Sumec



Všetko okolo akvarijných rýb

Sumec

Odoslaťod aughostino » 28 Feb 2008 11:00 am

Máte niekto skusenosti s chovom sumca (myslim divu formu zijucu vo volnej prirode) v akva? Planujem akva okolo 800-1000l a chcel by som ho chovat
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Reklama

Re: Sumec

Odoslaťod Miko.B » 28 Feb 2008 15:37 pm

hoho no pekne tomáš. nejako si sa rozbehol nedavno krevety, teraz sumec no nech sa ti dari . vieš čo raz som to videl v telke a tam choval divo žijuceho sumca normalne v akvarku bolo to v relacii RYBY rybky rybicky ... a ak si dobre pametam tak neni to nejaky extra narok na podmienky v akvarku. takze asi tak . neviem skus na nete kuk alebo možno sa tu niekto ozve však uvidíš.
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Sumec

Odoslaťod aughostino » 28 Feb 2008 16:14 pm

este ani nadrz nemam ani len vyhliadnutu najprv by som chcel dake info nazbierat a potom zvazit ci sa mi do toho oplati pustit alebo nie :D

tu cast rybiciek som videl aj ja mam jju nahratu na kazete a pustam si ju stale dookola. len zhanam niekoho kto s tym uz ma skusenosti
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Odoslaťod Fonzo » 29 Feb 2008 19:48 pm

Kedy ju visielali? :shock: Lebo nedavno bola v RRR nasa skola... A my tam mame sumca vo velkom akva, skolu so zubacom, amurmi, nejakymi kaprami,... Je to velka nadrz, na zeleznej konstrukcii, a zeleznym ramom, asi ako mensia poschodova postel. Tie nadrze tam mame 2. V jednej su ryby zijuce v rybnikoch a v druhej su ocelaty, tie velke bylinozrave pirane (neviem uz ako sa volaju) a uhor europsky, ktory ich vsetky poctivo obhriza :x a najme ocelaty...
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sumec

Odoslaťod ryty » 29 Feb 2008 20:01 pm

tu relaciu vysielali asi rok dozadu

TO FONZO: ja by som chcel chovat sumceka americkeho, kedze si z BA tak by sme sa mohli dako dohodnut?
ryty
 
Príspevky: 12
Obrázky: 8
Založený: 29 Feb 2008 19:58 pm

Odoslaťod Dusík Vladimír » 01 Mar 2008 07:51 am

Obrázok používateľa
Dusík Vladimír
 
Príspevky: 6
Obrázky: 21
Založený: 23 Nov 2007 20:35 pm
Bydlisko: Holí?

Odoslaťod Fonzo » 01 Mar 2008 20:08 pm

Pekna stranka, aj spoluziaci maju niektory podobne... Udreo mi do oci ze kam sa vybrat za velkymi sumcami (ale to je uz prirodzene :mrgreen: , kazdy chce vediet kde su velke sumce :o ) Chcem len povedat, ze na dunaji to uz neplati.
Pred par rokmi: Dunajske luzne lesi (kanaly a ostrovceky), krasna cista voda vidiet az na dno, kapitalne ryby.
Teraz: Voda taka ista, akurat ryb nikde. Nahradili ich ziabrove siete natiahnute krizom cez kanal (pitliaci) a ked sa k nim priblizis, z blizkeho ostrovceka na teba kricia nech sa okomzite pakujes, lebo budu strielat... Ak zavolas policiu, ked prijdu su prec. Preto pitliakom rybari vadia. Vsade je zakaz vjazdu autom. Ak auto nechas na noc pred znackou na druhy den je zhorene, alebo tam nieje vobec... Tych ryb nachytaju tymi sietamy pekne kvanta, a vyvazaju ku madarom... Toto som sa dozvedel na SZŠ poľnohospodarskej - obor Rybarstvo, Ivanka pri Dunaji :oops:
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod aughostino » 01 Mar 2008 21:06 pm

Fonzo napísal:Pekna stranka, aj spoluziaci maju niektory podobne...


ja mam tiez podobnu stranku, ak chces napisem ti SS, je to stranka nasho neoficialneho, neregistrovaneho timu :) sice je este len vo vystavbe ale da sa zhliadnut :D
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Odoslaťod tutino » 12 Máj 2008 22:06 pm

Sumec je ryba prevazne aktivna vnoci, nema rad vyssie teploty a ma rad tmu. Zije takmer len na dne a zivy sa roznymi bezstavovcami, rybami a ak chces smuca západného tak zerie aj mladata kacíc ale je to aj bylinozravec ktory ma za svojov celustou este jednu akoby celust v krcnej oblasti. Je to ticha ryba ktora pri vylakani urobi v akva bordel aleinak v poho potravu hlada na dne pomocou hmatovych fuzov. Ma rad vela ukrytov a bahniste dno. oblubuje dno s hustym porastom. Neviem ci ti toto nfo vystaci ale zaklad je v tom a este k tomu sumce maju telo pokryte skizkov kozou a nie supinami a tieto ryby spolu s ostatnymi z jeho radu sumcotvaré a ich príbuzný ako jediny maju vyvinuty sluch a velmi dobre pocuju naprikald su to - kapre,sumce,prisavky,prisavniky,pancierniky,synodontisy... je ich vela
tutino
 
Príspevky: 30
Obrázky: 18
Založený: 02 Apr 2008 20:00 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.