Pseudotropheus demasoni



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod skala » 29 Máj 2003 17:43 pm

Ma niekto z pritomnych chovny par. Pseudotropheus demasoni ?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod skala » 09 Sep 2003 07:24 am

Tu je on, velky maly demasony:

Obrázok
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod canart » 09 Sep 2003 10:37 am

Chovny par nie, este si na "hodnost" chovne budu musiet pockat. Ale pri africkych endemickych cichlidach sa mi oznacenie chovny par absolutne nepaci :-) :-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod l_laco » 09 Sep 2003 13:41 pm

Tak ako Canart, ani ja nemozem hovorit o chovnych rybach. Zatial. Snad sa casom zacnu aj mnozit, ale zatial maju na to cas. S tym oznacenim "chovny par" by som taktiez moc nesuhlasil. Skor by som ho pouzil pri rybach ktore tvoria pary a ziju len v paroch, ako niektore americke cichlidy. Obavam sa, ze u ryb, ktore sa bezne chovaju v pomere 1/2-4 (samec/samica) a v prirode ziju v hufoch je toto oznacenie skutocne nevhodne. Snad - chovne jedince.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod canart » 09 Sep 2003 15:29 pm

Tak, tak... :-)

...a demasoni sa pise s makkym "i" :)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod skala » 10 Sep 2003 07:42 am

demasony je preto TVRDY, lebo je to domacky, keby bol demasoni, tak ako je v teme, tak by to bol demasoňi, zvadzalo by ma to k slovenskemu de te ne le di ti ni li. zvlast, ked mam horehronske korene :D

a k parom - ja som promiskuitu velmi nazaznamenal, skor vernost
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod canart » 10 Sep 2003 13:16 pm

skala napísal:a k parom - ja som promiskuitu velmi nazaznamenal, skor vernost

a u akych ryb? V skupine?U mna sa napr. Mel. interruptus dominantny samec naraz vytieral s 2 samicami A o par dni neskor s dalsou. Ostatni samci si ani neskrtli :-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod skala » 10 Sep 2003 14:25 pm

velmi vravim velmi. poviem teda priklad. 2 samice Melanochromis johannii - 1 samec - ano paril sa s oboma, viac samcov som nemal, ale 1 samec Pseudotropheus zebra red red a 3 samice - paril sa behom 2 rokov 1*z najstarsou, 2* z najmladsou a 3* zo strednou. Nikdy nie naraz, alebo v kratkom case. Napokon ani M. johannii, aj ked ten v trochu kratsich intervaloch.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod canart » 10 Sep 2003 15:54 pm

skala napísal:1 samec Pseudotropheus zebra red red a 3 samice - paril sa behom 2 rokov 1*z najstarsou, 2* z najmladsou a 3* zo strednou. Nikdy nie naraz, alebo v kratkom case.

Cize, najstarsej bol neverny 5x, najmladsej 4x a strednej 3x.Toto nie je promiskuita ??? :-) Ved tu sa o vernosti neda ani len trocha hovorit. O parovom chovani tiez nie. A uz vobec nie, ked bol v skupine iba jeden samec. Skala, pisal si to Ty? Vobec sa mi to na Teba nepodoba :-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod skala » 10 Sep 2003 16:16 pm

normalka ma bavite. som rad, ze si taky dosledny. to sa mi paci!!! Ja sa na to pozeram asi cez rybie okuliare. dopustam sa chyby, ked to porovnavam s ludmi. aj tam promiskuita funguje veselo. u ryb, napokon vobec u zivocichov to nie je take ako u nas, alebo u niektorych cicavcov. nevyznam sa do ryb skoro vobec, pokial viem tak americke cichlidy tvoria "pary", niektore ine druhy si partnera vyberaju, ale drviva vacsina sa rozmnozuje z nasho pohladu na divoko.

Napokon aj u vtakov je to bieda, napr. bocian biely tvori par na cely zivot, ale ostatne druhy nie. Zrejme je to proti Darwinovmu prirodnemu vyberu tak trochu. Aspon je to moj nazor.

A pod chovnym parom rozumiem dvoch jedincov, ktori poskytuju potomstvo, takze vratim sa k povodnej otazke na zaciatku, chcem robit demasonky, a potrebujem na to nejakeho samciska a daku poriadnu samicu. :D
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod Hanawa » 22 Sep 2003 19:03 pm

proti Darwinovmu prirodzenemu vyberu? to snad nie! ... proti tejto teorii nie je nic (do coho nepchal clovek prsty)
hladanie partnera na rozmnozovanie je vec investicii a tak niektorim druhum sa oplati investovat (ide o fiktivny energeticky prepocet) do jedneho partnera na stalo, inym druhom do viacej partnerov na cas parenia, niektore toria par, ine maju kdejake haremy, niekde si samicka vybera samca, inde je to naopak
ale vsade je to prave na zaklade toho ze tam evolucia dospela a ze je to pre dane zivocichy "nejak" vyhodna strategia ... to nejak som napisal do uvodzoviek preto, ze su ruozne hladiska na to co je vyhodne a hlavne v akom casovom horizonte ...
Obrázok používateľa
Hanawa
 
Príspevky: 69
Obrázky: 6
Založený: 28 Júl 2003 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod Daniel » 30 Mar 2005 19:52 pm

Caute lidi, viete mi niekto poradit? Mam male demasoni ale neviem ktory par ich mohol mat pretoze som nasiel 3-4ks. Ako rozoznat samicku od samceka, sice viem ze samceky su otrosku väčšie ale predsa. Ako sa spravaju ak sa maju ist parit? Mam 150l akva 10ks demasoniek vela vela skrisi zo skal takze je nerealne ich pozorovat v ukryte. Mam snimi aj prisavnikov [ancistrusov klasickych] nemoze sa stat ze pozeru ikry? Potravy maju dost takze hladne niesu. Diki moc za rady...
Obrázok používateľa
Daniel
 
Príspevky: 26
Založený: 15 Jan 2005 20:56 pm
Bydlisko: TN

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod skala » 31 Mar 2005 10:00 am

daniel, fyzicka sa velmi nelisia, problem rozoznat ich ma aj ten, co ich odchovava (v pripade, ze ich ma v nadrzi aspon 10). Pohlavia sa lisia skor spravanim, samec sa pohybuje viac po nadrzi, pripadne po svojom teritoriu, je utocnejsi, a samica je skor zalezenejsa a viazana na svoj ukryt.

Ancistrusy im ikry pozrat nemoze, to by museli byt velmo agresivne ;-) demosonky totiz ikry maju v papuli. leda zeby im popadali na zem a oni ich nepozbierali - no ale v tom pripade by si male demasoncata nemal.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod Daniel » 31 Mar 2005 20:12 pm

Diki moc musim len moc a moc pozorovat ich spravanie.
Obrázok používateľa
Daniel
 
Príspevky: 26
Založený: 15 Jan 2005 20:56 pm
Bydlisko: TN

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod nurofen » 31 Mar 2005 22:11 pm

Ja mam asi 15 dospelych demasonov ktore sa uz pravidelne vytieraju, ale teraz mi prevazuju samce. Mal som asi 25 ryb ale tato ryba je strasne agresivna a bojvna a vacsinou na to doplacaju samice tak ich mam teraz poriadne riedko. Jedna samica ma zhruba 10 - 15 ikier.
nurofen
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2005 16:54 pm
Bydlisko: Senec

cichlidky demasoni

Odoslaťod bucci » 24 Aug 2012 21:31 pm

Ahojte, mam otázočku ohľadne rybiek pseudotropheus demasoni, načítal som si už kade čo, ale stále neviem či sa do nich pustiť, na jednej strane čítam že sú dosť problémové na druhej sú krásne a mám možnosť ich mať za lacnejší peniaz...
Dlho som choval klasické rybky, až mi sused povedal že mám skusiť cichlidky, tak 2 roky už chovam pár cichlid, celkom úspešne..zohnal som si vačšie akva 400l a chcem do neho dať komplet novú osádku
zatial mám v pláne
15-20ks pseudotropheus demasoni
10ks Pseudotropheus acei
10ks Labidochromis caeruleus Yellow

prípadne
10ks Pseudotropheus saulosi coral

Obávam sa tých demansoniek, niekde čítam že sa komplet vyzabíjajú niekde že keď ich je viac tak sú v poho, tak vaše skúsenosti by bodli, aj tá kombinácia rybiek či sa dá
Ďakujem
bucci
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Aug 2012 21:06 pm

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod hongi » 24 Aug 2012 23:12 pm

V 400 litroch sa uz da nieco chovat. Demasonov by som sa nebal.zabezpec dostatok ukrytov, vhodne podmienky a bude to v pohode, samozrejme nejake bitky a sarvatky su vzdy. Z tych troch druhov ktore mas vyhliadnute je pravda ze su najagresivnejsie, careuleusi a acei su uplne v pohodicke, najma acei su mierumilovne. Takze bude dobre ak tam demasoni obcas narobia nejaky rozruch :o
hongi
 
Príspevky: 924
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Pseudotropheus demasoni

Odoslaťod bucci » 25 Aug 2012 08:45 am

to som podla nich uz kombinoval, som cital ze by nemali byt v akva podobne ryby ako oni, lebo by utocili aj na nich tak som sa snazil dat nieco odlisne a mierumilovne......ukrytov tam je, poskladal som to z lavových kamenov :)
bucci
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Aug 2012 21:06 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.