dolievanie mineralky/tvrdost vody



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

dolievanie mineralky/tvrdost vody

Odoslaťod JoLi » 14 Okt 2003 16:03 pm

Je možné dolievať minerálnu vodu na ovplyvnenie tvrdosti vody?

V SR je veľa druhov min. vôd rôzeho zloženia obsahujúcich bud ten či onen prvok v prevahe.
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Reklama

Re: Dno akvária ...

Odoslaťod skala » 14 Okt 2003 17:05 pm

JoLi, obsah CO2 v nich je relativne vysoky, ale... Precitaj si napr. kontinualnu vymenu vody, tam majko myslim pouziva mineralku (cosi sa mi mari). Takze s mierou. CO2 posobi na ryby asi ako rajsky plyn na cloveka. Podla vsetkeho. Aj v inej teme sa o tom pise - tam kde sme rozoberali usmrcovanie ryb.

Inak, mineralka by bola vhodna nielen na zvysovanie tvrdosti, ale aj na zvysenie obsahu inych ionov, cize jej vplyv by mal sirsi zaber.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Dno akvária ...

Odoslaťod majko » 19 Okt 2003 11:37 am

JoLi napísal:Je možné dolievať minerálnu vodu na ovplyvnenie tvrdosti vody? V SR je veľa druhov min. vôd rôzeho zloženia obsahujúcich bud ten či onen prvok v prevahe.
Ano vodu mozes takto pripravovat. Ja to tiez takto robim. Nie vsak priamo doliat do akvaria. Mineralka ma obycajne vysoky obsah CO2 tak to treba nechat odstat. Na co si ale treba davat velky pozor je obsah ostatnych prvkov. Taka FATRA myslim obsahuje 30mg/l NH4, ine maju vysoky obsah SO4, Cl , Fe.... Zavisi samozrejme aj od pomeru v akom budes riedit. Ja pouzivam Cerinsku mineralku.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.