rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek



Všetko okolo akvarijných rýb

rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod gramofon1005 » 07 Mar 2007 15:35 pm

prosim vas napiseli bi ste mi dakto ako mam vytvorit najvhodnejsie podmienky a akvarium na cielene rozmnozovanie zivorodiek konkretne gupky....prosiiiiiiiim
gramofon1005
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2007 20:42 pm
Bydlisko: Humenné

Reklama

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod skala » 07 Mar 2007 15:40 pm

zozen si zive nitenky, nachytaj si komarie larvy, a pridaj im trochu cervenej papriky a potom, ked sa vratis z tesca, tak si skus pohladat v tej obrovskej kope informacii, ktoru tu na akve najdes. alebo sa mierne porozhliadni a najdes aj kvantum informacii aj inde, az sa ti z toho zatoci hlava. vela stastia a rozumu ti zelam !!!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod gramofon1005 » 07 Mar 2007 15:53 pm

skala napísal:zozen si zive nitenky, nachytaj si komarie larvy

este prosim ta odpovedz na otazku....vlastne dve....s kade larvy a co je nitenka????
gramofon1005
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2007 20:42 pm
Bydlisko: Humenné

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod STH » 07 Mar 2007 15:56 pm

nooo kedze v podstate ako sa divam len zacinas,tak sa sustred hlavne na to aby ti tie gupky vobec prezili a az potom sa sustred na rozmnozovanie...
nikto ti tu nenapise ako to mas urobit,pretoze to tu uz je,len si to treba najst :P
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod gramofon1005 » 07 Mar 2007 16:01 pm

STH napísal:nikto ti tu nenapise ako to mas urobit,pretoze to tu uz je,len si to treba najst :P


no o to ide... :) s prezitim nebudu mat problem bo sa o to staram jak sa da a s akvarkom som zacal v 2003....ale len to ze nikdy sa mi nerozmnozili a chcel by som s tim zacat
gramofon1005
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2007 20:42 pm
Bydlisko: Humenné

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod lajoolaj » 07 Mar 2007 16:24 pm

no mal som podobne otazki ked som zacinal no ale co uz

na rozmnozovanie gubiek netreba nic extra dolezite je len ich dobre krmit najlepsie zivou potravou potom sa ti budu mnozit jak...
lajoolaj
 
Príspevky: 79
Založený: 01 Jún 2006 18:39 pm
Bydlisko: Nitra

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod laci » 07 Mar 2007 22:21 pm

Dobré krmivo, voda, filtrácia atď., nejaké úkryty, husté rastlinstvo a pod. a budeš ich mať ako krmivo.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod lunimus » 09 Mar 2007 11:34 am

Až sa mi nechce veriť, že by sa ti nepodarilo od 2003 nikdy rozmnožiť gupky. Ale ako tu už bolo napísané, chce to hlavne dobré kŕmenie.
Čo sa týka výživnej hodnoty, pekne je to napísané na http://mujweb.cz/www/ospage/corydorasinfo.htm - stránka je síce zameraná na pancierničky, ale výživná hodnota krmiva je rovnaká pre všetky ryby ... a je tam jedna tabuľka o dopade krmiva na počet plôdika.

... ešte hlúpa otázka:
keď sa snažíš gupky odchovať a nejde to. Máš medzi nimi aspoň jedného samca? :D
Naposledy upravil lunimus dňa 09 Mar 2007 12:46 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Dexter » 09 Mar 2007 11:50 am

luminus: diky za dobry odkaz na corydorasov, to som potreboval :wink:
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod gramofon1005 » 10 Mar 2007 00:13 am

lunimus napísal:Až sa mi nechce veriť, že by sa ti nepodarilo od 2003 nikdy rozmnožiť gupky. Ale ako tu už bolo napísané, chce to hlavne dobré kŕmenie.
Čo sa týka výživnej hodnoty, pekne je to napísané na http://mujweb.cz/www/ospage/corydorasinfo.htm - stránka je síce zameraná na pancierničky, ale výživná hodnota krmiva je rovnaká pre všetky ryby ... a je tam jedna tabuľka o dopade krmiva na počet plôdika.

... ešte hlúpa otázka:
keď sa snažíš gupky odchovať a nejde to. Máš medzi nimi aspoň jedného samca? :D


sakra som zabudol povedat ze od 2003 bola 3 roky prestavka a samcov mam dvoch samicky tri ja len sa snazim urobit najlepsie podmienky pre odchov
gramofon1005
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2007 20:42 pm
Bydlisko: Humenné

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod hans12 » 10 Mar 2007 15:36 pm

S akými rybami a v ako veľkom akváriu chováš tie gupky,máš dobre zarastené akvárium,kde by sa mohli schovať malé?Lebo pokiaľ ich chováš aj s inými rybkami,hoci aj s malými tetrami,či mrenkami tak sa kľudne mohlo stať,že sa ti bežne množia,len ty si to nevšimneš a malé rybky ti obohatili jedálniček tvojich rýb.Tvoje gupky sa ti určite množili,len si z nich nič nemal a nadobudol si pocit,že sa ti proste nemnožia,lebo mladé poslúžili ako potrava ostatným rybam.
hans12
 
Príspevky: 28
Založený: 17 Jan 2007 18:12 pm
Bydlisko: LV

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod lunimus » 10 Mar 2007 22:44 pm

To je fakt ...
Ked si vezmem, ze ja chovam gupky v 100L akva, husto osadené rastlinami, zadna stena je z lamaneho lavoveho kamena, cim je vytvoreny milion jaskyn a plytciniek, kde sa mozu mlade schovat ...
Okrem gubiek tam plava zopar tetier. Z kazdeho vrhu preziju bezne len 2-3 kusky. Pritom, ked som dal samice do porodniciek, aby som zistil pocet mladych vo vrhu, byva ich okolo 50-70 kuskov.
Ak tam mas este ine ryby a malo ukrytov, tak je uplne normalne, ze si vobec nevsimnes ze samica vrhla. Navyse ak si krmil nevhodnou stravou, je mozne, ze vo vrhu ich byva menej a to je este mensia sanca, ze ti nejake mlade ostanu nazive.
Takze este nejake prakticke rady v bodoch:
- Pozri si stranku, ktoru som vyssie uviedol a skus krmit vyzivnejsim krmivom.
- Zozen si porodnicku a ked ti samica vyrazne napuchne, prelov ju do porodnicky a pravidelne kontroluj. Pripadne do porodnicky daj napr. javsky mach, kam sa poter moze schovat pred hladnou mamou.
ja osobne mach do porodnicky nedavam a riesim to tzv V-vlozkou, alebo osadenim mriezky do akva, aby poter mohol byt v priestore, kam sa samica nedostane. Ked sa mlade narodia, matku odlov s5 do akvaria.
- poter je hladny takmer od narodenia. Ak chces gupky chovat aj trochu vaznejsie, je vhodne ju krmit artemiou, ale v pohode ich mozes krmit od malicka nadrobno namrvenym vlockovym krmivom.
Chov ani odchov nieje u gupky (pokial nemas nejaku velmi slachtenu) vobec narocny. Staci dorzat par vyssie uvedenych rad ;)
... inac ja gupky chovam vyslovene na potravu ...
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod gramofon1005 » 11 Mar 2007 14:53 pm

diki moc akurat od vcera mam jednu v porodnicke a uz je riadne tlusta...kolko asi trva kym mala gupka narastie do 1 cm???
gramofon1005
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2007 20:42 pm
Bydlisko: Humenné

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod lunimus » 11 Mar 2007 16:14 pm

Najskôr rastú pomaly a je vhodné kŕmiť 2-3x denne v menších dávkach. potom sa rast rozbehne a následne sa zase spomalí.
Moje gupky, čo prežívajú a nestanú sa krmivom, majú cca po 1 mesiaci 1,5-2cm.
Inak taká drobná rada. Ja ako pôrodničky používam závesné "krabičky" made in ja so stenami zo sieťky proti hmyzu. Celú takúto pôrodničku nechávam celý čas zavesenú vo veľkej nádrži, kde je aj viac takýchto pôrodničiek. Jedná sa o to, že vo veľkej nádrži sa oveľa lahšie udržuje chemizmus a stabilná teplota atď., ako keby si mal 10 malých samostatných nádržiek.
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod gramofon1005 » 11 Mar 2007 16:38 pm

a ked sa narodi gupka aku ma asi velkost?????
gramofon1005
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2007 20:42 pm
Bydlisko: Humenné

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod lunimus » 11 Mar 2007 17:02 pm

2-5mm záleží od veľkosti samice, počtu mladých, kŕmenia a 1.000.000 ďalších faktorov
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod gramofon1005 » 13 Mar 2007 12:26 pm

neviete ci sa daju krmit male gupky nalevnikmi???
gramofon1005
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2007 20:42 pm
Bydlisko: Humenné

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod laci » 13 Mar 2007 15:45 pm

gramofon1005 napísal:neviete ci sa daju krmit male gupky nalevnikmi???


Dajú, ale podľa mňa je to zbytočne, čo do ich objemu, malé krmivo pre gupky.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod skala » 13 Mar 2007 16:17 pm

aj velke sa daju krmit nalevnikmi. niekomu to pride srandovne (nemenujem svojo dobreho kamarata), ale ja to praktikujem, ale ja jasne vidim, ze gupky ho zeru, mensie z neho vedia mat aj plne brucha. dokonca mam dojem, ze nalevnik ma nejaky iny pozitivny vplyv na cele akvarium
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod laci » 13 Mar 2007 16:23 pm

skala napísal:aj velke sa daju krmit nalevnikmi. niekomu to pride srandovne (nemenujem svojo dobreho kamarata), ale ja to praktikujem, ale ja jasne vidim, ze gupky ho zeru, mensie z neho vedia mat aj plne brucha. dokonca mam dojem, ze nalevnik ma nejaky iny pozitivny vplyv na cele akvarium

Súhlasím je to tak, nechcel som tým povedať že sa nedá , ale radšej im posekám patentky podám cyklop, proste niečo väčšie čím sa skôr nasýtia.
Nálevníka ani nemám toľko, čo však u teba asi nie je problém
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod laci » 13 Mar 2007 16:27 pm

Ešte doplním, čerstvo vyliahnutú artémiu bežne podávam „veľkým chovancom“ ako chuťovku.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Janska » 13 Mar 2007 18:41 pm

Ahojte, ak sa môžem pridať. Všetci mávate pri živorodkách husto zarastené akvária rastlinami a úkryty, aby dospelé ryby nepožrali malé? Alebo ich nejako v akváriách oddeľujete? Ak áno, môže mi niekto dať tip ako? Nemyslím tým preloženie kotnej samičky do nejakého menšieho akva, myslím skôr nejaké predelenie veľkého akvária, alebo niečo podobné. Ja mám akvárium pomerne s mnohými skrýšami, ale aj tak mi ryby čerstvo vyliahnuté rybky požerú. Kotné mám teraz mečúne a v akva mám okrem nich ešte tetry, dania a razborky.
Diiiik.

@lunimus
Aké veľké máš tie závesné "krabičky" ?
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod mil0s » 13 Mar 2007 19:13 pm

najlepsie je kupit si male akvarko take 10 litrove priblizne 100SK a este dokupit porodnicku. porodnicku zavesis do toho akvarka a das do nej "tehotnu" gupku. asi tolko. a ked nemas prachy na zainvestovanie pozhanaj si nejake korene alebo daco take kde su malicke strbinky a kde sa mlade mozu skryt ale velke sa nedostanu.
mil0s
 
Príspevky: 86
Založený: 05 Mar 2007 23:00 pm

Re: rozmnozovanie gupiek a inych zivorodiek

Odoslaťod Janska » 13 Mar 2007 19:59 pm

Ja mám malé 14 litrové akvárium, dokonca aj motorček s filtrovacím kameňom. Zdá sa mi to ale pre rybku trošku šok, keby som ju tam premiestnila, preto som chcela radšej poradiť ako to urobiť v klasickom veľkom akváriu. Mám v ňom dosť plazivých rastlín, pod ktorými sa dá ukryť a aj rastliniek ťahaných k hladine, samorast a takú "umelú" jaskyňu. Dnes som však našla jednu samičku mečúňa v stave, že už časť rybičiek "porodila", ale žiadne rybky som nenašla, takže ich určite požrali.
Ale dík za radu.... ;)
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.