Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod fcela » 14 Jún 2003 10:36 am

Congratutalions! Tyto chvile jsou na akvaristice nejlepsi.
fcela
 
Príspevky: 19
Založený: 16 Mar 2003 16:23 pm
Bydlisko: Domažlice

Reklama

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod jacik » 16 Jún 2003 07:51 am

cez vikend som v casopise objavil clanok o vyskume rakoviny na daniach pruhovanych. vraj su velmi podobne s clovekom (ohladom vyskumu rakovinovych buniek) a ked teda do nich vlozia rakovinove bunky (a este nieco urobia aby fosforeskovali) tak normalne vidia ako sa fosforeskujuce rakovinove bunky mnozia v daniu. zaujimave. len co na to dania pruhovane ... :?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 23 Jún 2003 20:19 pm

Takze mojim danijam sa dari vyborne. Okrem Micronu im uz davam aj na prach rozdrvene vlocky Sera Vipan. Rybky pekne rasu, i ked dost nerovnomerne- niektore su stale malicke, ale tie najväcsie maju uz asi 7 mm. U ziadneho som zatial nespozorovala zakrivenu chrbticu, ako to bolo v predchadzajucom pripade. A stale ich je dost vela. Ziabronozky mi zeru ako sialene. Dam im tam taky "roj" artemii a niekedy ani nestihnem lahnut a pozriet sa (akvarium je na zemi). Takze mi robia radost :D

To jedno danio, na ktore ste sa pytali na stretnuti, stale zije. Donedavna bolo v malom, 10 litrovom akvarku spolu s amlou gupkou a molly, ktore mu robili spolocnost. Ale dnes som sa uz konecne odhodlala ho dat do spolocneho akvaria. Ked sa zacalo zdrziavat pri hladine, trochu donho dobiedzali tie potvory ozrutne, ale aj po tomto utoku som ho videla v pohode plavat. Avsak teraz ho uz neviem najst. Hadam sa schovalo do rias. Pevne verim... :?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 30 Jún 2003 17:14 pm

Dania pekne rastu, uz ich krmim aj tabletami, co sa lepia na sklo. Artemie papaju jedna radost, pricom tie nevyliahnute a supky z vyliahnutych nechavaju tak- nezeru ich.
Skusala som ich odfotit a fotky vysli nad moje ocakavania, iked moj otec by ich nazval ako znehodnotene- je tam vidiet fotak aj s mojou rukou, pozadie je nekompaktne, sklo spinave od vody a ani tie ryby nie su az take vydarene. Ale je ich tam vidiet a to je pre mna hlavne :)
Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod jacik » 30 Jún 2003 20:42 pm

co to mas za fotak? podla fotky vyzera ze ma uz trochu schopnejsiu optiku.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 30 Jún 2003 21:33 pm

jacik jacik... niekde tu v tejto teme to moj bracek napisal... najdi si to :)
ok, usetrim ta- Olympus C 740. A som skutocne rada, ze aj ty si si rovnako ako skala na tej fotke vsimol najprv ten fotak. Snazila som sa o lepsiu fotku a toto je vysledok: :?
Obrázok

Obrázok
Ozaj ked to porovnate s tou fotkou uplne hore na tejto stane, tak poriadne vyrastli, vsak? :D
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 30 Jún 2003 22:09 pm

Uz si tu pripadam ako hrda mamicka, ktora vytahuje pred priatelmi fotky svojich deti z penazenky, aby sa nimi pochvalila :lol:
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod jacik » 30 Jún 2003 22:16 pm

:D hrda mamicka - mas trening do manzelstva

fakt vyrastli - uz maju aj bocny pruh. pekne, pekne.

ozaj to fotis bez blesku, ze? ked su tak rozmazane ... skus sa pohrat s bleskom. chce to trochu cviku ale ide to. najlepsie je keby si mala externy blesk.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod nino_q » 30 Jún 2003 22:37 pm

jacik napísal:ozaj to fotis bez blesku, ze? ked su tak rozmazane ... skus sa pohrat s bleskom. chce to trochu cviku ale ide to. najlepsie je keby si mala externy blesk.


s externym bleskom je problem, nie je ho kam pripojit... 740 nema konektor
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 03 Júl 2003 20:02 pm

V utorok som sadila v akvariu s daniami nejake Cryptocoryny, co mi vyplavali v spolocnom akvariu a vsimla som si jedno mrtve danio. To sa stava, takze som tomu nevenovala väcsiu pozornost. Avsak vcera som im menila polovicu vody a ked som odoberala vodu z hladiny, postupne som nasla asi 10 mrtvych daniii. A to boli tie zväcsa uz väcsie.

Spociatku som si myslela, ze to bolo sposobene zvysenou teplotou- asi 29 C, potom ma napadlo, ze to mohlo byt tym, ze sa hromadili zbytky zo zradla na dne, ktore neodkalujem, potom ma napadlo, ze to mohlo byt tym, ze pozrali nevyliahnute ziabronozky. Ked im totiz davam tie vyliahnute, je tam aj niekolko nevyliahnutych. Tie zväcsa nezozeru, no ale teraz mozno urobili vynimku.

Skala povedal, ze to nemohlo byt tym, ze neodkalujem dno. Za podozrive skor povazoval mrazene cyklopy, ktorymi som ich vcera prvykrat nakrmila. A tak som dnes urobila pokus: zobrala som asi 3 litrovy pohar od uhoriek a dala tam 6 danii (polovica voda z akva, polovica vodovodna odstata). A nakrmila som ich cyklopmi. Zatial sa nic nedeje, ziju v pohode. Uvidim, co bude zajtra.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Júl 2003 07:04 am

Cyklopy mohli sposobit prekrmenie. Tak je to presnejsie. No teraz ked som si takto pekne precital, tak sa mi nepaci ta vysoka teplota. Tak trochu uvazujem aj o nizsom obsahu kyslika, ako to tak citam. Davam si dokopy:

vysoka teplota, zbytky zradla, mrtve dania, neodkalene dno, ziadny piesok, dost vela krmenia, mlade menej odolne ryby, a iba 20 litrov vody

Odstranil som bez kamena, ale potom sa mi to nezda menej vidi na moznost malo kyslika, skor na narast koncentracie niecoho, mozno dusitanov, mozno nejakej inej latky
Naposledy upravil skala dňa 04 Júl 2003 07:59 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Júl 2003 07:50 am

skala napísal:filter bez kamena (ale tusim ho pohana vzduch ???)

Ako to myslis bez kamena? vzduchovaci kamienok tam samozrejme je.

Inak neviem co sa potom dalo ocakavat od toho pokusu s oddelenymi daniami, ale su vsetky v pohode. Aj ked som im vcera dala cyklopy. Takze tak.

No asi maz pravdu ze to mohlo byt vsetko dokopy.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 04 Júl 2003 09:13 am

Osobne by som to nebral nejak tragicky, ak som dobre videl tak v tom akvarku mas pomerne velky pocet danii a ubytok urciteho percenta mladych je uplne normalny. Ak nebadas nejake hromadne hynutie, tak by som sa tym ani nezaoberal.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Júl 2003 09:23 am

prave o to ide barky, 10 naraz je trochu moc. sorry, ze sa vyjadrujem ja, ale uz to poznam akoby som to mal pred sebou :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Júl 2003 09:39 am

ano skala ma pravdu (ako inak) :)
obcasny uhyn je bezny, ale to som nasla naraz 10 mrtvych!
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Júl 2003 12:09 pm

predvcerom som napriek tomu, co povedal skala vymenila opät polovicu vody a vcera som nenasla ziadne mrtve (alebo som zle hladala?).
Tie dania d zoho pohara som dala spät k ostatnym. Bola to chyba?

Teraz som nasla na hladine 6 mrtvych. Jedno malo uz len brucho a hlavu, chvost chybal, takze odislo asi uz vcera. Dokelu, preco kapu?!?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 04 Júl 2003 12:40 pm

Nezda sa ti nahodou voda nejak mliecne zakalena? Ak ako mohli by to byt premnozene nalevniky, ktore dokazu mlade niekedy ustipat a zaroven ak su premnozene tak spotrebuju velke mnozstvo kyslika, takze rybam uz neostane. Tvoj pripad to asi nie je, tazko povedat ak sa ostatne ryby normalne tvaria, zeru, nejavia znamky nakazy, tak tazko poradit, nevidim nejaky extra dovod aby mali takto kapat.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Júl 2003 12:47 pm

vymen znovu vodu a najdes aj zajtra nieco! :cry:

Sprav to razne: Mas aj ine nadrze. Takze:

vylov vsetky dania sietkou do kibla. vsetku vodu zlej. z ostanych akvarii co tam mas zivot zlej vodu a nalej ju do toho kde ti kapu. Ak by si jej malo (asi nie) tak pridaj cerstvu a je. Ostatne tiez dopln

vsak necapujes teplu vodu, ak nemas bojler?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Júl 2003 12:48 pm

Vdaka barky za zaujem ale voda sa mi zda cista. A kratko potom som nasla dalsie mrtve. A cas nasho odchodu sa blizi. A otec, ktory ostava doma na ne nebude mat vela casu. Asi sa nakoniec teda odhodlam na radikalne riesenie: vsetky ich odlovim, dam do 10 litrovoho akvarka, toto kompletne vycistim, dam tam odstatu vodu a vratim rybky. Nejake straty takto budu, ale hadam budu mensie ako takto ked najdem kazdy den nejake mrtve...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Júl 2003 12:50 pm

tak si ma skala predbehol s podobnou myslienkou. Bojler nemame.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Júl 2003 12:56 pm

No a? Takze pustis a tecie tepla, vsak?

Tuto vodu, teplu nikdy nepouzivas pre ryby, vsak nie?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Júl 2003 12:58 pm

Ano, pustim a tecie. Ved tak to je u väcsiny bytov, nie? Babka na dedine ma bojler.
A ked napustam vodu tak dam mix- aby mala zhruba taku teplotu aku treba pre akva. Nedavam cisto studenu.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Júl 2003 13:00 pm

Neopuzivaj teplu vodu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je v nej nejake svinstvo. Ani pitna nie je. Clovek ju zvladne, ale je nevhodna pre ryby!!!!!!!!!!!!!!!

Ja som stastny, ze mam bojler. Aj na dedinu by som sa radsej odstahoval, najlepsie na kopanice pod les :!:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Júl 2003 13:03 pm

A ked v nej doteraz v pohode zili?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.