RED SEA MAX 250???



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

RED SEA MAX 250???

Odoslaťod pristaš007 » 06 Aug 2010 22:16 pm

Zdravim moriakov tohto fora.Kedže mi doma nestači len Malawi a stale ma pritahuje čoraz viac morska akvaristika-chcem sa Vas skusenejšich spytať -je tento set vhodny na mekke koraly,popripade s časti LPS.SPS už asi v žiadnom pripade :( Vela info
som čerpal s reef.sk,možno by to bolo v lebšom prevedeni si to poskladať po častiach ale ako druha alternativa mi ten set nevychadza nejak draho.Ked vezmem do uvahy že je to komplet.Takže ked môžte poradiť čo ten set vlastne v praxi zvladne-dakujem
pristaš007
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 04 Aug 2009 17:15 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod pristaš007 » 08 Aug 2010 16:28 pm

Tak čital som recenzie na set 130-hovoria o nej že je to mala koca kde doslova klauni maju malo miesta-logo-130L.
Pozeral som videa na set 250 a našiel som tam v nich nejake aj SPS koraly-montipory,dokonca acropory.
Fakt sa nikto tu nenajde kto by mal skusenosti s timto setom a podelil sa o svoje skusenosti-vopred dakujem
pristaš007
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 04 Aug 2009 17:15 pm
Bydlisko: Prešov

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod lukáš » 08 Aug 2010 18:29 pm

No, ak nebyvas v chladnom rodinnom dome alebo severne orientovanom byte, k investicii do setu by som priratal este chladic, ktory sa perspektivne asi zide. Menej narocne SPS tam kludne mozu byt, problem je skor obmedzeny vyber ryb do tak malych AQ (min. 80% bezne predavanych druhov sa tam nehodi).
Aj RS Max 130 funguje celkom dobre, ked sa zladi osadenstvo.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod pristaš007 » 08 Aug 2010 21:27 pm

Lukas vrela vdaka za info-už som myslel že v tej teme budem sam :D Mam 660L malawi hned na velkej chodbe a akvarko mi nikdy ako 28 nevybehlo-nie je tam okno a tim padom žiadne slnečne luče.Morske som chcel dať na konci chodby kde je otvorene schodisko-a najteplejšie tam určite nie je.Ale v morskom dlhšie svietiš a ovela viac trubic-takže s istotou nemôžem povedať či by sa neprehrievalo a asi by som si k tomu musel dopočitať to chladenie.
Pisal si (min. 80% bezne predavanych druhov sa tam nehodi).mohol by si to trochu usmerniť.
čo som videl videa samozrejme niektore boli prerybnene napr.v jednom sete neuveritelne
Chromis viridis 2ks,ocelari 2,hepatak(Dori),Pterapogon kauderni 2,Zebrasoma_flavescens 3 :roll: ,a+ čo bolo skryte to nepočitam...
Ale si myslim že su to bežne predavane druhy-taka klasica :D,SPS čo by si odporučil-popripade osadenstvo na 250l-vopred diki
pristaš007
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 04 Aug 2009 17:15 pm
Bydlisko: Prešov

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod ligo » 10 Aug 2010 20:14 pm

pozri si prispevok o 130 ke a nebudes vahat. mne teplota nestupne nad 24 stupnov a nemam ani chladenie. byvam v panelakovom byte
ligo
 
Príspevky: 12
Založený: 09 Apr 2010 21:31 pm

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod pristaš007 » 10 Aug 2010 21:28 pm

Som rad že sa niekto pridal.Ale pravdu povediac,som vela toho nenašiel o tej 130ke :roll: .Na reefe sa dačo začalo preberať a hned sa aj to skončilo.Ma niekto lepšie info,popr.odkaz.čo nikto sa tu nenajde kto vlastny set RSM 250 a podelil sa so svojimi skúsenosťami.Alebo radšej vraziť do toho viac a urobiť to po častiach od A po Z.Skuseny moriaci-poradte.
pristaš007
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 04 Aug 2009 17:15 pm
Bydlisko: Prešov

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod kubrt » 11 Aug 2010 11:33 am

Na tvojom mieste by som najskor pochodil zopar akvaristov, popozeral by som AQ, filtracie, osadenstvo, pumpol by som ich o info, urcite radi poradia - potom si urobis svoj nazor, co to vlastne je, co chces chovat, ake to ma naroky a ci ich vobec vies zabezpecit - hlavne financne, ci mas dostatok casu a ci ho budes mat aj o rok a potom aj sam zistis, ze taka skladacka podla seba je vzdy asi to najlepsie riesenie, hlavne ak to myslis vazne.
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod pristaš007 » 11 Aug 2010 17:24 pm

Ked som čital o tomto sete tak mi prišlo asi pre mna začinajuceho ako naj.riešenie.Len som nevedel čo v praxi zvadne.
Kedže som s vychodu a s morom tu je to po slabšie.konkretne len v PO su dvaja,pravdu ti poviem nemaš čo tu obkukať.
Ja viem čo chcem-hlavne by som sa chcel zamerať na SPS a LPS ana to potrebuješ kvalitny odpenovač,chladič,klalitne svetlo-skratka lebšiu techniku.čo sa tika euračov v tom by som nevidel problem len čas-vzhladom na to že pracujem v zahraniči-tak asi by som s pracou musel skončiť.Ale ma sa konať stretko v KE tak určite by som chcel byť pri tom-snad JRx,Miki-skusenejši poradia,
možno pomôžu aj so štartom :D
pristaš007
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 04 Aug 2009 17:15 pm
Bydlisko: Prešov

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod ligo » 11 Aug 2010 21:34 pm

pisal som prispevok o sera marin biotop cube 130 na tomto fore aj s tymto nazvom. poslal som tam aj foto.ak to chces vidiet prid do levoce .z PO to nie je taka dialka. daj vediet.
ligo
 
Príspevky: 12
Založený: 09 Apr 2010 21:31 pm

Re: RED SEA MAX 250???

Odoslaťod pristaš007 » 11 Aug 2010 22:31 pm

Ok Ligo-dakujem za pozvanie aj prispevok.Ja som to hladal pod nazvom Red sea max 130-preto som toho vela nenašiel.
Ja som teraz v zahraniči,budem sa vracať cca o mesiac-dam ti vedieť cez SS,určite sa zastavim.Všetko dobre želam
pristaš007
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 04 Aug 2009 17:15 pm
Bydlisko: Prešov


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.