak potom fajn. Ale predsa len, kazdy, kto doma chova rybky a stara sa o ne ako o svoje a raduje sa z kazdeho usopechu urcite ma krajsie mlade ako tie, ktore su v akvarkach bez rastlin medzi desiatkami dalsich rybiek na predaj. Ono podla mna, ked je ryba v obchode, tak sa dost znici. PRedsalen, nieje ich tam 10ks v akvarku a napriklad v mountfielde na gagarinke som videl dost ponicene ryby. Na druhej strane v symbioze boli celkom fajn, tam vidno ze sa o ne staraju. Ale predsa len, ako hovorim, co je konicek tak o to sa clovek stara viac ako o to, co je praca... Tot moj nazor. Ja kazdopadne kupim teraz asi zo symbiozy, dost mi tam poradili na rozdiel od inych predajni kde maju zakaznikov na salame. Potom casom, ked uvidim ze akva funguje tak skusim nasadit nieco kvalitnejsie.
milos797
 
Príspevky: 33
Obrázky: 12
Založený: 28 Dec 2007 14:49 pm

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod vysluzil2 » 03 Jan 2008 07:16 am

Tibor,pozeral som si tvoj fotoalbum. Mas pekne ryby. A ten standart mozes porovnat s modelingom. Tam modelka musi mat urcite miery. 90-60-90. A modelky musia mat urcitu vysku-175 cm. Aj so standartom ryb je to to iste. Milos, ja mam svoj chov zalozeny na kupe jedincov z obchodov. Tak isto som si z mnoho jedincov vyberal tie najvhodnejsie. Niekedy aj na ukor vitality. A co sa tyka molinezii, tie vydrzia velmi vela.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Kde najst pekne rybky

Odoslaťod martin_s » 03 Jan 2008 10:32 am

milos797 napísal:v mountfielde na gagarinke som videl dost ponicene ryby...


V mountfielde na gagarinke rybky myslim nepredavaju ale v zoodome co je nad nim :P
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 2 hostí.