rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Vlado21 » 15 Aug 2012 09:34 am

SoRex, to znie dobre. Teda spolunazivanie s gupkami (endlerkami) v jednej nadrzi by mohlo byt uplne bezproblemove?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod SoRex » 15 Aug 2012 17:57 pm

"Úplně bezproblémové" asi ne. Gambusie jsou o "level" dravější a mláďata gupek by to mněla hodně těžké. Dospělci by ale mohli spolu žít docela normálně. Osobní zkušenost se společným chovem přímo endlerek a holbrooki ovšem nemám. S těmito gambusiemi jsem nějaký čas choval P. obscura, které jsou s endlerkami srovnatelné a žádná jejich mláďata nikdy nepřežila.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Vlado21 » 15 Aug 2012 18:11 pm

Hm... ta Gambusia vyzera ako riesenie pre tych, ktori sa boja premnozenia gubiek/endleriek. :mrgreen: Ty si s Gambusiami skoncil uplne? Akvarko, kde si ich choval spolocne s obscurami bolo zarastene hodne alebo skor pomenej?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod SoRex » 15 Aug 2012 18:40 pm

Momentálně už nemám žádný druh gambusií, ale předpokládám, že se k nějakému zajímavému druhu v budoucnu zase dostanu. Vždy jsem je choval ve velmi dobře zarostlých nádržích. Ale ani tam mláďata dlouho nepřežijí. Navíc s každou generací klesá životaschopnost populace, takže jejich dlouhodobý chov je spíše výjimečný.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Palis » 02 Mar 2017 18:42 pm

Zdravim. Prikladam fotky samicky mecuna. Je tam podla Vas gravidita, ak hej v akom stadiu priblizne ? Viem ze je to tazke urcit, ale ak by sa predsa len niekomu chcelo to pozret a skusit zhodnotit budem vdacny. Pytam sa preto, lebo samicka je odrastena, kupovana nedavno a podla mojich vedomosti ak su spravne :? ,tak u mecunov je tmava skvrna na zadku klamliva ak uz mala niekedy mlade... A ci uz mala mlad neviem. Dakujem vopred...

samica.jpg 2.jpg

samica.jpg
Palis
 
Príspevky: 8
Založený: 02 Mar 2017 18:28 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Mar 2017 23:01 pm

Nechcel by si začať čítať tu?
rozmnozovanie-gupiek-a-inych-zivorodiek-t6346.html

Nemaj mi to za zlé, ale načo písať dookola to isté? Stačí prečítať a nemusíš čakať dlho na odpoveď
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Palis » 02 Mar 2017 23:12 pm

Nemam Ti to za zle. Ja si to chcem len potvrdit alebo vyvratit, pretoze som trocha na pochybach. Chcel by som ju premiestnit do porodnicky.. Ale nechcem to unahlit... A nie som si isty ci vobec kotna je.. Preto sa pytam. Temu mam preluskanu uz davno celu... Ale aj tak dakujem no.
Palis
 
Príspevky: 8
Založený: 02 Mar 2017 18:28 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Mar 2017 23:30 pm

Otázkou je teda, čo s nimi potom? Vieš, dnes je rýb toľko, že je problém sa ich zbaviť. Viem o čom hovorím. Chápem, každý túži najprv odchovať. Ty tam máš skalárov, takže sú to predátory a nenechajú prežiť nič. Ak by si zvolil vhodnú osádku, tak by sa ti to množilo samo i keď v obmedzenom množstve.
Určite ešte chvíľu potrvá kým príde pôrod. Odchov nieje len o pôrodničke, ale o parametroch vody vhodných na odchov a potom hlavne výdatná a živá potrava. Ináč sa zaradíš medzi tých, čo odchovávajú nie príliš ideálne rybky. Neber osobne, mečúň je počas rastu veľmi náročný na potravu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Palis » 03 Mar 2017 00:06 am

Moj zamer aj ked mozno trocha kruty je, aby omladina zivorodiek bola primarne ako krmivo pre tych skalarov. To ze si chcem nieco odchovat je len pre moju ,,radost,, jednalo by sa len o par kuskov. Mam samicku skalara ktora ma uz cca 4 roky. S rovnako starym samcom sa mi pravidelne vytierali. Skusal som to aj s plodikom, dokrmoval som ich artemiou.. Cerstvo liahnutou, no nemal som na nich dostatok casu tak z toho nic nebolo. Vajicka artemie mam stale v zasobe. Ak,sa podari neco vyliahnut dostavali by ju ti vybrani jedinci mecunov. Nic velke nechystam, ako hovorim jedna sa len o par kusov pre pocit ze som si nieco odchoval sam.. Po peknych par rokoch :)
Palis
 
Príspevky: 8
Založený: 02 Mar 2017 18:28 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod prasan » 03 Mar 2017 00:46 am

Samičku nestresuj prelovovaním do pôrodničky.Určite je tehotná ako všetky mečúne či gupky ktoré boli od mala v zmiešanej samičko samčej kolónii.Samičke dopraj pokoj niekde v spleti plávajúcich rastlín,či jávskeho machu blízko hladiny.Ak tam nebudú ryby ktoré mladé požerú,tak sa určite dočkáš.Ak sa obávaš,že to samica pochytá,tak ju po pôrode odlov a maličké si odchováš samostatne.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Palis » 03 Mar 2017 10:05 am

No prave ide o to ze akva obyvaju aj dvaja odrasteni skalari a nemyslim si ze by pri nich prezila nejaka omladina.. :? Mozno mate ine skusenosti... Akva mam aj dost zarastene ale aj tak im nedavam moc sanci :D
Palis
 
Príspevky: 8
Založený: 02 Mar 2017 18:28 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod prasan » 03 Mar 2017 13:11 pm

Pri skalároch ťažko.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod snajprik » 03 Mar 2017 14:12 pm

Mne i pri cichlidach prežili mlade gupky, záleží ako je akvárium zarastene. Ak máš peknú džungľu tak skalar nemá šancu. Samozrejme hlúpe, drzé a hlavne odvážne to nedajú.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Renekral » 03 Mar 2017 18:39 pm

Ja to riešim porodnickou teraz mám cca 200 malých s každého vrhu zachránim 99 percent
Renekral
 
Príspevky: 22
Založený: 16 Feb 2017 20:37 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Palis » 04 Mar 2017 14:07 pm

Uvidime.. Zatial ju nechcem do porodnicky davat a zbytocne stresovat... Pokusim sa to odsledovat, ked sa mi ju podari vcas odlovit do porodnicky bude dobre, ked ich vrhne do akva tak aspon budu mat skalare lepsiu zivu potravu... :D Renekral - ked ju davas do porodnicky, ako dlho ju tam nechas ? Je mi jasne ze kym neporodi, ale myslim to tak ze ako sa ti dari to odhadnut - kolko dni (hodin) tu samicku tam drzis ? :)
Palis
 
Príspevky: 8
Založený: 02 Mar 2017 18:28 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Mar 2017 22:59 pm

To nechápem! Protirečíš si. Nič nestresuj, nechaj to tak ako je. Veď ti ide primárne o krmivo pre skaláre, načo to ešte viac týrať?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.