Zmena nadrze



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

Zmena nadrze

Odoslaťod RastoPD » 03 Aug 2003 15:37 pm

:P Ako som slubil, tak aj robim. Zmenil som totalne svoju nadrz. Viac dole cez WWW a tam potom MOJE MORE a 3. PODOBA - foto sice nic moc.
Obrázok používateľa
RastoPD
 
Príspevky: 59
Obrázky: 6
Založený: 12 Jún 2003 19:13 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Zmena nadrze

Odoslaťod salik » 03 Aug 2003 16:42 pm

Zmenil som dno nádrže - miesto koralovej drte som na dno nádrže nasypal cca 18 kg živého piesku - jemného aragonitu

aragonit - napis o tom nieco viac :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Zmena nadrze

Odoslaťod RastoPD » 03 Aug 2003 17:32 pm

:shock: Co o aragonite? Mam ho v nadrzi vlastne len jeden den, lebo som prestavoval nadrz. Pan Berka ho odporuca viac ako drt. Aj ked asi cistenie bude mierne komplikovanejsie, ako pri drti.
:wink: Akvarko vypada ovela bledsie ako pri koralovej drti, aj ked aj ta je vlastne skoro cisto biela. Ale vidim to na dne, kde mam polozene koraly. Je tam akoby ovela viac svetla. Ono to asi ten piesok lepsie taha to svetlo, neviem. Inak, pokial sadol "prach", tak to trvalo poriadne dlhy cas, skoro 12 hodin. Ale teraz je to spicka. Pokial nesadol, tak bolo pekne vidiet, kade prudi voda, kde sa odraza. Cena je slusna, ale zial neviem presne, mam asi HO-SI-PA.
Obrázok používateľa
RastoPD
 
Príspevky: 59
Obrázky: 6
Založený: 12 Jún 2003 19:13 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Zmena nadrze

Odoslaťod Roman » 11 Aug 2003 10:52 am

salik napísal:
Zmenil som dno nádrže - miesto koralovej drte som na dno nádrže nasypal cca 18 kg živého piesku - jemného aragonitu

aragonit - napis o tom nieco viac :idea:


aragonit je jedna z krystalickych foriem vapenca, na rozdiel od koraloveho piesku nikdy nebol v mori, teoreticky by to mal byt cisty CaCO3. Ma niekolko vyhod:
1 lepsiu rozpustnost pri pH>8, koralovy strk sa rozpusta az ked pH padne na 7,6
2 neobsahuje fosfaty, na koralovy strk sa za tu dobu co bol v mori predsa len nieco nachytalo
3 je krajsi
4 vacsinou sa dodava jemnejsie zomlety a detrit sa usadzuje na povrchu a nenapada do hlbky
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Zmena nadrze

Odoslaťod RastoPD » 11 Aug 2003 11:23 am

aragonit je jedna z krystalickych foriem vapenca, na rozdiel od koraloveho piesku nikdy nebol v mori, teoreticky by to mal byt cisty CaCO3. Ma niekolko vyhod:
1 lepsiu rozpustnost pri pH>8, koralovy strk sa rozpusta az ked pH padne na 7,6
2 neobsahuje fosfaty, na koralovy strk sa za tu dobu co bol v mori predsa len nieco nachytalo
3 je krajsi
4 vacsinou sa dodava jemnejsie zomlety a detrit sa usadzuje na povrchu a nenapada do hlbky


:P Nieco na tom urcite bude, ale podla mna on musi byt niekde ulozeny v mori, lebo obsahuje aj nejaky bordel, ktory sa usadza na plazach - myslim tym nejake drevene ciastocky.

:x Medzi recou, tie svine sinice uz zase zacinaju blbnut.
Obrázok používateľa
RastoPD
 
Príspevky: 59
Obrázky: 6
Založený: 12 Jún 2003 19:13 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Zmena nadrze

Odoslaťod Roman » 11 Aug 2003 16:29 pm

RastoPD napísal::P Ako som slubil, tak aj robim. Zmenil som totalne svoju nadrz. Viac dole cez WWW a tam potom MOJE MORE a 3. PODOBA - foto sice nic moc.


Rasto, pozrel som si tvoje posledne fotky a nejako Ti ubudaju ryby, co im sypes strychnin?
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Zmena nadrze

Odoslaťod RastoPD » 11 Aug 2003 22:33 pm

Rasto, pozrel som si tvoje posledne fotky a nejako Ti ubudaju ryby, co im sypes strychnin?


:lol: Mozno to tak vypada, ale ubudli mi akurat 3 kamene. Jednu rybu - dascylusa - som odlifroval do ZOO v Bojniciach, bola to spina na ryby aj na koraly. Nikomu nedoporucujem z vlastnej skusenosti. A nemozem za to, ze tie potvory vidia cez sklo, a ked tam zbadaju fotak, tak prasia za skaly. Zial najvacsiu foto hviezdu som dal do ZOO. Opticky to teraz vypada, ze tam nic nemam. Na tych fotkach su uplne vlavo - pod skalami :mrgreen: .

Ale mam ine dobre spravy. Na jednom kameni mi idu dva nove mlade koraly, neviem, co to presne je. Ak sa mi to podari nafotit, ukazem to na svojej stranke. Ale su biele a je to nieco ako xenia, ale je to schovane v bielej rurke, a su az 2 8) .
:( Nezbavil som sa vsak tych blbych sinic. Asi mam slabe prudenie, alebo co.
Obrázok používateľa
RastoPD
 
Príspevky: 59
Obrázky: 6
Založený: 12 Jún 2003 19:13 pm
Bydlisko: Prievidza


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.