Problém s AQUEL Fan mini



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Rhyno » 08 Dec 2009 14:44 pm

Stretli ste sa s tým, aby vrčal filter AQUEL Fan mini ? Je to zvuk ako keby tá vrtuľka do niečoho narážala, ale keď som ho rozobral, tak nevidím nič, čo by jej mohlo zavadzať. Dosť mi to vadí, kedže tento filter mal byť v akvariu v izbe kde spím. Je to podľa Vás dôvod na reklamáciu?
Obrázok používateľa
Rhyno
 
Príspevky: 33
Založený: 01 Dec 2006 21:20 pm
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod eminence » 08 Dec 2009 15:46 pm

mam ho a ide v pohode uz dlho. nemala by vrcat ked ti nepomohlo rozobratie tak skus reklamovat
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod martin_s » 08 Dec 2009 18:19 pm

Je to skor parodia na filter, pokial si nepouzil iba hlavicu a nenasadil ju na poriadny molitan. K tomu vrcaniu - tu vrtulku aj vytiahni a poriadne vycisti aj s tou komorkou v ktorej je vsadena.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Rhyno » 08 Dec 2009 19:19 pm

No z toho filtra bude hlavica a k tomu príde biomolitan. Stálo to nejaký čas v garaži nepoužívané, tak som dneska len tak na skúšku zapojil, a ejha....Mal som to rozobraté ako to len šlo, a vydrhol som to poctivo zubnou kefkou. Vrtuľka bola von, rozobral som to aj zhora, ako je výtok z filtra regulovanie výkonu.
Obrázok používateľa
Rhyno
 
Príspevky: 33
Založený: 01 Dec 2006 21:20 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Michal1987 » 08 Dec 2009 21:50 pm

Nebude to spôsobené vzduchom ? Bol skúšaný aj s tým molitankom, alebo bez neho ? Mne trocha "vrčí" iba chvíľu po čistení, kým sa z neho nedostane všetok vzduch von....
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Rhyno » 08 Dec 2009 21:54 pm

nie, zavzdušnenie to nie je, mám ešte jeden filter Aquael Fan-1 Plus, to je vlastne to isté len vo väčšom, a ten hučí tak ako popisuješ, teda kým sa nedostane vzduch von.
Obrázok používateľa
Rhyno
 
Príspevky: 33
Založený: 01 Dec 2006 21:20 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod martin_s » 08 Dec 2009 22:21 pm

Este je moznost ze je chyba bud: 1. vo vrtulke. Niektore starsie typy mali tu plastovu cast mierne pohyblivu (dala sa o niekolko stupnov otacat okolo dlhej osi) a moze sa "rozvyklat"
2. oska na ktorej je nasunuta vrtulka je vykrivena.
Je to zrejme ten isty problem, ktory sa vyskytol po niekolkych x rokoch pouzivania na mojom AquaEl FAT-2. Vzhladom na jeho odsluzene roky som sa uz nezaoberal jeho opravou ale som vymenil filter, takze co a ako urobit ti neviem povedat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod Novacik » 10 Sep 2010 20:09 pm

mam taky maly problem ... filter mi ide v pohode ale ked ho dam na najmensiu aktivitu tak trosku zhlucnie.....ale ked ho mam tak na polovicu tak velmi hybe s hladinou ... a na ten stredy sa velmi dat neda. .. poradte mi ako ma byt nastaveny pre 54L akvarko
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod noiseless » 10 Sep 2010 20:17 pm

no mal by si ho mať na maximum (výrobca pri ňom uvádza že je od 30-60l) ty by si ho mohol, mať kľudne naplno .. s hladinou ti hýbať môže, to nie je problém, len nech ti nerobí búrku v akváriu ... ak robi, tak presmeruj prúd vody trochu na zadnú stenu akvária a bude ti ju "tlmiť". Ja mám cca 17l akvárium a mám ho na polovicu :) Takže kľudne môžeš naplno :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod Novacik » 10 Sep 2010 20:20 pm

dobre dakujem ;)a asi ako casto ho treba cistit ?aj co znamena ze "robit burku ?"
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod noiseless » 10 Sep 2010 20:33 pm

ak sa ti listy rastlín posunú po zapnutí filtra pôsobením prúdu vody o 5cm, to je búrka :D ... to musíš vidieť sám ..
filter netreba často čostiť, ja ho už mám viac ako mesiac a ešte som ho nečistil, no zajtra by som už mal :))
Podľa mňa stačí raz za mesiac, aby si nezničil kolónie dôležitých nitrifikačných baktérií, ktoré sa vytvoria na filtry .. tie sa ti tam vytvoria asi až po troch týždňoch od založenia akvária, aj to len v tom prípade ak tam budeš mať niečo, čo bude schopné ich "vytvoriť" ... a to najmä rastlinky , neskôr (po cca. mesiaci) môžeš nasadiť rybky .. hlavne nasaď veľa veľa rastlín :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod Novacik » 10 Sep 2010 20:38 pm

....dakujem za rady tak to ti poviem ihned ci mi robi burku ...... nerobi mi listy sa hyba may tak 0.5Cm aj to len zriedkavo ...zajtra by som siel kupit machove gulky a par rastlin este... a pridam aj niake kamene ..
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod Aquanaut » 11 Sep 2010 00:14 am

tropická búrka Eleonóra :lol:

no myslené je to tak keď ti už dvíha dno a presúva materiál, ktorý máš v akva :mrgreen: je dobré mať v akva aj prúdy ale aj tíšinu nikde v rohoch, pri malých akva je to trochu problém, ale s nastavením vývodu filtra sa dá pohrať :roll:
filtru vyber spodnú plastovú časť a nad umývadlom ho premyj raz za dva týždne ( kôli 54L ) nie vodovodnou! ale odstatou vodou s fľaše, tak 5x ho stlač nech hnedastý sajrajt vyždímaš a ostane len zelenkavý nádych molitanu :wink: ak ho máš tmavý až čierny tak nech z neho nejde veľa zákalu..
teraz kým nemáš v akva živočíchov skúšaj ako a kde čo zariadiš, pokojne presúvaj filter skús aj iné možnosti umiestnenia, ešte sa to dá :D každým dňom si bližšie k vypusteniu prvých obyvateľov do akva a kľudne si škrtaj kalendár ako na mikuláša :lol: ale začni aspoň ešte na 12 dňoch..to by malo myslím stačiť :)
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod Novacik » 11 Sep 2010 11:11 am

ah no dik...mam ten vyvod filtra nastaveni tak viac na zadnu stenu .ked tam strcim palec tak citim ako voda obchadza cele akvarium
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod boss941 » 11 Sep 2010 12:57 pm

ked ti ide len prud z vody tak na konci hadicky by si mal mat vzduchovy ventil te n ventil bud povol alebo ho daj uplne prec ja som to tak urobil tiez a hned mi zacal filter bublinkovat...najlepsi efekt filtra dosiahnes ty ze ho das 3cm po hladinu vody
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Fan Filter mini plus.....

Odoslaťod Novacik » 11 Sep 2010 13:55 pm

mne bublinkuje pohode .. aj 3 cm pod vodou ho mam ... ale robi mi akokeby tornado ... dookola stien citim ten purd
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod noiseless » 11 Sep 2010 15:19 pm

prúd vody musíš cítiť, je to logické pri zapnutom filtri ...
v riekach taktiež nie je úplne stojaca voda, a rybky tam žijú .. tým že sa ti voda hýbe sa trochu okysličuje (teda keď budeš mať dosť rastlín, nebudeš potrebovať ani vzduchovanie) , a rybky tiež majú radi prúd, no ako píše aquanaut, musia si nájsť aj pokojné miesto .. ale ako vravím, ja mám ten filter v maličkom 16l akváriu priškrtený na polovicu a je to v pohode, tak tebe to v 54l nemôže pri pustení naplno robiť problémy :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod boss941 » 11 Sep 2010 18:05 pm

povol alebo daj prec regulacny ventil na konci hadicky
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Novacik » 11 Sep 2010 21:45 pm

uz to fici o 106..trosku som to popremiestnoval.... strk budem menit zajtra ... a filter som nasmeroval viac do streu akva nech maju tie rohy trosku pokojnejsie
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod filipp » 26 Dec 2012 20:26 pm

zdravim vas mam filter AQUAEL -fan filter fan mini plus , mam takyto problem ked je filter po vyse vody tak filter normalne funguje a vyteka cez otvor voda ale ked ho ponorim do vody tak neprodukuje ziadne bublinky , ked vlozim ruku do vodu z filtra citim vzduch ale bublinky sa vobec netvoria , vedeli by ste mi s tym poradit ? dakujem
filipp
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Dec 2012 20:15 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod hofi » 26 Dec 2012 20:43 pm

Hadička k difuzéru musí byť nad hladinou.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod filipp » 27 Dec 2012 00:05 am

filter som cely vycistil , aj som mal hadičku od difuzora nad hladinou a bublinky sa vytvarali len par sekund , vrtulka stale isla ale bublinky ziadne ... http://www.youtube.com/watch?v=_LTrqqOPJ00 tuje video co som nasiel na nete a hadička je celkom dost ponorena a bublinky mu idu , takze netusim kde je problem s mojim filtrom
filipp
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Dec 2012 20:15 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod hofi » 27 Dec 2012 00:08 am

upchatý difúzer? Prečistiť časť,kde je napojená hadička.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod filipp » 27 Dec 2012 01:16 am

ano aj to som spravil , vycistil som vsetko co sa dalo vybrat , prvy krat ked mi to prestalo ist isiel som s tym do akvaristiky tam mi to opravil jeden chalan ako je hadička na difuzor bolo v nej kusok umeliny tu vyfukol a filter isiel dobre a teraz po nejakych 3 tyzdnoch filter znova strajkuje , este dnes som ho precistoval a bublinky sa vytvarali par sekund a potom uz nic len vzduch a ziadne bubliny
filipp
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Dec 2012 20:15 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.