Tanganika



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Odoslaťod diskus.jan » 28 Máj 2008 21:31 pm

No ja som im dal tu zivu artemiu ale je to dost male to oni sa z toho nazeru dosyta?chcem sa zaroven podakovat za predchadzajuce odpovede velmo mi to pomohlo preniknut hlbsie do chovu africkych cichlid dik :)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Reklama

o

Odoslaťod Imrich Fuljer » 29 Máj 2008 18:58 pm

Liahnuta ziva artemia salina je vynikajuce krmivo a velmi vyzivne. A nie len pre mlade rybky a poter dokonca ju velmi oblubuju aj velke ryby. Vrelo doporucujem dospelim tropheusom alebo mbunam z malawi a v pohode aj copadichromisi atd ...
Ale k veci. Nie je potrebne aby sa ulitnici napapali do plna. Ak budu skutocne hladny tak si vzdy nieco v akvarku najdu. Ale ta artemia ich nasyti.

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod diskus.jan » 30 Máj 2008 23:07 pm

mozu ist spolu Lamprologus a Cyphotilapia,ci sa pozeru?este sa chcem opytat ake velke akvarium minimalme potrebuju Cyphotilapia,moze sa aj tato rybka krmit artemiou ci jej treba nejake ine specialne mrazene alebo susene krmivo resp palety :)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod Hugo112 » 01 Jún 2008 10:01 am

Tieto dva druhy by som nekombinoval, pretože hrozí, že cyphotilapie lamprologusy požerú, keďže sa živia malými rybami. Pre cyphotilapie sa odporúča akva min. 400 l, ale lepšie je akva okolo 700 l, dorastajú do 30 cm. Pre tieto ryby je asi artémia iba ako doplnkové kmivo. Je lepšie kŕmiť ich mrazenou potravou, resp. kúskami filé.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod diskus.jan » 21 Jún 2008 13:55 pm

Chcem sa opytat ci moze ist spolu Lamprologus a Julidochromis,cital som,ze Julidochromis potrebuje skalnate pobrezie k zivotu,chcem sa opytat,ci mozem nahradit skalnate pobrezie nejakymi kvetinacmi alebo musi byt skalnaty utes,a ake najmesie akvarium potrebujem ak ich chcem chovat?zeru taku istu potravu jak lamprologusy,zatial staci uz tych otazok :) vopred dakujem
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod Hugo112 » 21 Jún 2008 15:10 pm

Tieto dva druha sa dajú bez problémov kombinovať. Čo sa týka julidochromisov, skalnaté pobrežie je ideálne, pretože tieto ryby vyhľadávajú štrbiny v skalách, alebo si vyhrabú miesto aj pod jednotlivo stojacimi kameňmi, ktoré nezvyknú opúšťať na veľkú vzdialenosť a tieto teritóriá si dosť bránia. Čo sa týka chovu týchto dvoch druhov v jednom akva, tak by som začínal niekde pri litráži okolo 200l a viac s čím väčšou plochou dna. Na výške vodného stĺpca až tak nezáleží, stačí im aj 40-45 cm. Jednotlivo sa tieto druhy dajú samozrejme chovať aj v menších akváriách.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod diskus.jan » 21 Jún 2008 17:47 pm

Cize do takeho 200 az 250 litroveho akva kolko mozem dat julidochromisov aby sa mi nepozabijali ked si budu robit teritoria?lebo oni ked su mlade tak asi sa velmo neda rozlisit pohlavie.A co sa tyka potravy mozem im davat to iste co lamprologusom ci im treba davat neco special?co ja viem napr artemiu zivu alebo nejake vlocky pre cichlidy mozu byt?budu mi to zrat?
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod Hugo112 » 21 Jún 2008 18:56 pm

V pohode ich tam daj aspoň 8 až 10 ks. S nejakými stratami treba aj tak rátať. Kŕmiť ich môžeš kľudne aj mrazenou potravou (dafnia, cyklop,patentka, čierne komárie larvy atď.).Budú žrať aj vločky, ale majú radšej mrazené. Len im urob teritóriá tak, aby bol medzi nimi voľný priestor a mal by sa mať aspoň trochu pokoj s agresivitou.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Report o multifasciatoch

Odoslaťod ozzmozis » 09 Feb 2009 21:47 pm

Je to rok čo som od Imra kupil 7 kusov multifasciatov. Bohužiaľ cas straveny v sacku cestou z BY do ZA im velmi neprospel a tak 3 hned pošli...škoda...ostali však 4 a nahodou 2 samci a 2 samice teda sa sformovali 2 páry. Začiatky boli ťažké a trvalo pár mesiacov kým sa prestali schovávať po každom pohybe v izbe. Momentálne mám v strede akvária dominantný pár obývajúci cca 10 ulít, so svojim početným potomstvom(najstarsie uz su velke skoro ako dospela samica) 1 pár v pravej časti akvárka kt. obýva asi 6 ulít ale nevytiera sa. Každopádne je radosť sa na to pozetať.

a este otazka..ak predelím akvarko skalou a nejakou rastlinou na 2 časti (teda dospele pary na seba nebudu vidiet) bude im lepsie?
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Report o multifasciatoch

Odoslaťod Imrich Fuljer » 12 Feb 2009 11:15 am

ozzmozis napísal:Je to rok čo som od Imra kupil 7 kusov multifasciatov. Bohužiaľ cas straveny v sacku cestou z BY do ZA im velmi neprospel a tak 3 hned pošli...škoda...ostali však 4 a nahodou 2 samci a 2 samice teda sa sformovali 2 páry. Začiatky boli ťažké a trvalo pár mesiacov kým sa prestali schovávať po každom pohybe v izbe. Momentálne mám v strede akvária dominantný pár obývajúci cca 10 ulít, so svojim početným potomstvom(najstarsie uz su velke skoro ako dospela samica) 1 pár v pravej časti akvárka kt. obýva asi 6 ulít ale nevytiera sa. Každopádne je radosť sa na to pozetať.

a este otazka..ak predelím akvarko skalou a nejakou rastlinou na 2 časti (teda dospele pary na seba nebudu vidiet) bude im lepsie?


to ti potom nahradime, ale nerozumiem tomu ako sa to stalo :(
Balievame ryby na 1000km cestu na 48hod a vsetko o.k.
Ked pojdes okolo tak ti ich nahradim
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Ján Pečo » 12 Feb 2009 11:39 am

mne 40 ryb od Imra cestu z BY do Ba zvladli uplne v pohode! Ved z BY do ZA to je max 10min.
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Report o multifasciatoch

Odoslaťod ozzmozis » 12 Feb 2009 21:53 pm

Imrich Fuljerrrr napísal:
ozzmozis napísal:Je to rok čo som od Imra kupil 7 kusov multifasciatov. Bohužiaľ cas straveny v sacku cestou z BY do ZA im velmi neprospel a tak 3 hned pošli...škoda...ostali však 4 a nahodou 2 samci a 2 samice teda sa sformovali 2 páry. Začiatky boli ťažké a trvalo pár mesiacov kým sa prestali schovávať po každom pohybe v izbe. Momentálne mám v strede akvária dominantný pár obývajúci cca 10 ulít, so svojim početným potomstvom(najstarsie uz su velke skoro ako dospela samica) 1 pár v pravej časti akvárka kt. obýva asi 6 ulít ale nevytiera sa. Každopádne je radosť sa na to pozetať.

a este otazka..ak predelím akvarko skalou a nejakou rastlinou na 2 časti (teda dospele pary na seba nebudu vidiet) bude im lepsie?


to ti potom nahradime, ale nerozumiem tomu ako sa to stalo :(
Balievame ryby na 1000km cestu na 48hod a vsetko o.k.
Ked pojdes okolo tak ti ich nahradim


Heh dakujem za ponuku ale vazne to nieje nutene vzhladom na smiesnych 400 ci 500 SKK kt. som za ne a za krmivo ktore mam este asi na dalsi rok :D zaplatil, a dnesny pocet ryb v akvariu (mam dojem ze budem musiet cochvila zalozit druhe miniakva s multifasciatmi :D . Stalo sa to asi tak ze som siel autobusom z BY do ZA a bol februar teda myslim ze primrzli :)
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Report o multifasciatoch

Odoslaťod ozzmozis » 12 Feb 2009 21:54 pm

aa
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Odoslaťod ozzmozis » 12 Feb 2009 21:56 pm

Ján Pečo napísal:mne 40 ryb od Imra cestu z BY do Ba zvladli uplne v pohode! Ved z BY do ZA to je max 10min.


1O min. autom..mne trvalo len dostat sa na autobus.stanicu 10 min, plus cakanie na bus cca 30 min plus cesta plus cesta v ZA na sidlisko :D
ale aj tak mi ich ostalo dost na to aby sa premnožili :D
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Tanganika

Odoslaťod julessk » 02 Apr 2010 20:14 pm

Mam otazku ake velke ulity su vhodne pre multifasciaty? Mam len ulity zahradnych slimakov asi o velkosti 3-4 cm.
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Re: Tanganika

Odoslaťod Aaron » 02 Apr 2010 22:24 pm

ja mam ulity od ampularii plus 3 rapany niektory samcekovia maju rapanu. ale samicka co sa vytiera tak prejavuje zaujem skor o ulitu ampularii a tie su tak asi 3-5cm v priemere
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Predchádzajúca

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.