problem s mini akvarkom



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

problem s mini akvarkom

Odoslaťod kellee » 20 Jan 2008 17:42 pm

Ahojte, dostala som od kamaratky akvarko, to len take male ona v nom kedysi mala nieco ale to nieco umrelo, tak mi ho dala, pre pripad potreby, no lenze bolo v hroznom stave, tak som ho vyumyvala a vyzera lepsie, napustila som do neho vodu, aby som zistila ci netecie ale netecia ako sa zda, ale ked som pozrela na spodok, tak som sa zhrozila, cele kraje su poodlupovane, hlavne rohy, ale aj inde odpadavaju kusky skla, myslite, ze sa s tym da nieco urobit este??? chcem ho pouzivcat, len ked bude cistit velke akva ale rada by som v nom rozpmozila nejake rybky tak prosim pomozte
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Reklama

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod VLADY » 20 Jan 2008 17:58 pm

JAK ???odpadávajú kúsky skla??? nemchápem....Daj foto ak môžeš
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod janko!9983 » 20 Jan 2008 18:00 pm

kolko litrove je to akva??
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod kellee » 20 Jan 2008 18:29 pm

no skusim odfotit, to akva je male neviem kolko moze mat, nepovedala a ani to netusim ale mozem odmerat aspon: 28x28,5x29

NO a proste z krajov a rohov sa trochu odlamuje sklo

http://picasaweb.google.com/ivusska/VsetkoIneBordel

tam su fotky co som teraz fotila tak uvidite aspon, hadam vam to pojde[/img]
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod rado1121 » 20 Jan 2008 18:38 pm

skus narezať pásiky široke aspoň 5cm a vlep ich z vnútra akva ak chceš len v nom množiť nie na okrasu bude to ok :wink:
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod kellee » 20 Jan 2008 18:40 pm

rado1121 napísal:skus narezať pásiky široke aspoň 5cm a vlep ich z vnútra akva ak chceš len v nom množiť nie na okrasu bude to ok :wink:


pasiky??? ale coho????? a cim vlepit?
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod Vyghum » 20 Jan 2008 19:28 pm

Myslím, že jednodušší a bezpečnější by bylo toto akvárium vyhodit, kamarádce poděkovat za pěkný dar, vyškrábat v peněžence pár korun a dojít si pro nové akvárium do akvaristiky... ;)
Ale abych jen nepoučoval... mám podobně vyštípané akvárium (8 litrů), neteče, ale již delší dobu ho nepoužívám...od té doby co jsem se o něj pořezal :?
Takže udělej něco pro vlastní bezpečnost a pořiď si akvárium nové 8)
Obrázok používateľa
Vyghum
 
Príspevky: 58
Obrázky: 32
Založený: 23 Feb 2005 16:26 pm
Bydlisko: Brno, ČR

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod kellee » 20 Jan 2008 19:34 pm

to nebol dar, ale cele komplet celo rziedene akvarko, takze som dostala aj filter a tak dalej, no lenze ja som ho prave nechcela vyhodit, len chcem pomoc ci sa s tmy nieco da riesit.
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod VLADY » 20 Jan 2008 19:43 pm

No čo už pootĺkané je ! Ak sú ostré hrany tak by sa dalo pomôcť troška ich zraziť napríklad brúsnym kamienkom pod vodou aby si sa nedorezala a inak ak aj netečie aj tak by som asi pre istotu presilikonoval všetky spoje zvnútra aby tam bol aspoň 3-4mm silikonom zvnútra zaplnený celý roh toho spoja . ale zas aj silikon niečo stojí ....Je zbytočné na tak malé akva lepiť výstuhy zo skla . A za druhé doma ich nenareže a vrážať do toho moc peniaze je neefektívne. kludne by som použil aj lacnejší transparentný silikon teraz majú v LIDLI akciu okolo 80Skknemusí hneď kupovať akva čierny za 180Skk. ide len o to nejak to poistiť. Len ak v živote nedržala v ruke vytlačovaciu pišlol na tmel ťažko to sama zvládne....ak sa mýlim tak Sorry
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod kellee » 20 Jan 2008 19:56 pm

VLADY napísal:No čo už pootĺkané je ! Ak sú ostré hrany tak by sa dalo pomôcť troška ich zraziť napríklad brúsnym kamienkom pod vodou aby si sa nedorezala a inak ak aj netečie aj tak by som asi pre istotu presilikonoval všetky spoje zvnútra aby tam bol aspoň 3-4mm silikonom zvnútra zaplnený celý roh toho spoja . ale zas aj silikon niečo stojí ....Je zbytočné na tak malé akva lepiť výstuhy zo skla . A za druhé doma ich nenareže a vrážať do toho moc peniaze je neefektívne. kludne by som použil aj lacnejší transparentný silikon teraz majú v LIDLI akciu okolo 80Skknemusí hneď kupovať akva čierny za 180Skk. ide len o to nejak to poistiť. Len ak v živote nedržala v ruke vytlačovaciu pišlol na tmel ťažko to sama zvládne....ak sa mýlim tak Sorry


cize staci ten obycajny silikon zvnutra dat po spojoch a mohlo by to byt? netecie, skusala som, je to v poriadku, no a sice som nedrzala ale moj priatel ano :D takze pomoze. Dakujem za radu.
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod rado1121 » 20 Jan 2008 20:30 pm

zo skla ,,ako keby si ho chcela podlepiť ... :wink:
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod janko!9983 » 20 Jan 2008 20:37 pm

presne ako radil VLADY.zatri to zvnutra silikonom a to by malo stacit.popripade si daj do izby hrubsi koberec aby to potom vpilo tu vodu ak vravis ze netecie tak je dobre ale pre istotu to zatri.keby to vsak bolo vacsie akvarium tak by som to neriskoval a kupil radsej nove.tie hrany zvonka zbrus alebo niecim prelep lebo by si si mohla neprijemne ublizit :wink:
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: problem s mini akvarkom

Odoslaťod kellee » 20 Jan 2008 20:39 pm

dakujem velmi pekne
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.