The Old Tree Trunk



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod kvietik » 09 Jan 2018 22:27 pm

Parádna zmena, super to vyzerá.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 31 Jan 2018 00:18 am

Čaues bando! :pivo:

Nejaké novinky sú aj u tejto nádrže, tak hodím update... 8) Čo sa týka layoutu, tak nič nového. Postupne pridávam listy, lebo krevety ich furt zožerú, snaď som ich všetky už vylovil. Podarilo sa mi zohnať listy Magnolie, vo vode vyzerajú super. Ale "životnosť" je zo všetkých listov minimálna. Do 2 týždňov sú na kašičku. Takže z nich teda "leaf litter" nevytvorím. :( Najlepšie mi prídu fakt dubové a "loquat". Tie vydržia naozaj dlho v celistvom stave... Tak a ideme na fotky... :angel:

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Musím povedať že tie korene sú dokonalé. Nikdy by som netušil že budu pod vodou vyzerať tak skvelo... Dovolil som si páru detailov :)

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Posledné týždne je samček od šachovnic bláznivý. :| Brutálne preháňa samičku po nádrží. Niekedy je až agresívny. Bavil som sa o tom s jedným chovateľom a že mu mám kúpiť ešte jednu samičku. No povie sa to jednoducho, ale kde ju zohnať... :? Nikde je nemajú. Nehovorím o tom že keď sú malé, tak ich skoro nejde rozoznať... :( Minule som sľúbil fotku samčeka, no nechce sa mu veľmi fotiť. Takže iba takto... :mrgreen:

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Samička nemá problém s fotením... Proste ženská... :D

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

No a teraz tie novinky. Minulý týždeň som sa ujal 5tich Pygmejákov, takže ich tam mám už 8... Z prvej várky zostali iba 3. Keď som ich kupoval boli fakt prťavý... Sú strašne srandovný, a hlavne sa non-stop nezastavia...

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

No a tiež som adoptoval Ancíka. Je to špunt, má tak 3cm. Až vyrastie pojde k susedovi do 300vky...

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Koniec hlásenia... :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod zdenok » 31 Jan 2018 00:57 am

vyzerá to naozaj parádne
Obrázok používateľa
zdenok
 
Príspevky: 159
Obrázky: 23
Založený: 04 Feb 2010 14:12 pm

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 31 Jan 2018 11:46 am

Nádhera. S dubovymi listami mám dobrú skúsenosť a sranda bola že niektoré listy mi vydržali oveľa dlhšie ako iné. či boli staršie, alebo čo, neviem.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 03 Feb 2018 16:59 pm

Jožko, tak tak. Príde mi že sú fakt najlepšie. Ešte že ich mám plnú krabicu, tak by som mal vydržať až do jesene...

Vo štvrtok som večer natáčal... A tu je výsledok... 8)

https://youtu.be/YgsYe82lN7Q
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 03 Feb 2018 17:52 pm

A parádne to vyzerá keď máš malú vetvičku a na nej na husto lístie. Ak budeš mať možnosť vyskúšaj. A ak budeš niečo prírodné potrebovať kľudne daj vedieť. Pozbieram, pošlem. :) Chápem, že v Prahe sa zháňa horšie. :) Ja mám aj malé vetvičky s malými listami vhodne do malých akvarii.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Feb 2018 12:52 pm

chuanvaldes napísal:
Vo štvrtok som večer natáčal... A tu je výsledok... 8)

https://youtu.be/YgsYe82lN7Q


Velmi dobré video. Perfektne zostrihané, dobre sa na to pozerá, aj ked by mohlo byť o 2 minutky kratšie.

Bez rastlín je toto ovela lepšie, ako tá prvá verzia. Pozeral som na to dlhšie a niečo mi tam furt nesedí. Skúsil som to posunúť o kusok doprava....do tretiny vertikálu. Aby to nebolo až centrálne. Na lavej časti by potom vzniklo viac miesta na mix konárikov a halúziek rôznych velkostí a priemerov.( Ale to len tak, na okraj...)
Podobne ,ako to robia : http://biotope-aquarium.info/badc-2017/aquaria/ (mimochodom, ten Vietnamčík na 3. mieste .....fu fu)

To ma vedie k nasledujucej domienke : K tomu, aby si mal top biotopné akvarko, ti chýba malý kúsok a zároveň obrovský kus. Chýba ti tam ten povestný "bordel", patina, riasy a taký ten typický "povlak" , ako je to možné vidieť len v prírode.

Pozor, akvarko máš pekné, o tom žiadna. Ale až príliš sterilné . Fotky sú tiež luxusné,- však si fotograf - ale ten "špinavý look" mi tam proste chýba.....čo môže súvisieť práve s tým, že si fotograf. A fotky s tým "bordelom" by ti asi nešli z ruky... :) Ak mi rozumieš...

Jo a nebolo by od veci ,kebyže sa už pustíš do normálneho objemu. Takých 200 litrov aspoň... :pivo:
Prílohy
IMG_20180204_0001.jpg
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1682
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 11 Feb 2018 23:45 pm

Ahoj Vincent!

Diky za koment, som rád, že sa páčí... :pivo: A máš pravdu, mohlo by byť kratšie... 8)

Ta tvoje skica je božia :) Tie korene sú už trochu inak. Já sám som s nimi celkom bojoval. Stále mi to prišlo také "umelé". No a včera keď som trochu posúval korene, tak ten vpravo spadol do vody celý. A na neho ten úplne vľavo. Pozerám na to a reku, že to je prirodzenejšie. Tak som to tak nechal. Ale stále to nie je ono. A vobec mi to nevadí, je ten proces vytvárania na tej akvaristike milujem najviac... :angel:

No a teraz sa dostávame k tomu čo tam chýba a čoho som si vedomí. Kurňa ale ako to dosiahnuť??? To je presne tá tajomná esencia, ktorej know-how si každý stráží... :( Riasy sa mi ani za boha nechcú urobiť. A to už aj prihnojujem, neodkaľujem iba mením vodu. A nič. Už som do vody pridal aj rašelinu aby to nebolo tak sterilné. No chce to čas a dúfam, že vymyslím niečo. Určite pridám viac listov ale zatiaľ musím vymyslieť čo s koreňmi. Určite ta sterilita nie je daná tým, že som fotograf a že by mi tam vadila. Len to chce čas.

Teším sa až raz bude vačšia nádrž. Len zatiaľ neviem kam by som ju dal. Alebo vlastne viem, ale najprv to musím nejako vymyslieť. Lebo na tom mieste je stol a PC, ktoré potrebujem...
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Pavligin66 » 12 Feb 2018 14:31 pm

ak chcete nejaké riasy, rád vám ich pošlem zo svojich zásob :D
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 13 Feb 2018 02:08 am

Ahoj Tomáš.
Ty chceš asi niečo takéto, že? :lol: Priznám sa, že mi tento typ akvária už aj chýba. A ak chceš niečo takéto dosiahnuť potrebuješ korene s kôrou. Tieto moje boli konkrétne bukové. A obávam sa, že s tými tvojimi koreňmi to nedosiahneš. keď sa pozrieš na foto tiež tam mám jeden bez kôry a je holý, žiadna riasa. Takže riešením sú korene s kôrou. :wink: :pivo:
Prílohy
112-BW- (88).jpg
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod vincent van gogh » 13 Feb 2018 11:46 am

chuanvaldes napísal:.... Riasy sa mi ani za boha nechcú urobiť. A to už aj prihnojujem, neodkaľujem iba mením vodu. A nič....

:D

chuanvaldes napísal:... Tie korene sú už trochu inak. Já sám som s nimi celkom bojoval. Stále mi to prišlo také "umelé". No a včera keď som trochu posúval korene, tak ten vpravo spadol do vody celý. A na neho ten úplne vľavo. Pozerám na to a reku, že to je prirodzenejšie. Tak som to tak nechal....

No bez fotky to nemá zmysel komentovat, ale niečo mi hovorí, že by to mohlo byt o poznanie lepšie. :mrgreen:
To je to : prirodzenejšie. Tak, ako by to asi mohla zaranžovať príroda...teda prúd rieky a čas. Lebo - a to sa zhodneme- je to takto kolmo položené do piesku ,také..... "umelé" , ako hovoríš.

Dovolím si pridat jednu moju staršiu fotku. Takto to vyzeralo ,ked som odstránil rastliny. Korene sú a boli bez kôry.
Čas, to bol, podla mna, ten hlavný faktor.
Prílohy
DSCN4778.JPG
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1682
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 14 Feb 2018 11:47 am

Tak tých spôsobov by sa určite našlo viac. Ja som odporučil ten, ktorý mám vyskúšaný ja a fungoval a relatívne rýchlo. To tvoje akva Vincent po rozobratí vyzeralo ozaj super, páči sa mi to. Ale úprimne, ak by si chcel takéto BW asi by si kôli tomu nezakladal na pól roka rastlínné ;).

Možno by Tomášovy pomohlo pridať NO3 a predĺžiť dobu osvetlenia. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod vincent van gogh » 14 Feb 2018 12:06 pm

Jozef I. napísal:... Ale úprimne, ak by si chcel takéto BW asi by si kôli tomu nezakladal na pól roka rastlínné ;).

No čo si ???? Jasné, že nie. :lol: Okrem toho, že pol roka je nič (aspoň dva) , by to chcelo úplne inú skladbu a rozloženie dekorácií a napríklad substrát podobný tomu,ako si mal v niektorom akva ty. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1682
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 21 Feb 2018 10:53 am

Tak bohužiaľ dnes ráno som našiel obe "šachovnice" mrtvé... Ancik sa tiež postráda... Posledné dni nebol žiadny zásah do akvária, takže netuším voco go...

Tetry a pancierničkovia vyzerajú v pohode... zatiaľ...

Posledná výmena vody bola v piatok... Ešte ma teraz napadlo topítko. Ráno jak som bol z toho vystresovaný tak si vôbec neuvedomujem ako to bolo s teplotou vody. A teplomer tam nemám, spolieham na topítko (Eheim), že udrží požadovanú teplotu... Musím zavolať domov aby moja drahá polovička zmerala...

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 06 Júl 2018 10:02 am

No nič, je na čase nejaký update, že... 8)

Takže všetky rybičky som daroval, vodu vypustil a začal nový projekt. STAY TUNED!

Jedna malá ochutnávka,... :pivo:

Obrázok

Lazy Water by Tomas Megis, on Flickr

Inak bude to Azia a budu tam rastlinky, ktoré mi v tej Amazonii chýbali, bude to prírodné, bude to Blackwater... :)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.