rychle rozkalibrovanie ph metra



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

rychle rozkalibrovanie ph metra

Odoslaťod stano170 » 07 Feb 2014 23:01 pm

Po tom ako mi odisiel relativne lacny ph meter som si kupil drahy ze vraj profi ph merac adwa ad-14. Nakalibroval som ho a tesil sa z toho ako meria. Aby mi elektroda vydrzala dlho, po merani som ju ulozil v 3M roztoku KCL. Dal som ho do vrchnaka tak aby elektroda bola ponorena pri zatvorenom meraci. Uz na treti den ked som meral vsimol som si ze nejake podozrive zvysene ph mam v akvariu. Skusil som omerat vstupnu vodu ktora mala ph tiez dvihnute. Tak som merac ponoril do kalibracneho roztoku ph7 a nameralo mi 7.5. Takze som ju znova nakalibroval.

Ako je mozne ze tak rychlo sa rozkalibruje ked je ulozena v KCL ako odporuca vyrobca a nielen on ale aj clanky venujuce sa ph elektrodam co som nasiel na nete?

Aby som bol uplny, na internete som nasiel vseobecne odporucanie skladovat elektrodu ponorenu v kcl 2M. Vyrobca odporuca 3.5M. Ja som ju mal uskladnenu v 3M kedze iny som nezohnal.
Obrázok používateľa
stano170
 
Príspevky: 52
Obrázky: 0
Založený: 27 Apr 2010 13:56 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: rychle rozkalibrovanie ph metra

Odoslaťod ASCARI » 04 Jan 2015 12:45 pm

Ja som mal tiež ph merač ADWA a robil mi to isté. Vždy bol rozkalibrovaný a pred každým meraním ho bolo treba nakalibrovať lebo inak nameral úplné blbosti. Napr na druhý deň po kalibrácii ukázal ph 15 a podobne. Keď sa mi minuli kalibračné roztoky tak merač za 40 € putoval do koša.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: rychle rozkalibrovanie ph metra

Odoslaťod martin_s » 04 Jan 2015 22:12 pm

No tak to bol dobry merac ked dokazal namerat pH 15 :lol:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: rychle rozkalibrovanie ph metra

Odoslaťod doors010 » 04 Jan 2015 22:34 pm

tie merace a ich cinske sondy su čmejdy... tz. nekupovat , nekupovat a nekupovat
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.