Ceny rýb



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Sú dnes ceny rýb od chovateľov adekvátne k cenám energií?

Mohli by byť vyššie
52
34%
Sú adekvátne.
42
27%
Neviem to posúdiť.
60
39%
 
Celkový počet hlasov : 154

Re: s

Odoslaťod vikino » 02 Apr 2008 15:44 pm

Imrich Fuljerrrr napísal:Ahoj Vikino,

ale na tvoj problem je uplne lahke riesenie najdi si vykupara co Ti ponukne viac ako 7Skk. A ked ho najdes uverejni to tu a vela chalanou Ti bude vdacna.

Dalsia myslienlka moja je taka _ ty nie si nuteny im predavat tvoje produkty a oni nie su nuteny ich od teba kupovat.
NEMUSIS, tak nepredavaj zbytocne Ta to potom rozculuje !!!

Ja si vozim svoje ryby hlavne do nemecka a dostanem za ryby este menej ako na Slovensku. A tam si na to " slahnu " hned na velkoobchode 200% a viac. Ale to je uplne normalne. Ryby su zive !

Imrich Fuljer


hm, zaujimave myslienky, no nemam ten isty nazor... Ak by som si vtedy nasiel vykupara, co by platil lepsie, asi by som sa s tym velmi nechvalil, lebo za chvilku by to uz bol vykupar taky ako ostatni.
A ci musim, alebo nemusim predat? No, pokial to robis na zivnost a zijes z toho, tak predat musis a ja si vazim svoju pracu, tak som s tym radsej skoncil, ako by som mal predavat pod cenu a niekto iny by sa prizivoval na mojej praci.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Reklama

Odoslaťod vikino » 02 Apr 2008 15:52 pm

ina vec je ked mas ake take financne zazemie, vtedy naozaj predat nemusis, ale pockas, kym ti to vykupar zoberie.
Akvaristu-chovatela moze drzat nad vodou fakt len pravidelnost dodavok ryb vykuparovi, kvalita a atraktivnost ryb. Vykupca sa moze na takeho chovatela spolahnut, ze dane ryby u neho ma vzdy ked potrebuje, moze sa spolahnut na kvalitu ryb a pod. Samozrejme, ze cenu urcuje chovatel, no musi ju prisposobit trhu...ak by predsa vykupca trval na nizsej cene a nedohodne sa, tak pojde inde. Riskuje ale ze daneho chovatela strati.. lenze dnes je chovatelov dost na to aby si vykupar vyberal...
Je to zacarovany kruh. :)

mal som dlhe roky jedneho vykupara, platil na ruku, dokonca sme mali dohodu, ze inemu nedam, ze budem drzat ryby len pre neho. Po rokoch zrazu zacal šomrat, ze inde ma lacnejsie..apod. Cenu som si drzal, nenechal som sa len tak lahko prinutit ist s cenou dole. No ked prislo obdobie, ked som dlhe mesiace nepredal nic a vykupca mi stale tvrdil ze ini mu davaju lacnejsie, tak to nabralo rychli koniec. Mozno som sa mal vtedy viac posnazit zohnat ineho, ktovie...No vedel som, ze situacia celkovo na trhu s rybami nebola ruzova... :(
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod Frodo » 02 Apr 2008 16:25 pm

A o tom to je! Vykupar radsej usetril.Ale ci mal aj taku kvalitu?Mozes robit co chces, ale ked pride niekto s nizsou cenou mozes ist....
Frodo
 
Príspevky: 62
Obrázky: 10
Založený: 04 Jún 2007 09:27 am
Bydlisko: Sučany

Odoslaťod Imrich Fuljer » 02 Apr 2008 18:13 pm

Tazko by bolo odpovedat ale velmi vela pravdy ja v tom co napisal Paolo.
Ja dodam este ze keby " vykupar " ponukal svojim zakaznikom zly a drahy tovar tak by rychlo skoncil.
Vykupar musi vykupit kvalitne ryby a za co najlacnejsie.
No ak sa vam zdaju vykupari prizivnici treba ich nahradit a ukazat im to ako sa to da robit lepsie.
Vsetko ma logiku to co sa u nas deje je normalne prirodzene to iste sa deje a dialo v Nemecku a.i. A tam je akvaristika na inej urovni. Na vyzsej

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 02 Apr 2008 18:40 pm

Páni všetko to je pravda čo píšete ale uznajte že výkupcovia si z nás robia svojich sponzorov.Príde k Vám a povie ,že inde má lacnejšie a neviem čo.Lenže príde taká situácia ,že lacnejšie už sú vypredané a príde taký pokorný a zobere aj za drahšie.A keď už hovoríme o tom že treba predať ak z toho žijem.Ak má predávať pod cenu tak si myslím ,že len prežívam a nie žijem z toho zárobku.bol som teraz v jednej nemenovanej akva a videl som tam ryby ktoré boli nakúpené za facku výkupcom a potom predané za takú cenu do obchodu ,že hanba.tie ryby mohli ist tak piraňám.nech mi nikto nehovorí, že výkupca ktorý sem pošle auto z prahy alebo plzne a dranče tu o korunu lebo že on za ne dostane po vyvezení málo si nerobí z nás dobrý deň?Treba si uvedomiť od koho sú výkupcovia závislí.
:?: Len od chovateľov.Inak keď má isť niekto pod cenu tak to tie ryby môže vyvážať aj sám.Ja viem že to nie je jednoduché ale asi sa to oplatí, keď výkupcovia to vozia stále. :)
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Ceny rýb

Odoslaťod majko » 02 Apr 2008 18:51 pm

pašo napísal:Aká je to konkurencia, keď niekto podlieza ceny?
Aka? Uplne prirodzena :D Cena je predsa uplne legalny nastroj konkurencie. Potrebujes material ? Zajdes ku konkurencii povies mam taku a taku ponuku co vy na to. Potrebujes HYPO ? Urobis to iste. A kazdy si musi spocitat co to pre neho znamena. Ak viem, ze mi znizenie ceny prinesie akceptovatelny kseft urobim to.
Ak su vykupcovia problem, preco nepredat priamo?, internet je predsa tu !
Upozornujem, ze nie som chovatel a nie som ten bubak co kazi Vase ceny :D.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod Imrich Fuljer » 02 Apr 2008 18:59 pm

Ja tu koncim s touto dbatou nema ziaden zmysel. Nic neda mne ani Vam.
Ale trosku sa " rozsvietim ". Cela podpora a investicia do mojej firmy bola ze som zdedil 72litrove akvarium po mojom bratovi. A ryby co vyvazam do Nemecka a.i. su z 95% moje ryby.

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 02 Apr 2008 19:01 pm

Aj keby si bol chovateľ tak sa nič nedeje.Ja nehovorím ,že neurobiť niekomu cenu ale predavať rybu ktorá sa dá predať 8 Sk a niekto ju fúka za 4 alebo 5 Sk alebo ešte menej.to už neni konkurencia ale podraz.Ak niekto zobere 1000 a viac rýb, tak dá sa cena urobiť ale určite nie 4 ani 5 sk

Tak to ti fandim.Ja mám taký istý sen.Len ho musím splniť.Tu sa nič nevyrieši len sa debatuje a tak.Toto je téma daná aby sa ludia vyjadrili.Ja nechcem nikoho urážať alebo neviem.Len píšem to o čom viem čo sa deje.
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pako2 » 02 Apr 2008 19:21 pm

Na vec sa terba pozriet aj z hladiska "vykupara". Tiez ma svoje naklady a tie nie su nizke.

musi platit dopravu - (auta a soferov) ktora ich vyvezie do zahranicia.

Potom musi platit obchodnika (musi vediet jazyky - len zo slovencinou daleko nezajdes), ovladat PC a vediet vypracovavat ponuky.

Dalej plati nejake priestory + ludi na manipulaciu s rybami.

V neposlednom rade ma na sebe riziko, ze ryby ktore od Vas vykupi potom nepreda a bude z nich mat cistu stratu.

Ked pridete k zakaznikovi, prve na co sa Vas opyta je "aku zlavu moze dostat". Ceny su tlacene TVRDO dole, kedze konkurencie z Azie je velmi lacna a chopna dodavat skoro cokolvek.

Tieto vsetky naklady si musi premietnut do ceny a to som este nikde nespomenul zisk pre "vykupara"
pako2
 
Príspevky: 7
Založený: 01 Apr 2008 14:31 pm

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 02 Apr 2008 19:57 pm

Ako jazyk je základ a samozrejmosť.To som inak nepochopil!My akože tie ryby chovame vonku? keď len on má také náklady?koľko krmiva a neviem čoho všetkého plus energie.Neviem ktorý výkupár drží ryby toľko aby ich musel krmiť.A podaktorý si nahlasú koľko rýb do sakla a aj ho označiť aby vedel kde ho vyložiť alebo do akej krabice ho dať.ako argumentovať sa dá či z mojej či z vašaje strany dlho a každý budeme mať trochu pravdy.inuk ak sa ceny nepodarí zvýšiť do zavedenia eura tak sa už nezvýššia nikdy./to ma teraz napadlo.inak ešte jeden argument.z čoho chcú vykupári zľavu keď tie ceny sú aj tak nízke? :?:
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod vikino » 02 Apr 2008 20:09 pm

hm, zvacsa tie ryby vykupar ani nepusti do svojich akvarok. Len ich prinajlepsom prebali do inych sackov s novou vodou, alebo prinajhorsom len prekyslikuje a ide von. Ano, urcite naklady ma, to je jasne ( auta, soferov a pod.), ale pri tych cenach co dostane za ryby vonku sa mu to niekolkonasobne vrati...
len ako priklad uvediem cenu co dostane vonku za cervenu neonku - 0,95 euro, paradoxne napr. za tetru krvavu 1,2 euro.
Mozno zas niekto bude mudry a napise ze preco si ryby nevyveziem sam... no, jednoducho, bol som chovatel-profesional a mal som len par druhov v chove. vykupca musi mat sirsi sortyment...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod skala » 02 Apr 2008 20:11 pm

s tou konkurenciou to ja nevidim tak jednoducho. ryby sa nedaju tak exaktne "merat". je tazke porovnat toho, kto odchova nejaky druh super a ineho, ktory odchova ten isty ryb na Ho.

a ina vec je, ze dumpingove ceny nie su bohvieco. svinarina je, ze to znasa chovatel, nie priekupnik. nakolko je pre niekoho cena za tovar taka, ze nepokryje naklady, to si musi zratat kazdy sam. myslim, ze aj to mal paso na zaciatku na mysli. ze vykupca ponuka za tovar (ryby) tak malo, ze je pod nakladmi na produkciu ryb, alebo len tesne nad nimi.

ja vidim riesenie v tom, ze ked vyprodukujem nieco, tak si urcim cenu a nizsie nejdem. a tak postupujem nielen v rybach :-))
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod vikino » 02 Apr 2008 20:14 pm

skala napísal: ja vidim riesenie v tom, ze ked vyprodukujem nieco, tak si urcim cenu a nizsie nejdem. a tak postupujem nielen v rybach :-))


no, presne toho som sa drzal, lebo ako som pisal, vazim si svoju pracu... no a nakoniec som musel skoncit, lebo som nepredal...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod majko » 02 Apr 2008 20:22 pm

vikino napísal:Mozno zas niekto bude mudry a napise ze preco si ryby nevyveziem sam...
Ja budem ten mudry OK :D ? Kazdy mame svoje know-how. Ak ty nevies vyviezt ryby, nechapem preco je zly ten "vykupca", ked ty inu moznost nemas. On to vie, ma styky. Ty sa snazis rovnako maximalizovat zisk ako aj on. Ty sa snazis predat co najdrahsie on kupit co najlacnejsie. Dopyt a ponuka. Ja sa tiez nemozem stazovat ze za moj softver nechce dat zakaznik XYZ EURO. Ja som rovnako tlaceny ako aj ty. A pracanti v Indii mozu na tom robit 10ti a aj tak stale budu lacnejsi. Tiez musim hladat nove sposoby, tiez ma to netesi, ale nebvinujem ani zakaznikov ani Indov.
Ked su vykupcovia problem obid ich.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod vikino » 02 Apr 2008 20:27 pm

len pre vysvetlenie... ja som byvalý akva-chovatel-profesional. Nestazujem sa na nikoho, nikoho neobvinujem, len konstatujem ako to bolo a je.
Ak by som mal aj znovu zacat profesionalne odchovavat a predavat ryby,(lebo akvaristiku mam jednoducho v krvi), uz to budem samozrejme robit uplne inac... :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod jan toman » 02 Apr 2008 21:57 pm

pakozdy napísal:ale o tej bezny zakaznik nevie alebo ho nezaujima.
napriklad ja som vcera kupi hengelky a dania choprai a netusim ci su kvalitne alebo nie. mna zaujimalo ci ich predajca ma a ci som si od neho nedoniesol nejaku pliagu. a to je z pohladu mna ako bezneho zakaznika vsetko. pochybujem ze kvalitu ryb dokaze ocenit-zistit viac ako 15% zakaznikov. mna viac zaujima skor stav akvarii a ci tam nie je nejaka choroba alebo nieco podobne.


No pre mna je ovela dolezitejsie predat zdravu rybu a dobrej kvality.Lebo dnes sa mi podari dobehnut kupujuceho,ale zajtra zistim,ze som dobehol sam seba.
A nepoznam stav nadrzi kupujuceho,no ked sa 3x obrati behom 3 dni,aby si zakupil prisavnika vo velkosti 10 cm,tak sa ho spytam, naco su mu traja samci.
A dostanem odpoved,ze ma v akvariu taku vacsiu korytnacku a vzdy sa mu strati prisavnik.
A tak mu radsej poviem,ze tie ostatne si nechavam pre seba. Ono,pokial viem a je cas, poradim.Ale tazko radit niekomu,kto nuti spolunazivat masozravu korytnacku s mierumilovnou rybou.
Alebo,ked o 2 dni pride iny s poharom a v nom skalar tvaru 10 koruny a tvrdi mi,ze ryba je chora,lebo jej odpadli vsetke plutvy, spytam sa ho,ake ryby tam este spolu ma.A kedze nazov nepozna, spolu listujeme v katalogu,ktoraze ze to mozu byt ryby.Napokom zostane 5-6 kandidatov druhu mrenkovitych a razbor.
Po marnej snahe mu vysvetlit nieco dalej, mu vratim peniaze,ryba konci ako potrava pre ine ryby a on odchadza s presvedceni,ze viac u mna nenakupi,lebo mojim rybam odpadaju plutvy.
No a casom sa vykristalizuje okruh zakaznikov.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Odoslaťod skala » 02 Apr 2008 23:23 pm

mne sa stava ine janci, ale suvis to ma. s okruhom zakaznikom. ale je to o povesti, o mene. ak mam niekomu nieco predat, a je mi jasne, ze zakaznik s tovarom nalozi zle, tak mu najprv poradim nekupovat a vysvetlim preco. v krajnych pripadoch (ako ty spominas to s korytnackou), tovar nepredam

tu na fore to funguje tiez. vela krat je zbytocne radit, snazit sa pomoct, ked druha strana nema zaujem, alebo ked si "mele len svoje", pripadne ak zacne utocit s niecim od veci az podpasovo.

nedavno ma desne vytocila jedna pani, ktora chcela aby som jej poradil s akvariom. nemala ziadne. ja som jej napr. radil, nech nekupuje gulu. ona sa vraj informovala a niekto jej poradil, ze gula je dobra. a vraj chcela odo mna vediet, co je pravda. odo mna. velmi zvlastne. mal som zmenit nazor? podla coho? nadalej podkopovala moje rady (vlastne moje ego), ale napriek tomu, chcela aby som sa jej venoval. to je skoro, ako: ty si blbec, ale urob pre mna vsetko co mozes.

mam trosku pocit, ze je to podobne ako v tom pripade s prisavnikom. je to zvratene. malokto si dnes vie zastat svoj nazor a nemeni ho podla vetra. nechapem janko ako mozes predavat tie osklbane skalare ;-)

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod majko » 03 Apr 2008 07:15 am

skala napísal:nedavno ma desne vytocila jedna pani...ty si blbec, ale urob pre mna vsetko co mozes.
Skala tak to by si pri mojich zakaznikoch asi zinfarktoval :D
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 03 Apr 2008 16:48 pm

áno skala aj to som tým myslel.je to začarovaný kruh ale treba sa o tom porozprávať alebo aspoň takto popísať.inak k tej korytnačke - myslím si že veľa krát je tá korytnačka pre tú rybu lepšie riešenie ako ked má skapínať niekoľko dní v špine alebo od hladu.či nie?
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Ceny rýb

Odoslaťod jan toman » 05 Apr 2008 10:06 am

pašo napísal:áno skala aj to som tým myslel.je to začarovaný kruh ale treba sa o tom porozprávať alebo aspoň takto popísať.inak k tej korytnačke - myslím si že veľa krát je tá korytnačka pre tú rybu lepšie riešenie ako ked má skapínať niekoľko dní v špine alebo od hladu.či nie?

Ano,más pravdu.Ked das 3x po sebe prikladom 50KS , iba zato,ze chces naucit spolunazivat dravca s vsezravcom.
Ono totiz neslo o zachranu ryby,ale nevedomost,alebo naivitu kupujuceho.A ci tvrdohlavost?
Aj ja som v mladi skusal , ci nieje mozne spolunazivanie macky s mysou.No macka vzdy dopadla dobre.Bola syta a mala aj zabavu.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 05 Apr 2008 13:52 pm

To ja viem ale to je na tom ako si kto dá poradiť.Napríklad Niekde na youtube je video s hypancistrusmi zebra a na konci spoza kameňa vypláva korytnačka.neviem síce aký druh ale skoro ma natiahlo.a čo s tým narobíš?niekto napríklad má pekné akva aj ryby a a príde do obchod zbadá hadohlavca cca 5cm veľkého a kúpi ho a za pár mesiacov už tam pláva len sám. :shock: :D
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Ceny rýb

Odoslaťod Artus » 07 Apr 2008 17:39 pm

Ja mám zase iný problém. Keďže sa mi akvariové rybičky rozmnožili a stav presahuje súčasnú kapacitu akvária, rozhodol som sa niekoľko kusov odpredať. A tu je ten kameň úrazu, lebo som tzv. hobbysta, ktorý sa ide miešať do kšeftu komerčným chovateľom, ktorí z toho žijú. Pôvodne som chcel cenu stanoviť iba odhadom, lebo nemám na to prehľad, ale po prečítaní som pochopil, že tým vlastne môžem podliezať ostatných, tak by som potreboval vedieť, kde sa nachádzajú informácie, koľko môžem pýtať za 5 cm Xiphophorus helleri? Potrebujem to vedieť len kvôli tomu, či sú záujemcovia seriózni alebo či ma chcú len ošmeknúť.
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 08 Apr 2008 09:02 am

myslím si,že ty nie si ten prípad hobbystu, ktorý by neako ohrozoval chovateľov. Neviem akú máš variantu mečúňov, ale takú všeobecnú informáciu o cene ti dám.Pýtaj minimálne 50-65% z ceny akú majú v tom obchode kde ich ides predávať.Môžeš pýtať aj viac ale ak si čítal celú diskusiu, tak vieš, že sa bude ten obchodník vykrúcať ja nasolený červík. Ale za pokus to stojí.Inak to za čo ich predáš záleži aj od kvality rýb a tak.
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod Artus » 08 Apr 2008 17:05 pm

Díky. Aspoň mám akú takú predstavu, ja mám variety wagtail a comet, ale pochybujem, že to bude hrať nejakú rolu.
Artus
 
Príspevky: 38
Obrázky: 22
Založený: 06 Apr 2008 11:10 am
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.