Taktrochu iny sposob filtracie pre more



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

Taktrochu iny sposob filtracie pre more

Odoslaťod Rado70 » 24 Jan 2009 15:16 pm

Chcel bi som poprosit niekoho o radu ohladom filtracie ..Keby sa niekto mohol pozriet na to co som vymyslel je to odfotene v mojom personalnom albume.Je to len nacrt velkosti niesu skutocne ..Riesil som to takym sposobom pretoze mi v sklenarstve odmietli vyvrtat dieru na prepad..tak som to riesil tak nic lepsie ma nenapada len neviem ci sa mi podari zosuladit fluval filter s vytlacnim cerpadlom aby cerpali rovnake mnozstvo vody...Fluval by som pouzil ako predfiltraciu...len neviem ci by to tak fungovalo tak keby sa nato mohol niekto pozriet bol bi som rad....
Rado70
 
Príspevky: 8
Obrázky: 1
Založený: 05 Nov 2008 13:44 pm
Bydlisko: Sportova 23 Gelnica

Reklama

Re: Taktrochu iny sposob filtracie pre more

Odoslaťod kubrt » 26 Jan 2009 11:24 am

prilis zlozite a nebezpecne riesenie. Ak ti nechcu vyvrtat diery v jednom sklenarstve, tak chod do druheho a najlepsie tam, kde maju skusenosti s lepenim AQ. Mas tam aj nejake chyby (fluval 204, ohrievac...). Skus si nastudovat http://www.reef.sk tam mas toho hodne popisane o reefe aj fish only.
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Taktrochu iny sposob filtracie pre more

Odoslaťod Rado70 » 30 Jan 2009 14:20 pm

Dik za radu ...ale co si myslel to s tymi chybami to s fluvalom 204 a ohrievacom je ohrievac nejako zle umiestneny alebo ako si to myslel a to ze je to nebespecne riesenie s tym suhlasim tak skusim to riesit inak......
Rado70
 
Príspevky: 8
Obrázky: 1
Založený: 05 Nov 2008 13:44 pm
Bydlisko: Sportova 23 Gelnica

Re: Taktrochu iny sposob filtracie pre more

Odoslaťod kubrt » 02 Feb 2009 08:06 am

morske akvaria maju vdaka silnemu osvetleniu aj vacsiu teplotu a tak sa musia pocas letnych mesiacov chladit, cize ohrievac nepotrebujes (zalezi samozrejme aj od okolitej teploty, pokial bude AQ v pivnici, tak potom ho tam nechaj pre istotu). Fluval a ine externe kanistrove pluvatka su pre more ako jedina filtracia nevhodne, nic s nim neutiahnes, ak to myslis s morom skutocne vazne, najskor sa chod ku niekomu kto ho ma pozriet, porozpravat, potom si este nastuduj http://www.reef.sk, aby si vedel do coho ides, lebo to nie je az taka mala investicia.
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Taktrochu iny sposob filtracie pre more

Odoslaťod Rado70 » 06 Feb 2009 17:08 pm

....tak to s tym filtrom suhlasim a dik za radu fakt som toho na tom reef.sk nasiel mnoho zaujimaveho a dam na tvoje slova a pustim sa do toho prepadu a skusim si ho sam vyvrtat .....nove akva sa mi nechce robyt len dufam ze sa mi to podari a nepraskne mi sklo...len to s tym ohrievacom si ma prekvapil....fakt je ze som o nom ani nikde nenasiel pisane a cudoval som sa tomu ......no ked hovoris ze neni potrebny tak minule som skusil na mojom terajsom akva na noc vypnut ohrievac a do rana mi teplota vody klesla z 26 na 22 stupnou a pritom akva mam v byte v izbe kde mame optimalnu teplotu takze je nutny ten ohrievac alebo taky pokles teploty rybam a koralom nebude vadit....nebolo by dobre ho tam dat aspon preventivne..?????..a s morom to myslim vazne a s poriadnymi vydavkami pocitam len ako som zistil treba mi o tom este dost nastudovat a potom to dufam pojde........
Rado70
 
Príspevky: 8
Obrázky: 1
Založený: 05 Nov 2008 13:44 pm
Bydlisko: Sportova 23 Gelnica


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.