Drevá - samorasty v akvariu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Drevá - samorasty v akvariu

Odoslaťod KeXo » 17 Jan 2007 18:03 pm

No s tym silikonom je to fakt nejake divne, sa mi to zda pritiahnute za vlasy... teda v tomto pripade za skrutku. no ale zas ked sa Ti to tak paci a rybickam to nevadi... aspon mas vo vode dostatok zeleza ;-)

Inak pre tych co sa chystaju na nakup nejakej "haluze" do akva, tak ja mam dobru skusenost s drevami z akvapredajni na ktorych je prirasteny taky pekny druh rastlinky (taky podvodny brectan). S takymto drevom nie je ziaden problem, nic nepusta a mate aj rastlinku. Zvacsa byvaju taketo dreva mensie, ale uz som videl aj celkom pekne velke kusky kde bolo prirastenych tych rastlin viac.
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Reklama

Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu!!!

Odoslaťod Tetra » 14 Apr 2007 21:16 pm

novy konar mi zafarbil vodu v akva.neviem,co s tym voda je cela zlta a ryby tazko dychaju. mam drevo vybrat a vodu vycistit? dakujem za rady.
Obrázok používateľa
Tetra
 
Príspevky: 22
Založený: 14 Apr 2007 18:48 pm

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod arkon » 14 Apr 2007 21:21 pm

Konare nepatria do akva pretoze maju makke drevo ktore sa rozklada a tym znecistuje vodu. Urcite ho vyber a vsetko vycisti. Kup si kvalitny akva koren a pred pouzitim ho prevar a nechaj vyluhovat.


------------
Drevá - samorasty v akvariu
http://www.akva.sk/dreva-samorasty-v-akvariu-t189.html
Drevo v akvariu
http://www.akva.sk/drevo-v-akvariu-t1220.html
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod Tetra » 14 Apr 2007 21:23 pm

konar je kupeny v akva -chavatelskych potrebach.v com ho mam prosim ta nechat vyluhovat? dakujem
Obrázok používateľa
Tetra
 
Príspevky: 22
Založený: 14 Apr 2007 18:48 pm

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod mig07 » 14 Apr 2007 21:38 pm

Nechaj ho vyluhovat min 14 dni iba vo vode po prevarený. Prevar to cca 2hod v osolenej vode :)
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod Tetra » 14 Apr 2007 21:40 pm

mig07 napísal:Nechaj ho vyluhovat min 14 dni iba vo vode po prevarený. Prevar to cca 2hod v osolenej vode :)


dakujem pekne.ten konar bol iba umyty a hned isiel do akva.ta slana voda sa potom vyluhuje prec?,moje akva je sladkovodne,neuskodi to potom -ta sol rybam? dakujem
Obrázok používateľa
Tetra
 
Príspevky: 22
Založený: 14 Apr 2007 18:48 pm

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod arowana » 14 Apr 2007 21:44 pm

Každá drevina vo vode vylučuje mimo farbív aj humínové kyseliny a lignín, ktorý sa rozkladá. Trvá to len určitý čas, v závislosti na použitej drevine a na jeho veľkosti. Vyvarenie ti nepomôže, kým nebudú uvolnené všetky častice, ktoré sú v povrchovej vrstve uvolnené a vyplavené.
Treba trochu trpezlivosti s niekoľkonásobnou výmenou vody, prípadne môžeš použiť aktívne uhlie, ktoré ti valnú časť farbiva odstráni, ale je to relatívne drahý proces.
Aj najlepšie vyluhovaný koreň, alebo drevina, ti po dlhodobejšej pauze medzi výmenou vody, bude spôsobovať sfarbovanie vody do číreho jantárového odtieňa.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod Tetra » 14 Apr 2007 22:03 pm

arowana-dakujem velmi za radu.konar,je to v podstate tvar korena.je asi cca
20cmx15cm.takze prevarit a mat trpezlivost pokial ten konar neprestane po viacerej vymene vody farbit.ja som sa zlakol,ci mi nemozu rybky pomriet z tej zlej otrasnej zltej vody.dakujem
Obrázok používateľa
Tetra
 
Príspevky: 22
Založený: 14 Apr 2007 18:48 pm

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod arowana » 14 Apr 2007 22:09 pm

Prevarením odstrániš problém len čiastočne a koreň sa rýchlejšie napije vodou, pokial ešte nemá schopnosť potopiť sa pod hladinu.
Vodu však musíš vymieňať aj tak, nakoľko koreň sa bude rozkladať dovtedy , kým všetky rastlinné šťavy obsiahnuté v dreve sa nevyplavia a nevyhnijú. Ryby to síce znesú, ale budeš tam mať riadnu žumpu.
Tak teda vodu len meniť, meniť a ešte raz meniť.... :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod Tetra » 14 Apr 2007 22:14 pm

no dakujem pekne,to teraz naozaj neviem,ci mam dat ten konarisko,korenisko von,alebo nie.......menit a menit vodu nie je proble,len ta zumpa ma nelaka.ok dakujem velmi za radu a za ochotu pomoct.
Obrázok používateľa
Tetra
 
Príspevky: 22
Založený: 14 Apr 2007 18:48 pm

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod snake » 14 Apr 2007 23:20 pm

Co ti to predali? Ja som v zivote nikdy nic nevyvaral, ani specialne necistil..Oplachol som vodou od prachu a sup do akva..Zatial som mal stastie a nic sa nestalo..
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu!!!

Odoslaťod romanK » 15 Apr 2007 08:06 am

a kde si ho kupila?
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod Tetra » 15 Apr 2007 09:00 am

snake napísal:Co ti to predali? Ja som v zivote nikdy nic nevyvaral, ani specialne necistil..Oplachol som vodou od prachu a sup do akva..Zatial som mal stastie a nic sa nestalo..


normalne a akvaristike je kupeny.no neviem coje tp za drevo,ale je to riadny humus co mi narobil.ryby lapaju po dychu,filtrujem cely den aj noc,ale zatial nic moc.pockam co to spravi.ako ste mi vsetci poradili,budem menit vodu a pockam kym prebehnu vsetky tie procesy a dufam,ze sa to vycisti.dakujem
Obrázok používateľa
Tetra
 
Príspevky: 22
Založený: 14 Apr 2007 18:48 pm

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod Tetra » 15 Apr 2007 09:02 am

romanK napísal:a kde si ho kupila?


kupil som ho normalne v akva potrebach,takmer cierne drevo,len tam nebola nalepka s menom dreva.pytal som sa,ci je to do akva,udajne ano.
no cakm co z toho bude,len sa bojim aby to ryby pretili.dakujem
moja znama kupila ten isty koren a ma to iste vo vode ako ja,len v mensom zafarbeni,lebo ja ho mam dost velky .mam 200l a je to strasny pohlad.ani ona nevie co s tym ,tak som zvedavy co sa bude diat.
Obrázok používateľa
Tetra
 
Príspevky: 22
Založený: 14 Apr 2007 18:48 pm

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu!!!

Odoslaťod slade14 » 15 Apr 2007 09:09 am

ryby ti koli tomu zavarbeniu neskapu,jedine nahlim poklesom PH od huminovych latok ,ale ked okyslicujes nonstop tak to nehrozi .
proste ked sa ti voda v akva nepaci tak ho odlov do lavara ako spomenul arowana.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod Tetra » 15 Apr 2007 09:14 am

slade14 napísal:ryby ti koli tomu zavarbeniu neskapu,jedine nahlim poklesom PH od huminovych latok ,ale ked okyslicujes nonstop tak to nehrozi .
proste ked sa ti voda v akva nepaci tak ho odlov do lavara ako spomenul arowana.


to som rad,koli rybam.tu vodu menim,uz je dnes rano vymenena cast,ale je to stale humac.budem menit a menit a menit ako mi arowana napisal .myslim,ze ph bude vyrovnane,lebo filtrujem stale.dakujem za pomoc
Obrázok používateľa
Tetra
 
Príspevky: 22
Založený: 14 Apr 2007 18:48 pm

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu!!!

Odoslaťod jocai » 15 Apr 2007 09:56 am

tetra kašli na to, ja som do akva tiež pri zakladaní dal koreň, a teda je to riadny koreň. Nič som nepreváral, iba som ho umyl a vydrhol kefou a šup s ním do vody. Troška farbil, voda bola po nejaký čas taká do hneda, čo však podľa mňa nebolo na škodu, celkom sa mi to páčilo. Teraz je to už v pohode, voda síce nie je krištalovo priezračná, troška je do zelena, ale to bude tým, že ho mám dosť husto zarastené. Ja by som to na tvojom mieste neriešil a nechal by som to "plávať". Veď aj v prírode máš jazierka a tône, kde je voda do hneda od popadaného dreva. Ak pozeráš filmy, kde ukazujú tropické rieky, tak tie sú hnedé od vyluhovaných látok a prevažná väčšina akva rýb pochádza z takýchto vôd. Ja som zástancom toho myslenia, že problém treba nechať riešiť prírodou a iba výnimočne zasiahnúť chémiou a pod. Akva je v podstate malý kúsok prírody.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod arowana » 15 Apr 2007 16:57 pm

V akva predajniach sa najčastejšie ponúkajú dreviny z mangrovovníkov rôznych druhov, Opuwa a Mopani sú korenice poväčšine ebenovníkov, tzv. steelwood, prípadne korene z rašelinísk, ktorú sú výrazne ľahšie a poväčšine tvrdošijne plávu dlhú dobu.
Všetky sú bez akejkoľvek úpravy vhodné do akva.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu!!!

Odoslaťod Jirka Scobak » 15 Apr 2007 17:18 pm

Me barvil mangrovnikovy koren vytrvale vodu rok a pul. Louhoval jsem ho v horke vode, nic. Vyhodil jsem ho pred mesicem.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod arowana » 15 Apr 2007 17:33 pm

Jirko, to chyba. :D
Mal si aspoň rok ešte počkať. :o :o
Mne tá jantárová voda nokdy nevadila, skôr sa mi páči a rybám a rastlinám to vcelku prospieva.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu!!!

Odoslaťod jocai » 15 Apr 2007 18:03 pm

arowana máš recht, ja práve rozmýšlam, že dám do akva pančuchu s rašelinou, aby som mal troška vodu do hneda :-)
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod Jirka Scobak » 15 Apr 2007 18:34 pm

arowana napísal:Jirko, to chyba. :D
Mal si aspoň rok ešte počkať. :o :o
Mne tá jantárová voda nokdy nevadila, skôr sa mi páči a rybám a rastlinám to vcelku prospieva.

Ta voda byla vylozene tmave hneda a nebylo v ni videt ryby.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu

Odoslaťod arowana » 15 Apr 2007 18:42 pm

Priznaj sa, že si ju rok nemenil. :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Konar mi zafarbil celu vodu v akva.prosim radu!!!

Odoslaťod Jirka Scobak » 15 Apr 2007 20:11 pm

Prinejhorsim kazdy druhy tyden.
Pridavam do ni trochu soli.
Ale byl to jen jeden koren, ostatni jsou ok.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.