Stavba výbehu pre rybičky...

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Stavba výbehu pre rybičky...

Odoslaťod snajprik » 06 Feb 2018 16:52 pm

Nove pozorovanie, tak napokon som dnes zrušil rašelinu vo filtri po cca 5 dňoch v 600L, lebo jej účinok na vodu vo väčšej nádrži bol minimálni 0,1-0,2PH a farbil trochu vodu.
Prekvapila ma menšia nadrž (300l s vapenatým substrátom) po vysadení rašeliny a prestáti znižovania PH, samovoľne PH kleslo s 7,8 na 7,5 ... Asi nejak rašelina babrala do vápenatého substrátu a ten zvýšil viac PH, teraz keď je kľud, tak PH išlo dole.
Pomaličky sa začínam poobhliadať po veciach, potrebných na prerobenie akvária. Rozmer mam dosť nevhodný pre krevetarium 100x50 vyška60, tak uvažujem nad terasami, aby som zväčšil plochu dna. Zatiaľ nemám šajnu ako to urobiť aby to držalo, ale azda nejaká inšpirácia príde.
Rozmýšľam nad substrátom, il pre krevetky nie je dobrý ma to odskúšane s manadom rybky super, ale krevetky ho nemajú radi, tie krevetkarske s čiernej hliny by boli dobre, ale 30L celkom pálka. Filtračný piesok 1,6-4 ten by vyšiel celkom lacno, lenže živiny pre rastlinky by bol celkom problém.
Skúsim to nejak vykukať skombinovať a možno niečo sa podarí.
Už ma to CO2 pomali ale isto prestava baviť, každý týždeň máčať ruky vo vode a strihať rastliny. Ešte ho dva týždne nechám a pôjde na odpočinok.
Akva pred zostrihom, rastliny už zakrývali hladinu.
Obrázok
Po zostrihu a zopár rastlín premiestnených.
Obrázok

Plánovaná prerábka tejto nádrže Obrázok
Ani sa mi nechce cele to vyhádzať a nanovo to dávať dokopy, ale čo už.
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 34
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Reklama

Re: Stavba výbehu pre rybičky...

Odoslaťod snajprik » 13 Feb 2018 19:02 pm

Novinky po týždni, dnes som spozoroval jednu razborku klinovu, že nejak pomalšie plavá, keď sa otočila s druhej strany mala celí bok odratý a skrvavený, ako keby ju niečo napadlo. Obrázok Čo som čítal tak toto robí prisavka thajska keď je hladná, ale nespozoroval som žeby útočila na iné rybky riasi veľa v akvarku nemám, tak som pre istotu pridal svietenie na 15h denne azda trošičku riasi sa mi podarí vytvoriť.
Inak vše postarom tráva sa zelena rybky plavú, koberčeku sa veľmi nechce, ale pomalí sa rozrastá.
Obrázok
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 34
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.