Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod Nemo » 28 Jún 2004 16:41 pm

Otazka sa tyka znovu rozmnozovania ryb malawi:prelovim rybu do druheho akva vsetko je ok vak stale ma ma ho tam stale a v jeden den nic...zere ako predtym a sprava sa uplne ako ked nemala ikry uz to urobila asi 2x a nieje tu ziadny stres okolo akva je klud takze nema dvovod to zozrat preco mi to robi????
Naposledy upravil Nemo dňa 29 Jún 2004 12:09 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Reklama

Re: Prosim pomozte mi nejak sa mi nedari.

Odoslaťod skala » 28 Jún 2004 17:06 pm

nemo, niekedy sa to stava. nezufaj. kazdopadne nelakaj ju zranim, a poskytni jej moznost ukrytu
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prosim pomozte mi nejak sa mi nedari.

Odoslaťod Nemo » 29 Jún 2004 12:09 pm

to znamena za ju vobec nemam krmit?
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod skala » 29 Jún 2004 13:32 pm

ked caka mlade, jasne ze nie. vydrzi aj 5-6 tyzdnov. aj ked pusti mlade, jej vlastne potreby idu bokom
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod JoLi » 29 Jún 2004 13:35 pm

To je jedna možnosť že odlovenú nekrmiš, alebo ju necháš v spoločenskom.
Ked drží tak nepríma potravu i keď ja som si všimol že v spoločenskom ked krmim tak samica občas niečo male zje
V pohode vydrží nejesť.
V spoločenskom je podľa mna prirodzenejšie matku odchovať lebo sa sprava ochranársky a tým sa jej materstvo len upevňuje.
Vobec nie som za niektoré názory že ikry,rybky treba vybrať matke z úst je to barbarstvo najhrubšieho zrna. Potom sa ľachko može časom stať že ryby prestanu ikry držať.
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod skala » 29 Jún 2004 14:17 pm

niekedy zerie, tak cudne si potravu posuva, obycajne maknuce granule. ale na zaciatky svoje to radsej neskusaj, dobre Ti radim.

ja osobne ked uz ma samicka v papuli mlade, obcas ju prikrmujem mikrami, cize zivym malinkatym krmivom. nazeru sa aj tie mimina a skor ich pusti, ked budu baculate ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod Nemo » 30 Jún 2004 09:48 am

Dobre ale ako vidim ze ma male a nie ikry?Ja ju prekladam len preto lebo je jasne vidiet ze ma vak a potom je ju lahko rozoznat v akva tak neviem kedy ma male ako je to vidiet?alebo ako sa vtedy sprava?
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod skala » 30 Jún 2004 10:21 am

ked ma ikry, papula je vacsia. ked ma ryby, mas moznost ich aj vidiet. niekedy. napr. cierne bodky, alebo tmave, pripadne inak sfarbene.

sprava sa v zasade rovnako, to na rozpoznanie velmi nepomoze. snad len, ze ak zerie, tak na 90 % prave ked uz ma eluterembry vyvinute, ked su mlade vyliahnute.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod alvarez » 18 Júl 2004 11:41 am

mne sa svedcilo viac sukromia pre samice, oni su hlavne v strese koly samcom skus jej spravit nejake skrise kde bude mat klud a zaroven rozhlad, najlepsie tam kam sa samci nezmestia :)
alvarez
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 14 Júl 2004 23:16 pm

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod Nemo » 20 Júl 2004 09:42 am

no dobre ale ak ma ikry treba ju prelovit do druheho akva ale ako,ja som uz z toho jelen....
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod skala » 20 Júl 2004 12:03 pm

jelen vezme sietku a chyta. len musi koncatinami a nie parohami. ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prosim pomozte mi akosi sa mi nedari.

Odoslaťod Pseudo » 02 Aug 2004 09:32 am

Nemo,pokúsim sa ti zhrnúť svoje krátke skúsenosti. Chovám afriky s veľkou prestávkou už 10 rokov. Zo začiatku to nešlo, dôvod bol studený rodičovský dom. Teraz som sa k tomu vrátil, od februára sa točím v jednom kole... Nie a nie uvoľniť pôrodničku pre ďalšiu samičku...
Ale k tvojmu problému - píšeš stále o tej istej Rybe, alebo ich máš viac?
Dôvodov môže byť viac. Ja odlovujem samičku najskôr po 2 týždňoch, prenášam ju opatrne v sieťke vo vedre s vodou, lebo prechádzam cez dve izby. Kŕmenie - to rozhodne nerobím, ale este v spoločnej nádrži si rybky občas nieco zobnú - cyklopy a nieco iné drobné - ale nie vsetky, niektoré hrdinsky odmietajú všetko.
A ešte jedna vec ma napadla - ak píšeš o tej istej jednej rybe, môže byť, že máš neplodného samca. Vtedy ikry skapú po 2-3 dňoch, proste ich zožerú ako to robia iné cichlidy pri starostlivosti o znášku na kameni alebo na rastline... Ak máš viac samcov, skús odobrať toho dominantného. Chce to len čas a rybiek treba viac - predstav si, že by si bol vášnivý pestovateľ kvetot a mal v byte 1 kvet - asi by dlho nevydržal tvoju starostlivosť...
Obrázok používateľa
Pseudo
 
Príspevky: 24
Založený: 06 Apr 2004 08:05 am


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.