vybuch CO2



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

vybuch CO2

Odoslaťod BOL » 28 Apr 2003 10:13 am

asi pred tyzdnom mi "povolil" ventil na co2 flasi...vecer som zistil, ze z mojich cca 70 rybiek prezili 3 gubky...
vymenil som cca 90% vody, nechal akvarko s tromi gubkami nech sa zreparuje a odisiel na tyzden prec
ked som sa vratil, nasiel som akvarko plne rias - z kazdeho listu mi narastli take 4-5cm chlpy, neviem co to je
pouzil som na to algil od JBL, ziadne velke zazraky, tak som listy otrhal a aplikoval Rasobijec od rataja. pomalicky mi zacinaju rast nove listocky,
ale na ostatnych rastlinach a na dne riasa stale zostava, co mam robit ??
no2, no3 mam v miere, svietim Osram lumilux 2x36, aquaglo 2x36, floraglo 18, akvarko 400l

dakujem
Obrázok používateľa
BOL
 
Príspevky: 13
Založený: 28 Mar 2003 15:45 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: vybuch CO2

Odoslaťod cyrano » 28 Apr 2003 10:28 am

Svojho casu som sa pokusal silne a hrube vrstvy rias odstranovat z rastlin aj rucne. Casom ale listy slabli. Potom som kupil 3 prisavniky a
tie mi to teraz riesia uz pri prvych naznakoch. Podla mna ryby ziviace sa
riasami (nie len rodu Ancistrus) su dobrym riesenim a po tejto havarii
zrejme tak ci tak budes nakupovat nove. Nemohol by si prosim ta blizsie popisat ten ventil (typ) a tu zavadu aby sme sa pripadne vyhli niecomu podobnemu?
cyrano
 
Príspevky: 65
Obrázky: 3
Založený: 20 Mar 2003 10:55 am
Bydlisko: Bratislava

Re: vybuch CO2

Odoslaťod BOL » 28 Apr 2003 10:33 am

prisavnickov som kupil dvoch, zatila su malinkiiiii. este tam mam labeo bicolor. uvidim co dokazu

ventil:
flasa + ventil kupena vo Weldshope na kriznej za cca 540 + 880 Sk.
dva tyzdne ficala bez problemov, potom som ju vecer nasiel prazdnu....

BTW:staci ked necham co2 volne bublinkovat do akvarka cez vzduchovaci kamen ? kolko bubliniek, ako rychlo ?
zatial to bublinkujem do vonkajsieho filtra fluval 304, nemoze sa pokazit ?
Obrázok používateľa
BOL
 
Príspevky: 13
Založený: 28 Mar 2003 15:45 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vybuch CO2

Odoslaťod marlo » 28 Apr 2003 11:32 am

BOL napísal:ventil:
flasa + ventil kupena vo Weldshope na kriznej za cca 540 + 880 Sk.
dva tyzdne ficala bez problemov, potom som ju vecer nasiel prazdnu....


Ja mam presne tu istu flasu aj s rovnakym ventilom kupenu v tom istom obchode.Je zaujimave ze to co sa ti stalo sa stalo uz aj Salikovi..ale mne nastastie nie.Pred tym nez sa to stalo salikovi som bublal kazdy den aj ked som nebol doma..ale POTOM uz radsej nie...a teraz pustam CO2 iba ked som doma ...myslim ze je to lacne riesenie ale nie je to moc kvalitne..
a ihlovy ventil od fy.Sera za 4500sk sa mi zda drahy :( {Predajna na Sancovej ulici v BA}
Naposledy upravil marlo dňa 28 Apr 2003 11:49 am, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vybuch CO2

Odoslaťod Roman » 28 Apr 2003 11:40 am

marlo napísal: ihlovy ventil od fy.Sera za 4500sk sa mi zda drahy :( {Predajna na Sancovej ulici v BA}


Ihlovy ventil som prave kupil na www.aquaristic.net za 13eur, este mam otvorenu objednavku chces aj ty jeden ?
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: vybuch CO2

Odoslaťod Astrid » 28 Apr 2003 13:00 pm

Zdravim BOL. Na tie riasy by mohli MOZNO pomoct aj molinezie. Ja mam doma v jednom akva same molinezie a s riasami nemam vobec ziadny problem (ale su tam aj Ancistrusi). Alebo pripadne mam aj nejake gupky. Ak si z okolia BA a mal by si zaujem, rada Ti ich podarujem.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: vybuch CO2

Odoslaťod jacik » 28 Apr 2003 14:15 pm

z kazdeho listu mi narastli take 4-5cm chlpy

aj ja som sa trapil s tymito riasami. mne pomohlo znizit dlzku osvetlenia. teraz mam uz len 10 hodin. a posunul som cas kedy sa ma osvetlenie vypnut, pretoze nejake zbytkove svetlo z izby (v mojom pripade do obednajsich hodin) svieti do akvaria aj ked je akvariove svetlo vypnute. predtym bolo 22.00 teraz 20.00.
pomohol aj maly mechanicky rotacny filter ale zda sa mi ze hlavne to svetlo.

ahoj

ps: rybkam nechutia. ani otocinclus affinitis ani ancistrus ....
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: vybuch CO2

Odoslaťod kubrik » 28 Apr 2003 16:20 pm

Roman napísal:Ihlovy ventil som prave kupil na aquaristic.net za 13eur, este mam otvorenu objednavku chces aj ty jeden ?

ktory presne je ten ihlovy ventil na tej stranke. neviem natolko po nemecky :roll:
Obrázok používateľa
kubrik
 
Príspevky: 51
Založený: 12 Apr 2003 08:42 am
Bydlisko: n.z.

Re: vybuch CO2

Odoslaťod Roman » 28 Apr 2003 16:31 pm

kubrik napísal:
ktory presne je ten ihlovy ventil na tej stranke. neviem natolko po nemecky :roll:


v sekcii CO2 Equipment CO2 Components
vyrobca aquaristic.tec

Nadel-/Dosierventil

price: 12.58 €
Item number: 190.020

Ten isty ventil predava v Pardubiciach Macenauer za 490Czk
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: vybuch CO2

Odoslaťod kubrik » 28 Apr 2003 17:05 pm

tieto ceny vyzereju celkom nadejne
co vsetko este potrebujem ne zhotovenie takej co flase okrem tohto ventilu?
Obrázok používateľa
kubrik
 
Príspevky: 51
Založený: 12 Apr 2003 08:42 am
Bydlisko: n.z.

Re: vybuch CO2

Odoslaťod Lacik » 29 Apr 2003 00:31 am

BOL napísal:akvarko plne rias - z kazdeho listu mi narastli take 4-5cm chlpy, neviem co to je
dakujem

To je fakt, ze prisavkam tie chlpy nechutia, ale prave tento vikend som pozoraval slimaka (klasicky zlty) ako tie chlpy zerie. Mechanicky som tiez skusal odstranovat, ale drzia sa na tych rastlinkach poriadne. Podla mojho nazoru pricinou je denne svetlo, aspon u mna, lebo su jasne tam kde svieti(asi polka akvaria) :cry: Tiez sa nemozem toho zbavit. Uz som rozmyslal, ze musim najst pre akvarko nove miesto.
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Re: vybuch CO2

Odoslaťod BOL » 29 Apr 2003 09:07 am

Roman napísal:Ihlovy ventil som prave kupil na www.aquaristic.net za 13eur, este mam otvorenu objednavku chces aj ty jeden ?


a pasuje ten ventil na ten moj typ flase ? ako to vlastne funguje ?
Obrázok používateľa
BOL
 
Príspevky: 13
Založený: 28 Mar 2003 15:45 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vybuch CO2

Odoslaťod Roman » 29 Apr 2003 09:22 am

Na flasu sa dava tzv redukcny ventil s tlakomerom, to je ventil, ktory Ti z vysokeho tlaku vo flasi urobi tlak len o malo vyssi ako je atmosfericky tlak. Ten ma standardny zavit na flasu , na 99% bude pasovat akakolvek flasa a redukcny ventil. Flasa sa da kupit od 500Sk az po 4000Sk(2l od Sera). redukcny ventil kupis v potrebach zo zvaracskym materialom, myslim ze od 800Sk. potom nastava problem, lebo na zvaracske "hodiny" sa normalne pripaja hadica a horak, ty potrebujes pripojit este ihlovy ventil, kedze vsak medzi redukcnym a ihlovym ventilom je tlak len asi 1,1atm , postaci obycajna silikonova hadicka utiahnuta paskou. Na vystupe ihloveho ventilu uz je len hadicka a kamienok a ihlou regulujes pocet bubliniek. Pre fanatikov existuje aj magneticky riadiaci ventil, ktorym sa da vypinat privod CO2 v noci, ovladat sa da spolu so svetlom alebo z pH metra.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: vybuch CO2

Odoslaťod BOL » 29 Apr 2003 09:32 am

Roman napísal: postaci obycajna silikonova hadicka utiahnuta paskou. Na vystupe ihloveho ventilu uz je len hadicka a kamienok a ihlou regulujes pocet bubliniek.


ten ihlovy ventil sa teda pripaja iba na hadicky?! :)
v tom pripade by som mal on zaujem, uz by som nexcel zazit dalsi vybuch a hromadny uhyn a sustavne otvarat a zatvarat klasicky redukcny ventli ma nebavi a co2 mam dost vysoke.

to s tou objednavkou je este aktualne ?
Obrázok používateľa
BOL
 
Príspevky: 13
Založený: 28 Mar 2003 15:45 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vybuch CO2

Odoslaťod Roman » 29 Apr 2003 12:04 pm

uz nie , objednavku som vcera odoslal. Ak chodis do CZ , skus si to niekde objednat od Macenauera, stoji 490czk a je to ten isty model.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: vybuch CO2

Odoslaťod jacik » 29 Apr 2003 14:21 pm

To je fakt, ze prisavkam tie chlpy nechutia, ale prave tento vikend som pozoraval slimaka (klasicky zlty) ako tie chlpy zerie.

ahaaaa :idea:, takze preto mi do jedneho dna uplne zmizli dlhe cierne riasy z rastlinky ktoru som preniesol do druheho akva kde nemam problemy s riasami. mam v nom totiz velkeho slimacika Ampullariu 'cestovatela'. neuveritelne, ze ju tak vycistil :o
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: vybuch CO2

Odoslaťod salik » 30 Apr 2003 12:52 pm

BOL napísal:asi pred tyzdnom mi "povolil" ventil na co2 flasi...vecer som zistil, ze z mojich cca 70 rybiek prezili 3 gubky...
vymenil som cca 90% vody.....

no "pekne", myslim ze skor ci neskor to kazdemu "buchne" - a tych konkretnych co2 zariadeni doniesli kopec, mam taky pocit ze to potom islo do akvaristiky niekde v petrzalke... :? ...co sa tyka tej riasy - z toho vysokeho co2 nemali "radost" iba tvoje ryby ale aj rastliny - niekde som cital ze vela co2 ich moze "spalit" - cize len tak sa z toho nespamataju - tym padom okamzite nastupuju riasy - treba to vsetko casom zase dostat pod kontrolu a ustalit, ale to samozrejme nebude za jeden tyzden... :idea:

ROMAN napísal:www.aquaristic.net - objednavka

- davas si to posielat domov alebo mas niekoho "vonku"?
- ake sa plati u nas clo? podla hodnoty objednavky?
- ake su pravidla u aquaristic.net? (minimalna cenova objednavka/cena dodavky)
dik
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: vybuch CO2

Odoslaťod Roman » 02 Máj 2003 10:44 am

salik napísal:- davas si to posielat domov alebo mas niekoho "vonku"?
- ake sa plati u nas clo? podla hodnoty objednavky?
- ake su pravidla u aquaristic.net? (minimalna cenova objednavka/cena dodavky)
dik


1. davam si to posielat k rodine v nemecku, dalo by sa to poslat aj do Sk za vyssie postovne
2. myslim, ze clo nie je , DPH je 20% a elektricke cerpadla a tak Ti bez atestu asi nepustia
3. pravidla su na stranke, postovne je v nemecku 4eur za zasielku do 32kg, minimalna objednavka 15eur a plati sa kreditkou cez web. zasielka podla toho co maju na sklade vacsinou do 10dni.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: vybuch CO2

Odoslaťod CaneCorso » 24 Jan 2011 12:48 pm

Pomaly prichádzam do problematiky CO2,zatiaľ v teoretickej polohe.Mám fľašu z hasiaceho prístroja,regulačný ventil s dvomi budíkmi,objednal som el.ventil.Načo slúži???Treba mi aj ihlový ventil???? Spomína sa tu aj počítadlo bubliniek.Potrebujem aj ten???Úloha difuzora je mi jasná.Poprosím o rady,alebo nejaký link,kde sa dozviem podrobnosti.Ďakujem.
Obrázok používateľa
CaneCorso
 
Príspevky: 108
Obrázky: 25
Založený: 12 Jan 2011 19:19 pm
Bydlisko: Tisovec

Re: vybuch CO2

Odoslaťod dodofix » 24 Jan 2011 12:58 pm

el.ventil vypne co2 - napr. ak mas ph sondu, tak pri zmene ph mozes zastavit co2, alebo vypinat co2 hodinami, ak nechces davkovat cely den
ihlovy ventil - jemne doladenie, pocitadlo je pocitadlo - v zasade nepotrebujes - podla mna aj tak velmi nema zmysel - mozem pumpovat rovnaky pocet bubliniek v dvoch akva aj tak tam bude co2 ine (ina distribucia, spotreba, ... ) co2 meter skor by som pouzil
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vybuch CO2

Odoslaťod kudrik » 24 Jan 2011 13:31 pm

jacik napísal:
z kazdeho listu mi narastli take 4-5cm chlpy

aj ja som sa trapil s tymito riasami. mne pomohlo znizit dlzku osvetlenia. teraz mam uz len 10 hodin. a posunul som cas kedy sa ma osvetlenie vypnut, pretoze nejake zbytkove svetlo z izby (v mojom pripade do obednajsich hodin) svieti do akvaria aj ked je akvariove svetlo vypnute. predtym bolo 22.00 teraz 20.00.
pomohol aj maly mechanicky rotacny filter ale zda sa mi ze hlavne to svetlo.

ahoj

ps: rybkam nechutia. ani otocinclus affinitis ani ancistrus ....


Skus mrenku siamsku
Obrázok používateľa
kudrik
 
Príspevky: 150
Obrázky: 55
Založený: 27 Nov 2004 18:40 pm
Bydlisko: Zvolen


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.