Naj akva-blbost



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Naj akva-blbost

Odoslaťod redw » 17 Feb 2008 23:55 pm

Zaujimalo by ma, co vam kto poradil, nejaky "odbornik" ohladom akvaristiky. Jedna sa o nezmyselné rad, nespravne nazory a pod. veci.

Aby som sa len nepytal tak zacnem

Mam znameho, ktory mi tvrdil ze vyhodil slimakov z akvaria pretoze mu zjedli ryby. Vraj slimak vysiel na hladinu a ked bola ryba pod nim tak vypustil vzduch z ulity, chytil ju a zozral :D Skor si myslim ze ryba to neprezila a slimak si na nej iba pochutnal :D

A dalsi zase cisti akvarium sposobom kompletna vymena vody, strku, take veci ako odsavacia hadica su pre neho tabu. Potom sa necudujem ze na akvaristiku nema cas.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod skala » 18 Feb 2008 00:05 am

za velku blbost povazujem, ked mi nejaky znamy zacne radit o cisteni akvaria. ze treba vsetko vybrat, cize ryby, vodu, rastliny. kazdy mesiac. preplachnut strk, vydrhnut skla .... podobne slova som pocul zasvetene radit uz aspon 5 krat
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod Jirka Scobak » 18 Feb 2008 00:11 am

V Hornbachu jsem poslouchal chlapika, ktery mel zalozene akva - uvazoval, co by tam narval ve stylu "toto se mi libi" a vybral si rypouna petersova.
Na druhou stranu - dlouho jsem byl stejny :oops:
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod Duny » 27 Feb 2008 14:09 pm

Ja ked som kupoval prve akvarko tak mi predavac radil umele rastliny..sama chemia..a na druhy den mozem dat rybky a ja blbec som to spravil a o 2 tyzdne som mohol znovuzalozit cele
Duny
 
Príspevky: 1
Založený: 27 Feb 2008 14:05 pm

Odoslaťod elwiss » 27 Feb 2008 15:02 pm

mne radil kamos a hadal sa s o mou, ze filter mam kazde dva tyzdne poriadne vyprat v horucej vode a že potom nebudem muset cistit akvarko cely rok, len tam sem tam kvapnem sairaitu proti riasam. :? :twisted:

a este mi radil aby som dal ryby do akva hned na druhy den ako ho zalozim, samozrejme umele rastlinky sú najlepsie lebo su neni s nimi starosti. :lol:
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod laci » 27 Feb 2008 15:27 pm

skala napísal:za velku blbost povazujem, ked mi nejaky znamy zacne radit o cisteni akvaria. ze treba vsetko vybrat, cize ryby, vodu, rastliny. kazdy mesiac. preplachnut strk, vydrhnut skla .... podobne slova som pocul zasvetene radit uz aspon 5 krat


Tak toto počúvam aj ja sústavne :cry: . Každa návšteva to isté, kedy mám čas na takéto čistenia. Ale už to ignorujem :wink: . A známy čo majú akvária tak to robia presne týmto spôsobom a potom sa sústavne pýtajú čo robia zle, ale poradiť si nenechajú.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod Mirco » 27 Feb 2008 16:58 pm

heh no take reci su super ze o akvarko sa treba strasne starat na to by som nemal cas...pritom staci hodka tyzdenne ak to nie je vela
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod VLADY » 27 Feb 2008 22:11 pm

redw napísal:..... Mam znameho, ktory mi tvrdil ze vyhodil slimakov z akvaria pretoze mu zjedli ryby. Vraj slimak vysiel na hladinu a ked bola ryba pod nim tak vypustil vzduch z ulity, chytil ju a zozral .......

Tak už sme tu mali slimáka-zabijaka a teraz zas slimák-ponorka.... :shock: :lol:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod guppy » 28 Feb 2008 07:44 am

Mne poradila tiež predavačka, že ak si kúpim prípravok s baktériami, tak si môžem dať ryby do nového akva na druhý deň.
Preto som vzápätí založil tému "Pomoc s dusitanmi!"
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Odoslaťod johnyboy » 28 Feb 2008 16:27 pm

Za vrchol drzosti považujem odpoveď jedného predavača v nemenovanej akvaristike v TT na moju otázku - Aké rastlinky predávate?
On nato - My živé rastliny nedržíme, aj tak zhnijú. Kúpte si radšej umelé, tie sú lepšie. :shock: :shock: :shock:
Znechutený som sa otočil a nikdy viac sa tam asi ani nevrátim. :evil: :twisted: :evil: A popritom to bol postarší pán - vyzeral ako majitel predajne.
Obrázok používateľa
johnyboy
 
Príspevky: 24
Obrázky: 23
Založený: 21 Okt 2006 11:04 am
Bydlisko: Sala

Odoslaťod elwiss » 29 Feb 2008 00:11 am

caff, prosim ta menuj mi tu predajnu. lebo som z TT a stymto som sa este nestretol. je len jedna predajna kde nemaju žive rastlinky. schvalne ci je to ona.
posli mi to v sukromnej sprave

dikes
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod paprna » 29 Feb 2008 00:21 am

Ja sice este nemam nejaku zkusenost ohledne akvaristiky, ale kdyz sem sa ptal v elektre na nejake zarivkove = neonkove osvetleni a rekl sem , ze chcu s el. predradnikama, tak mne bylo receno at sa el. pred. vyprdnu, ze sa brzo spala.
Ja uz dnes zadnemu prodavaci neverim, dycky kdyz neco do mna tlaci, tak to enom odkyvu a stejne si myslim svoje, protoze jim akorat ide o kseft, vetsinu, abych nehazal vseckych o jednoho pytla.

Jinak uplne nejlepsi je sa predem inforomovat a to tak, ze prodavaca predcite :D, toz tak.
paprna
 
Príspevky: 33
Obrázky: 17
Založený: 19 Jan 2008 14:08 pm

Odoslaťod majko » 29 Feb 2008 08:34 am

paprna napísal:Jinak uplne nejlepsi je sa predem inforomovat a to tak, ze prodavaca predcite :D, toz tak.
Presne tak, toto je zaklad kvalitneho nakupu cohokolvek. Ti co su so mna nervozny tu na fore, si mozu predstavit ako vyzeraju moje debaty s predavacmi :mrgreen:
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod milop » 29 Feb 2008 09:20 am

majko, čo s predavačmi, ale si ženatý :?:
:lol: :lol:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod majko » 29 Feb 2008 09:32 am

milop no to samozrejme tiez :P
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod vysluzil2 » 29 Feb 2008 10:25 am

Ja zacnem od seba. Prvy clanok do odborneho aq casopisu - napisal som vetu, ze vesicularia dubyana/javsky mach/ je dekorativna rastlina. Teraz mam nazor ,ze je to pliaga, , ktoru akvarista ak nereguluje, zadusi ostatne rastlinstvo :)
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Odoslaťod maxxx01 » 04 Mar 2008 12:55 pm

Neviem, či je toto nejaká špeciálna akva blbosť, ale v poslednom období som bol niekoľkokrát účastníkom asi takéhoto rozhovoru, keď prišiel nejaký hosť k nám do firmy, kde mám náhodou akvárium:
HOSŤ: "jeeeej, máte fakt pekné ryby; my máme tiež doma akvárium."
JA (celý rád, že budem môcť s niekým prehodiť pár slov o svojom koníčku): "áno? A aké ryby chováte?"
HOSŤ: "noooo, také červené..."
JA: "dobre, OK, ale myslel som to tak, že aký druh."
HOSŤ: "noooo....také nejaké..akože sa to....ja neviem."
JA: rezignujem a vzdávam ďalší rozhovor a radšej prevediem reč na niečo iné.
Novšie to ale vzdávam už po tej prvej odpovedi, lebo ak povie niekto "nooo, také červené", viem, že ďalej to nebude mať význam :( :o
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod skala » 04 Mar 2008 12:58 pm

nuz maxxx01, ja som ale podobny rozhovor pocul v akvaristike, a rozpraval sa predavac s veducou.

on sa spytal - "tie cervene rybicky, to su mecune?".
BTW, boli tam aj platy
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod maxxx01 » 04 Mar 2008 13:04 pm

Skala, tak to je už fakt iná káva. :shock: Proste, bol to odborník. Mne sa síce sem tam stane, že pri kúpe nejakých rýb musím vysvetliť predavačke, ako trebárs rozlišujeme samca od samice, ale byť predavačom a nepoznať mečúne a platy, na to už treba iného experta :o
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Ceco » 04 Mar 2008 14:15 pm

Nepokladam to sice za blbost, pretoze nikto nie je odbornik na vsetko, ale ako pobavenie to prislo vhod. Auditorka obzerala nase morske akvarko vo firme a po chvili vravi, ze jej sa pacia take ryby, co sa vedia prisat na sklo, ci by sa tam nedali tiez chovat. Moja odpoved bola, reku dali, ale len chvilku :mrgreen: . Potom som jej vysvetlil, ze to co mysli ona, je sladkovodna ryba.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Odoslaťod skala » 04 Mar 2008 14:55 pm

a ceco, vysvetlil si jej, ze keby chcela pit vodicku z toho akvaria, tak by mozno vyplazila jazyk a spravila bleeee :oops:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod Misooo » 04 Mar 2008 16:27 pm

VLADY napísal:

Tak už sme tu mali slimáka-zabijaka a teraz zas slimák-ponorka.... :shock: :lol:[/quote]

Drazdiš? :lol: :lol: ... :o :o
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod VLADY » 04 Mar 2008 17:07 pm

Sorry len troška.... dal som si ráno polovičku viagry :lol: 8)
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod marinnaa » 06 Mar 2008 10:44 am

Tiez nieco pridam, pracujem v predajni s umeleckymi potrebami. Jeden den k nam vosiel parik a ja sa pytam baby: Co potrebujete? a ona na to: Nejaky skleny pohar... aby som zistila nieco konkretnejsie, lebo tam toho mame viac, pytam sa jej a naco to potrebujete? zacali sa smiat, ze chcu kupit kamoske darcek.. MALU RYBKU.. ze ju v tom pohari chcu preniest.. a ja na to, ze ved v obchode vam daju sacok. No nakoniec vysvitlo, ze oni ju jej chcu darovat uz s akoze akvariom a baba si vsimla asi 3dcl pohar, ze aha toto bude isto stacit a ja ze urcite nie, ze nech kupia radsej male akvarium, potom odisli. Vratili sa asi o hodinu s asi 4l sklenenou vazou a kupili si farbu na sklo, aby jej tam este nieco namalovali.
Nechcela som tam robit cirkus, ale najradsej by som im vynadala, ci si myslia, ze ked kupia jednu rybku a vazu pomaluju, ze jej tam bude sveta zit, ci sa im nezda, ze je to tyranie zvierat.. ludia su neskutocni :cry:
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.