umieranie rybiek



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

umieranie rybiek

Odoslaťod foaper » 01 Mar 2011 18:23 pm

nazadr vopred sa ospravedlnujem ak tam budu gram.chyby ponahlam sa.. tento tyzden mi strasne zacali skapinat ryby a ja neviem cimm... testval som vodu a vsetko je v pohode... umrela mi gurama pozkavajuca 3x razbora a teraz vidim ze moja black molly len tak lezi na dne a lapa po dychu... to iste aj gurama a rano som ju nasiel mrtvu :( cim to moze byt? 240l akva 6x skalar 2x gurama 2x rajovec 7x razbora 15xneonky 6xtetra ziariva 4xprisavnik 4xSAE 4xpanciernicek leopardi 3xtetra medena 4xtetra okrasna 4xtetra krvava... uz mi to leze na nervy ze mi skapinaju prosim o pomoc.. dakujem :(
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am

Reklama

Re: umieranie rybiek

Odoslaťod Aquanaut » 01 Mar 2011 18:31 pm

a čo tak prerybnenie? nemyslíš, že ich tam máš akosi veľa? ako často meníš vodu? ako často čistíš filter? a aké krmenie..?čo prvé vymeň 60% objemu vody a pribrzdi s krmenim, ďalej by pomohla fotka a presnejší popis správania rýb
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: umieranie rybiek

Odoslaťod jiri sajar » 01 Mar 2011 18:48 pm

Aquanaut napísal:a čo tak prerybnenie? nemyslíš, že ich tam máš akosi veľa? ako často meníš vodu? ako často čistíš filter? a aké krmenie..?čo prvé vymeň 60% objemu vody a pribrzdi s krmenim, ďalej by pomohla fotka a presnejší popis správania rýb


jednoznačne sa pripájam k aquanautovi .... ak dobre rátam, u teba vychádza na 1 rybu 4 litre vody....to je pri tej skladbe - skôr dobre zahustenej rybacej polievke - strašne málo....no bez toho aby si človek mohol urobiť predstavu o technickom zázemí nádrže jeho osadení živým rastlinstvom kvalite substrátu, dekorácií, celkovej hygiene a iných vecí, ktoré sa ako tak dajú pozrieť na dobrých fotkách, tak ti len ťažko niekto poradí...
môže to byť nejaká choroba, otrava, jednoducho čokoľvek.....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: umieranie rybiek

Odoslaťod neger501 » 01 Mar 2011 19:25 pm

Niekde si pisal ze si akvarium ani nezabiehal a dal si tam ryby a tu mas vysledok plus ta krupicka co si mal strasne moc sa pytas zistujes ale bohuzial uz neskoro.K tomu prerybneniu sa nebudem vyjadrovat.Odpoved mas od aquanauta sprav co ti napisal ale co najskor do rana moze byt neskoro.....
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: umieranie rybiek

Odoslaťod martin_s » 01 Mar 2011 19:46 pm

Pises ze si testoval vodu a vsetko je v pohode. Co si teda testoval a co znamena v pohode? Podla toho co pises by som povedal ze ide skor o otravu ako o ochorenie (to neznamena ze sa ochorenie nemusi objavit ako nasledok oslabenia imunity ryb v dosledku otravy)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: umieranie rybiek

Odoslaťod foaper » 01 Mar 2011 21:03 pm

mam zive rastliny a akvarko mam http://www.shopakva.sk/juwel-rio-240-sk ... -2698.html komplet sadu :( dal som tam sera costapur lebo sa mi zda ze zasa maju krupicku ale ostatne ryby su vpohode iba ta black molly.. ja som sa pital ze ci to nebude prerybnene predavacka ze urcite nie ze tie male neonky nemam ani ratat... doplatil som :(... ale mam pocit ze rajovce tie mensie napadaju.... a ktomu cisteniu odkalujem 2-3 krat za tyzden
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am

Re: umieranie rybiek

Odoslaťod martin_s » 01 Mar 2011 21:16 pm

nehnevaj sa, ale tvoje informacie o akvarku nemaju takmer ziadnu vypovednu hodnotu. Jedine co sa z nich dalo dozvediet je ze ti pokapali nejake ryby, ze ich tam mas vela a ze si mal aj krupicku v akva a pridal si costapur. To je vsetko. To ze mas zive rastliny je sice pekne, ale nepises kolko. Ja dam do 500l akva povedzme 2 male vyhonky HM a tiez mozem povedat ze mam v nom zive rastlinky... Krupicka sa manifestuje hlavne pri oslabenych rybach... Neodpovedal si na moje otazky ohladne tvojich testov vody...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: umieranie rybiek

Odoslaťod foaper » 02 Mar 2011 19:27 pm

prepac zabudol som len som nakukol a ponahlal som sa ph je 6.8 no2|no3-0 GH KH-15 a GH je az 20 :(... a zive rastliny okolo 17
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.