Akva a naše drahé desetiny :)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod Jirka Scobak » 12 Jan 2008 17:27 pm

Zajímají mě skušenosti vás všech. Co říkají vaše drahé desetiny na akvárium v bytě? Jaké argumentace používají ony a jaké vy? Jak se bráníte psychickému nátlaku? Existuje u vás doma akvateror?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod Jirka Scobak » 12 Jan 2008 17:30 pm

Abych uvedl za sebe: nejsem na tom zle. Zena akceptuje dvacet miniakva a akva. Jen tvrdi, ze mam zlikvidovat cast dzungle nad akvariem v loznici (tim, co se milopovi tak libilo). Obava se, jestli nam to v tripokojovem byte s netesnicimi okny a dvarmi nebere v noci moc kysliku (coz je asi hlavni, ale vyargumentovatelne). A nelibi se ji to (coz je asi hlavni, ale nediskutabilni).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod Ján Pečo » 12 Jan 2008 17:36 pm

bol trocha problem preist z 200l na 430. :) Ale podarilo sa! Jednoducho som za jej chrbtom objednal nadrz ,stojan a ostatne a pri prerabke bytu som to priviezol. Ked manzelka zbadala novu nadrz "trochu" frflala.Dnes vsak do nej hladi kazdy den a tesi sa ze ake mame pekne akvarko :lol:
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod badox » 12 Jan 2008 23:45 pm

Jirka, vaša rodinka musí byť naozaj riadne tolerantná... keď som videla to množstvo akva (na blogu)... no klobúk dole :)
Môj muž má napr. podobné záležitosti "v paži", takže žiadny akvateror nehrozí. Jeho vzťah k akva je asi taký, že nakŕmi rybičky, keď som dlhšie preč. Minule ma však šokoval, keď som mu oznámila že máme tehotné krevetky a on na to že -všimol som si- Zdá sa že jeho nezáujem sa pomaly rozplýva a sem tam predsalen do akva nakukne :)
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod Jirka Scobak » 13 Jan 2008 01:21 am

Badox: Moje babička měla doma 200 květináčů s kaktusy, takže moje rodina trpí tím, že sbírka živých tvorů doma je pro mě "normální" :). Netvrdím, že je Žaneta stoprocentně tolerantní, ale ještě mi to z balkónu nevyhodila :). Zuzka v tom žije odmalička, proto jí to nevadí, ale zase pro ryby neprojevuje nějaký extra zájem (reakce: "hm, hezký") a miluje svoji stále rostoucí sbírku křečíků džungarských (zrovna dnes jsem 3 udával v ZOODOME a 4 v Poluse) - dají se vzít do ruky. Včera jsme zjistili, že křečíci mají další 3 malé, ale dohodli jsme se, že to mamině raději nebudeme říkat :).
Větší problém než s akvárii mám se 100 rostlinami ...
Kolik akvárií máš ty?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod pytel » 13 Jan 2008 10:52 am

všichni máme nějaký regulátor. já ho mám zatím hlavně v mamce. ale nepřímo i v přítelkyni. zatím to většinou dopadlo tak, jak popisuje ján peče. prostě akvárko zařídím a všichni pak chodí a obdivují. jediné co se mi nepodařilo prosadit bylo zařízení 1200 nádrže, kterou už jsem měl i na dvorku. hlavním protiargumentem byla velká spotřeba energie. musel jsem ji prodat :-(
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod ivika » 13 Jan 2008 11:32 am

.....tak moja polovička je ten najlepší"akvamanžel" na 100%. :)
-keď zahlásim:"poď mi prosím ťa chytiť hadicu idem čistiť akvarko(je strašne dlhá z jedálne až do kúpelky),tak to vždy skonči tak,že to nakoniec sám poodsáva(aby to bolo poriadne :roll: ),očistí steny...vždy ho to chytí tak,že mi už ani hadicu do rúk nedá :lol:
....ja mu len ukazujem,"tuto ešte,henten odumretý list ešte daj preč....atď)
...najnovšie sa podujal čistiť filter on,lebo už neťahá a zistil,že keď ho vyčistí do poslednej skrutky poriadne on, tak ešte funguje a nemusíme kupovať nový :roll:
...minule nám storočná, na kolene urobená lampa vyhodila hlavný istič na dome...tak sme zašli do akvaristiky "len pozrieť" nové svietidlá.....pôvodne len neónku..ale nakoniec vravel:"šak kúp aj tú lampu,veď ťa to tak baví" :shock: :o

...no začínam mať pocit,že to skôr začalo baviť jeho,neustále ma upozorňuje,ktorá ryba je už tehotná,ktorú mám už odloviť...všíma si ,že voda je už nejaká"súca na výmenu" :lol:
-som very happy 8) ...je úžasné,že keď poviem "idem čistiť akvarko",...znamená to,že to robíme spolu a pri tom ho to aj baví :wink: 8)
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod pytel » 13 Jan 2008 11:35 am

ivika. a dovolil by ti mít třeba 10 akvárií?
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod ivika » 13 Jan 2008 11:41 am

pytel napísal:ivika. a dovolil by ti mít třeba 10 akvárií?

...dovolil :)
-máme 100l s korytnačkami,spoločenské 80l,dve rozplávačky50l...
-mám miestnosť(maličkú v prízemí),kde mám kovový stojan,vážne sa pohrávam s myšlienkou založiť chovňu....však neviem koľko by mi to vydržalo...zaťiaľ uvidíme koľko ma bude stáť (faktúry za el,vodu) odchov prísavníčkov,plát...nadšenie je veľké...ale chcem to ešte riadne premyslieť 8)
Obrázok používateľa
ivika
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 10 Aug 2007 21:16 pm

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod romanK » 13 Jan 2008 11:57 am

no ja si ju idem asi urobit
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod Jirka Scobak » 13 Jan 2008 13:21 pm

romanK napísal:no ja si ju idem asi urobit


... "urobit" drahou desetinu :?: 8)
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod milos797 » 13 Jan 2008 16:46 pm

No ja sa tieŽ pripájam k tým, ktorý to majú doma v pohode. S priateľkou žijeme v malom byte ale žiadny problém. Dokonca mi na vianoce sama kúpila 112 akva s komplet vybavením :-D No zlatá, nie? A navyše sa mi zdá, že jej sa akva čoraz viac páči. Neustále len - poďme nakŕmiť rybky... Jej sa páči ako idú k hladine keď zaťuká na sklo :-) a to by ich krmila 10x denne :-D
Jediné, čo sa jej nepáči je, keď sa cez deň dlho šprtám v akvarku. To povie že sa jej nevenujem. Ale to už som si zvykol :-D
Apropo ak by sa chcel niekto spýtať, či by mi dovolila mať aj 10 nádrŽí, tak urČite áno - len by som to musel niekde vtesnať a elektrina by išla na môj účet :-D
milos797
 
Príspevky: 33
Obrázky: 12
Založený: 28 Dec 2007 14:49 pm

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod badox » 13 Jan 2008 18:43 pm

Jirka, ja mám akva zatiaľ len dve z toho jedno miničko, tretie je v hlave ale už mi to odsúhlasil a to bude konečne poriadne, asi 200l. Jeho realizácia čaká na ukončenie úprav na byte. S kvetinkami som na tom asi tak, že nanešťastie (alebo na šťastie) ich momentálne už v byte nemám kde dávať ale verím, že po tých úpravách sa to ešte rozbehne ;)

Ivika, tú manželovu aktivitu Ti závidím, mne síce tiež poslušne podrží hadicu alebo vyleje kýbel, ale žiadny úkon navyše a v očiach tá otázka - koľko mi to ešte bude trvať... :?
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod abba » 14 Jan 2008 11:24 am

Jirka Scobak napísal:Zajímají mě skušenosti vás všech. Co říkají vaše drahé desetiny na akvárium v bytě? Jaké argumentace používají ony a jaké vy? Jak se bráníte psychickému nátlaku? Existuje u vás doma akvateror?

zaciatok nebol lahky lebo som istu dobu mal tri akvaria 140,100 a 560litrove.ale ked som postavil 1500 a tie tri zrusil tak je vsetko v pohode
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod xitanaf » 14 Jan 2008 11:33 am

Tak my máme doma iba 240L a 25L ale myslím, že aj keby som doniesol dalších 5 akvariek problém by nebol, lebo okrerm rybyčiek máme este 2 fretky, 2 škrečkov a psa
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod laci » 14 Jan 2008 12:57 pm

U nás teror čo sa týka počtu nádrží nie je. Padajú sem tam iba poznámky "Zase si pridal ďalšiu". No a niekedy (teraz už oveľa menej) vyjadrenie „Zase trčíš pri tých akvarkách?“ Najnovšie som ráno zaznamenal túto „ Vstávaj, treba ti kŕmiť zverinec“ No to bol šok :shock:, čo už, vstal som a kŕmil. A pri nákupoch už padla aj "Netreba Ti nič do akvárii?"
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod Jirka Scobak » 14 Jan 2008 14:19 pm

Mě se jednou podařilo dostat domů miniakvárium (to s white pearl, co je na blogu jako úplně poslední), zasunul jsem ho za bujný porost v dětském pokoji, naplnil vodou, rostlinami, osvítil - a několik dní si holky nic nevšimly. Až pak si dítě (!!) všimlo, že tohle tu předtím nebylo :).
P.S. Nedivím se, jsem také takový. Manželka koupí sobě nebo Zuzce nějaký nový hadr - všimnu si toho po třech týdnech (pokud vůbec).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod Jirka Scobak » 14 Jan 2008 14:22 pm

badox napísal: mne síce tiež poslušne podrží hadicu alebo vyleje kýbel, ale žiadny úkon navyše a v očiach tá otázka - koľko mi to ešte bude trvať... :?


Mám takový blbý zvyk krmit rybičky a zalévat rostliny, když někam odcházíme a všichni čekají ve dveřích - Žaneta z toho "teče".
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod beky27 » 14 Jan 2008 17:41 pm

no u nas doma to mame podelene, kazdy mame dake hobby,muz holduje satelitom a pocitacom, takze mi do toho nefrfle, ale zato ani nepomoze. mame len dve akvarka - 100 l a jedno minicko, ale stale sa pohravam s myslienkou, ze chcem este jedno, no bohuzial do jednoizboveho bytu s 4-clennou rodinou, to asi nepojde :(
beky27
 
Príspevky: 10
Obrázky: 14
Založený: 04 Okt 2007 08:38 am

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod badox » 14 Jan 2008 17:59 pm

Jirka Scobak napísal: Mám takový blbý zvyk krmit rybičky a zalévat rostliny, když někam odcházíme a všichni čekají ve dveřích - Žaneta z toho "teče".


No u mňa veľmi podobné. Vždy si myslím, že sa v akva budem máčať iba chvíľku a ten deadline, ktorý mi muž opakovane zdôrazňuje bez problémov stíham...a ... vždy sa v tom sakra mýlim.
V akva tuším beží čas nejak inak :roll:
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod Jirka Scobak » 15 Jan 2008 00:41 am

beky27 napísal:no bohuzial do jednoizboveho bytu s 4-clennou rodinou, to asi nepojde :(


Ja jsem mel v jednoizbovem byte s triclennou rodinou 3 akvaria. Jedno dite min ci vic ...
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod DOME08 » 27 Jan 2008 07:23 am

Tak to jato mám tak že přítelkyně vždycky remcá, ale nakonec povolí. Mám 375 akva s diskama 150 jako třecí pro ně 2x 20 na potěr 3x15 jako vytíračky a 10 betárek po 5l a 60l na samice betta.Ona Má jen želvu asi 120L
DOME08
 
Príspevky: 3
Založený: 27 Jan 2008 07:05 am

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod joko » 27 Jan 2008 19:31 pm

Ja som si vzdy myslel ze badox je chlapec a ono je to dievcatko ;-)
skor mi sedi ten badox a ta badox.
Aj v preklade z AN je to muzsky rod.
badox dufam ze sa nehnevas ... :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva a naše drahé desetiny :)

Odoslaťod slade14 » 27 Jan 2008 21:01 pm

ja mam v detskej 2x4m: 200l spolocenske ,50l rozplavacka s krevetami,40l raselinove,40l vytiracku predelenu na viac casti. a 60l rozplavacku. takze asi tak 5 akvarii.len si lahnem na postel a po kazdej strane mam akvarko kam pozeram.
Frflu mi nato iba rodiacia ,ale uz je to ok ,lebo si zvykli a ked kupim akvarko tak im o tom ani nepoviem len ho uvidia zaplnene rastlinami a rybami takze s tim uz asi nic nezmozu.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.