rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod dedojozef » 20 Jún 2011 18:20 pm

Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod SoRex » 20 Jún 2011 22:39 pm

missLady napísal:Molinézia sličná je ťažké rozmnožiť túto rybku? :shock:

Latinsky, prosím. Oficiálně je jako sličná popsána neoheterandrie (Neoheterandria elegans) a živorodka (Poecilia elegans).
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

prosba o urcenie kedy su zivorodky kotne

Odoslaťod petersmann » 02 Júl 2011 09:44 am

Chcem sa opytat citam tu stale to forum a nikde nikto nedokaze povedat nejake znaky kedy treba rybku odlovit do porodnicky a ja by som velmi potreboval vediet ze kedy to je.Nejake znaky toho ze kedy je ten spravny cas lebo ked kazdy hovori len nejaka cierna skvrna a tak.Napr mecovku som mal v porodnicke 2 tyzdne a nic mala neskutocne brucho a skvrnu ani nehovorim ale proste nic dal som ju do akva a do 2 dni sa vytrela.Proste potrebujem vediet nejake vacsie info ze kedy a nielen nejaku ciernu skvrnu.Proste chovanie rybky a tak.Viac znakov.Diky

presunuty prispevok
salik
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod MAUceu » 03 Júl 2011 21:42 pm

Chces aby ti poslala rybka mail alebo SMS tesne predtym?
Ak to chces vediet uplne presne kup jej tehotensky test... :)
Myslim ze spominane info vo fore je dost presne. Mne sa to dari max. do 2 dni porodi. Takze chyba bude niekde inde ako v informaciach tu na fore. V kazdom pripade je to priroda, nie casovany stroj kde sa odratavaju sekundy.
Da sa to vyratat aj podla dni od porodu. Ale to je tu vsetko napisane a kedze si to cele cital, vies si to aj vyratat sam.
A ja sa nechcem opakovat. Uz som to tu ja aj iny pisali viackrat.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Mečúne

Odoslaťod rct » 31 Júl 2011 10:00 am

Ahojte -asi pred mesiacom mi akva napadol nejaky parazit, ktoreho sa mi zvysovanim teploty a pridanim nejakych "liekov" podarilo uspesne vyhubit. Nasledok: niekolko uhynutych mecunov, gupiek, guram a bojovnic.... katastrofa...
Teraz mi ostala v akva jedna mecunovka (samica) - cervena väcsia (neviem presne o aky druh ide), kupil som jej vcera partnera, ma krasne spicate plutvy, ale je farby "akokeby priesvitnej a ma na sebe jemne cervene bodky) - nejaky vyslachteny kus. Mam vsak problem, samec nejako nejavi zaujem o tuto samicu, skor mi to pripada opacne. Samica nahana samca po akva, ale on sa nejak "nema k cinu"... - moze z toho vzniknut aj to, ze sa jednoducho aj nikdy nesparia? Akoze ON nema o NU zaujem :?:
Dnes som pridal do akva aj ohrievac, uvidim co z toho vznikne...
Prílohy
DSCF1204.JPG
samec+samica
Obrázok používateľa
rct
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Jan 2005 11:29 am

Re: Mečúne

Odoslaťod dedojozef » 31 Júl 2011 21:39 pm

Samička vyzerá na červenú a ak je celá červená (aj oči) mohla by to byť čistá forma viedenskej. No a ten samček vyzerá na nejakého kríženca zelenej formy.

mecun-mexicky-t4461.html?hilit=Xiphophorus%20helleri
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Mečúne

Odoslaťod ranko » 31 Júl 2011 21:47 pm

samcek sa mi na tejto foto vidi ako lyrovity, niekde som cital ze je u nich problem s rozmnozovanim, aj ked nie preto, zeby nemali zaujem.. ked ho mas odvcera, mozno si len musi zvyknut :)
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod rct » 01 Aug 2011 22:22 pm

pánečku, to mu tolko trva? hmmmm, ved ta samica je nadrzana jak :angel: no nic uvidime, ani dnes sa "im" nejako "nechce" :) zajtra idem pozriet nejakych rajovcov, dufam ze bude nejaky dobry vyber... (dnes som si na rastlinkach doniesol "hnedych" kamaratov).
Obrázok používateľa
rct
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Jan 2005 11:29 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod mikel » 02 Aug 2011 11:21 am

mne sa to tiez nedarilo no hacik je v tom ze samica musi mat tmavy chvost a samec musi byt velky ako samica
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: Mečúne

Odoslaťod Richard Tokušev » 02 Aug 2011 11:37 am

rct napísal:Ahojte -asi pred mesiacom mi akva napadol nejaky parazit, ktoreho sa mi zvysovanim teploty a pridanim nejakych "liekov" podarilo uspesne vyhubit. Nasledok: niekolko uhynutych mecunov, gupiek, guram a bojovnic.... katastrofa...
Teraz mi ostala v akva jedna mecunovka (samica) - cervena väcsia (neviem presne o aky druh ide), kupil som jej vcera partnera, ma krasne spicate plutvy, ale je farby "akokeby priesvitnej a ma na sebe jemne cervene bodky) - nejaky vyslachteny kus. Mam vsak problem, samec nejako nejavi zaujem o tuto samicu, skor mi to pripada opacne. Samica nahana samca po akva, ale on sa nejak "nema k cinu"... - moze z toho vzniknut aj to, ze sa jednoducho aj nikdy nesparia? Akoze ON nema o NU zaujem :?:
Dnes som pridal do akva aj ohrievac, uvidim co z toho vznikne...



Si si istý, že máš párik? Pdľa čoho usudzuješ?
Lýrovitý samec = samec s lýrovým zakončením plutiev, má všetky plutvy vrátane gonopódia (páriaceho orgánu) predlžené. Toto m nedovoľuje, aby sa so samicou spáril.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Richard Tokušev » 02 Aug 2011 11:41 am

mikel napísal:mne sa to tiez nedarilo no hacik je v tom ze samica musi mat tmavy chvost a samec musi byt velky ako samica


Ľudia, čítate niekedy aj knihy?
Háčik je v tom, že samica musí mať tmavý chvost? Čo má farba chvostu spoločné s párením? To čo sú za nezmysly? Prečo by mal byť samec rovnako veľký? To sa možno vyžaduje pri rybách, ktoré súťažia na majstrovstvách Európy, ale pri chove?

Niekedy mi zastáva rozum akí antitalenti na akvaristiku sa tu rozpisujú.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod prasan » 02 Aug 2011 12:30 pm

Richard súhlasím s tebou.Nechcem nikoho uraziť,ale s tou tmavou plutvou to je teda riadny žvást.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod SoRex » 02 Aug 2011 12:32 pm

Rišo, Ty dobře víš, že 90 % populace knihy nečte. A z těch co čtou, většina skončí u Rosamundy Pilcher, a ti intelektuálněji ladění u Harryho Pottera :-D. Zato těchto 90 % populace má potřebu se ke všemu vyjadřovat :x
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Mečúne

Odoslaťod rct » 09 Aug 2011 17:30 pm

Richard Tokušev napísal:
rct napísal:Ahojte -asi pred mesiacom mi akva napadol nejaky parazit, ktoreho sa mi zvysovanim teploty a pridanim nejakych "liekov" podarilo uspesne vyhubit. Nasledok: niekolko uhynutych mecunov, gupiek, guram a bojovnic.... katastrofa...
Teraz mi ostala v akva jedna mecunovka (samica) - cervena väcsia (neviem presne o aky druh ide), kupil som jej vcera partnera, ma krasne spicate plutvy, ale je farby "akokeby priesvitnej a ma na sebe jemne cervene bodky) - nejaky vyslachteny kus. Mam vsak problem, samec nejako nejavi zaujem o tuto samicu, skor mi to pripada opacne. Samica nahana samca po akva, ale on sa nejak "nema k cinu"... - moze z toho vzniknut aj to, ze sa jednoducho aj nikdy nesparia? Akoze ON nema o NU zaujem :?:
Dnes som pridal do akva aj ohrievac, uvidim co z toho vznikne...



Si si istý, že máš párik? Pdľa čoho usudzuješ?
Lýrovitý samec = samec s lýrovým zakončením plutiev, má všetky plutvy vrátane gonopódia (páriaceho orgánu) predlžené. Toto m nedovoľuje, aby sa so samicou spáril.


Praveze nie som si isty, ze to je parik - preto bola otazka do plena. To ze som napisal ze cervena je samica a "priesvitny" je samec predpokladam ze chapes - nakolko niesi zaciatocnik. Zväcsa to byva tak, ze samec ma ostre plutvy a samica oble - alebo sa mylim?
Obrázok používateľa
rct
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Jan 2005 11:29 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod prasan » 09 Aug 2011 17:56 pm

Znova si tresol,sorry! Pohlavie sa určuje podľa genopódia. Buď sa ti nechce o tom si naštudovať,alebo píšeš tak nezrozumiteľne.Ja teda nechápem. :cry:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod prasan » 09 Aug 2011 18:09 pm

Lýrovitá samica,už sa rozumieme? http://www.saigonaquarium.com/album/swo ... emale-jpg/
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod lucy675 » 10 Aug 2011 08:05 am

Ahojte, mám samičku platy, a neviem, či ju už mám dat do samostatného akvaria. Poradíte mi, podla čoho zpoznám, že už bude rodit?
lucy675
 
Príspevky: 4
Založený: 09 Aug 2011 13:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod martin_s » 10 Aug 2011 09:45 am

Precitala si si tuto temu?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod hofi » 10 Aug 2011 10:17 am

Znova a znova sa opakuje,že poniektorí začiatočníci nemajú záujem si niečo samostatne naštudovať.Chovateľské ambície im síce nechýbajú,ale snaha o samostatné štúdium im nevonia.
Ja jej radím,nech to tentokrát nechá na prírode a zatiaľ nech si niečo prečíta o živorodkách na fóre,prípadne nech zájde do knižnice. :wink:
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod lucy675 » 10 Aug 2011 11:26 am

prešla som to skoro celé, ale všetci hovoria o nejakej čiernej škvrne.... jak ja mám vediet čo to je, ked nikde to tu neni podrobnejšie popísané ... čierna škvrna je velmi široký pojem ..... :/
lucy675
 
Príspevky: 4
Založený: 09 Aug 2011 13:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod martin_s » 10 Aug 2011 11:31 am

Predpokladam ze si citala iba tuto temu... A co tak napr.:
odchov-guppy-black-molly-a-pod-druhov-t1882.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Janii » 17 Aug 2011 20:30 pm

Ahojte. Asi pred dvomi týždňami som si kúpila moje prvé rybky, párik mečúňov, párik black molla a párik gupka.
Ku každému druhu mám v podstate rovnaké otázky.
Gupka mi o dva dni vrhla mladé, zostali mi dva kusy. O pár dní mi manžel do akva šupol párik betta. Samec neprežil, ale stihol mi zabiť samca gupky. Môže byť samička gupky bez samca?
Samec mečúň je nakoniec samica s veľkými čiernymi plutvami a zreteľnou škvrnou brezosti. Pred tromi dňami tiež vrhla. V listoch vidím iba jedno mladé, ale samica má stále veľké brucho. Môže rodiť na viac-krát? A tej druhej mladšej samici nebude chýbať samec?
S mollami je to to isté. Veľká samica, a akože malý samec, ale gonopodium nevidím, ale tej veľkej tiež rastie brucho, tak neviem. Ale ak by to aj bol samec, nikdy som nevidela jeho chuť sa páriť. Ja si myslím, že sú obe samice.
A nakoniec, samička betty - bruško má plné ikier, mám pocit, že ju roztrhne. Ale samec nie je.
Prosím Vás, poraďte mi, či sa zo zdravotného hľadiska rybky rozmnožovať musia, alebo to zvládnu aj v čisto "babskom" akva?
Ďakujem veľmi pekne.
Janii
 
Príspevky: 15
Založený: 05 Aug 2011 18:46 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Luboo » 17 Aug 2011 20:58 pm

Ako povedal klasik: "kto sa veľa pýta, ten sa veľa dozvie".
Ako hovoria starí akvaristi z akva.sk: "nič sa nepýtaj, len daj do nášho vyhľadávača a dozvieš sa o akva-rybách toľko, že to bude stačiť aj na docentúru z ichtyologie.
Je tu obrovská encyklopédia od praktikov, overená praxou a písaná formou, ktorú musí pochopiť väčšina normálnych (aj) laikov. Fakt sa vám začínajúci akvaristi nechce nič si naštudovať? Už ani neviem, či je to pravda alebo recesia, keď niekto takmer dospelý mi napíše a prosí o radu: čo mám robiť? Moja ryba sa volá Ferdo. Má taký čierny chvost, kúpil som ju v tej novej predajni, stála euro a dávam jej psie granulky Kedy bude mať malé? A ako zistím, či je to neonka. Lebo presne takú má naša suseda, lenže sa volá Julka. (teda ryba a nie suseda).
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Janii » 17 Aug 2011 21:13 pm

Ďakujem pekne, Luboo...
Dúfam, že keď ja raz budem "starý akvarista", zostane mi kúsok srdečnosti a tolerancie aj na ľudí.
Janii
 
Príspevky: 15
Založený: 05 Aug 2011 18:46 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.