Pena a bubliny na hladine.



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod Kopkin » 11 Nov 2003 11:07 am

Zdravím všetkých.Mám 220l mesačné zabehnuté spooloč.akva (cichlidy + acistrusy+ tetry) .Sú tam aj rastliny - Aponogeton crispus a Echinodorus amazonicus.Všetko rastie, ryby su v pohode- melanochr.auratus samica nosi v papuloke vajicka.Problem je, ze oproti filtru ( molitanvý, velký , značka neznáma) na druhej strane akva su na hladine bublinky zo okysličovača na filtri.Nejde mi do hlavy, prečo sa nerozprasknu, zachytavaju sa na listy Aponogeton crispusu aalebo sa zhlukuju a ostavaju na mieste.Vyzera ako keby voda hnila, resp. preniehali v nej nejake burlive rozkladne procey ( podobne vizuaálne ako keď kvasí kvas) . Pri vyústení filtra sa dokonca urobila nejaká pena.Tu ale bublinky veselo cirkuluju odsodu hore a tu ,,vyprchávajú.Pred týždňom som vymieňal tretinu vody, ale nic sa nezmenilo.Krmim raz denne (nie v rovnaky čas) okrem nedele, a to mr.špenátom, kalerábom, vločkami, každý tretí deň patentkami alebo iným mrazeným ,,masom,, .Voda nezapácha, takže fakt neviem. Je pravda, že keď dostanú krmivo, je v akva riadny chaos a všetko zvýrené..Nemám ale pocit, že by boli nejako prekrmované a krmivo by hnilo.Na začiatku som dal ešte aj 3 pol.lyžice soli. Je to teda normálne či nie??[/b]
Obrázok používateľa
Kopkin
 
Príspevky: 58
Obrázky: 12
Založený: 17 Okt 2003 13:48 pm

Reklama

Re: Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod Hanawa » 11 Nov 2003 14:55 pm

"cista" voda nepeni, "spinava" ano ... nemas v akva nejaky koren, alebo nieco podobne co vodu kali? ... alebo nemas vodu nejak biologicky "zamorenu"?
odpenovace funguju prave na tom principe, ze za na bubliny nalepi bordel, tieto potom neprasknu a robia penu ktora sa odobera prec ...
Obrázok používateľa
Hanawa
 
Príspevky: 69
Obrázky: 6
Založený: 28 Júl 2003 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod klemo » 11 Nov 2003 19:17 pm

... aj ja to typujem na koren, mam ho tiez a po tyzdni mam v mojom tiez cca mesacnom akva na hladine nieco podobne, aj mierne stmavnutu vodu, hoci som koren velmi dlho macal aj vyvaral, aj som myslel ze uz nje v pohode, ale predsa ... :?
zmizne to vsak ked vymenim cast vody resp. a odsajem ten "povlak" z hladiny
klemo
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 20 Okt 2003 10:21 am
Bydlisko: BN

Re: Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod Kopkin » 12 Nov 2003 10:59 am

Vyzíra to asi na ten koreň, to ma nenapadlo, lebo mi vôbec nefarbí vodu tak som myslel že je v pohode.
Obrázok používateľa
Kopkin
 
Príspevky: 58
Obrázky: 12
Založený: 17 Okt 2003 13:48 pm

Re: Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod tom » 12 Nov 2003 12:32 pm

Ked som mal este koren namoceny vo vode (asi mesiac) tak sa tiez vytvorila na hladine pena s bulinkami. Vyzeralo to ako nejaky bordel, ktory vylucoval koren.
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod nino_q » 12 Nov 2003 12:52 pm

tomasm ta pena ti potom zmizla? teda uz sa dalej netvorila?
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod tom » 12 Nov 2003 13:27 pm

Ja som nechal mocit ten koren vo vode asi 1-2 mesiace, menil som vodu a potom sa uz prestala tvorit ...
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod nino_q » 12 Nov 2003 13:51 pm

a ako dlho sa ti tvorila? ci tie 1-2 mesiace?
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Pena a bubliny na hladine.

Odoslaťod tom » 12 Nov 2003 13:55 pm

Vzhladom na to, ze som to nechal u nasich doma a poriadne som to nevidel, tak to odhadujem na cca 1 mesiac a zacalo sa to asi po 2 tyzdnoch od namocenia.
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Odoslaťod pavol » 16 Jún 2008 21:33 pm

Mal som podobné problémy s koreňmi. Vyriešil som to soľou a horúcou vodou. Do vane sm dal veké vedro, celý koreň som posypal soľou,vložil do vedra,anechal pôsobiť cca 2 hod.Potom som vedro s koreňom zalial horúcou vodou.Nechal pôsobiť až pokiaľ bola voda vlažná.To som opakoval 3x.Zakaždým nová voda a soľ.Soľou som nešetril.S koreňmi už problém nemám. Pavol.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

bambusy smradochy

Odoslaťod Sasho » 04 Aug 2008 15:12 pm

Cafte! Do akvaria som si dal nejakych 10 bambusov a o par dni sa na "kolienkach" bambusov vytvorila rosolovita hmota, tak som to vybral, umyl a uz sa nikdy nevytvorila znova, ale ked ovoniam vodu pri bambusoch, smrdi. Myslim, ze to tie bambusy smrdia... Co mi odporucate? Mam ich vyvarit?
Obrázok používateľa
Sasho
 
Príspevky: 46
Obrázky: 41
Založený: 23 Okt 2007 14:01 pm

Re: bambusy smradochy

Odoslaťod laci » 09 Sep 2008 06:42 am

Nakoľko tému pena máš už uzamknutú
aughostino napísal:Vcera som si vsimol ze na mojom akva sa vytvara na hladine akokeby pena. Najskor som si myslel ze to robia panciernicky ale to sa mi nejako nepozdava.

chcem ina upozorniť, nakoľko si neuviedol akých máš pancierníčkov, že Pancierniček trinidadský pri trení stavia na hladine penové hniezdo z bubliniek.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.