Vnútorné filtre

Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod Hryzo » 03 Jan 2015 20:14 pm

urcite si si vsimol, ze je to z popisu toho cerpadla ...
ja som to pochopil (a urcite spravne), ze to cerpadielko sa maze vodou ktoru precerpava, a k tomu pisu, ze voda musi byt cista ... k tomu si pisal, ze "je tam dost bordelu a nedari sa mi to vsetko odkalit" ... takze som upozornil na to ze je tam dost bordelu neladi s cerpana voda nesmie obsahovat necistoty ... spoj si to dokopy ...
Obrázok používateľa
Hryzo

Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am

Reklama

Odoslaťod mosfet » 03 Jan 2015 21:18 pm

Ale keby si na nasávaciu stranu dal molitan tak voda ktora ide do čerpadielka by bola viac - menej čista a čistil by si iba ten molitan.
Obrázok používateľa
mosfet

Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm

Odoslaťod Jozef I. » 03 Jan 2015 21:49 pm

no ja som pochopil čo si napisal ale nepochopi prečo si to napisal, lebo to je uplna samozrejmosť ktora je viac menej dôležita pre väčšinu čerpadiel a prave preto sa vo filtroch pre akvaria dava čerpacia hlava až na koniec filtra a čistiace media teda molitany pred čerpadlo tak aby cez čerpadlo išla už iba viac menej čista voda a čerpadlo sa tak nezanašalo či nepoškodilo. A ja nemam v plane prečerpavať špinavu vodu ale ju filtrovať a molitan pôjde na vstup filtra... takže nie je čo riešiť.
Obrázok používateľa
Jozef I.

Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm

Odoslaťod mosfet » 04 Jan 2015 11:30 am

:wink:
Obrázok používateľa
mosfet

Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm

Odoslaťod MifkoKE » 15 Jan 2015 22:34 pm

@Hryzo:
Do 25l akva by som žiadny filtér nedával. Ja som mal akva 21l, viď. moja galéria a filtér tam bol len prvý mesiac a niečo kvôli mechanickej filtrácii. Akonáhle sa akva zabehlo(+prestal sa robiť povlak na hladine), išiel preč a potrebný už vôbec nebol... Biologická filtráciu mal nulovú a prúdenie vody bolo nepotrebné - skôr na škodu kvôli malým krevetkám :wink:
Obrázok používateľa
MifkoKE

Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm

Odoslaťod Loki12 » 16 Jan 2015 11:05 am

Mal som 5,6L akva. Nech som robil, co som robil, akykolvek vnutorny filter - a to som skusil aj Aquael Fan Mikro Plus (mam ho este doma) bol v takomto akvariu OBROVSKY.

Ak filter, jedine externy.
Zavesny - nenasiel som nehlucny, kazdy mi na spalnove pouzivanie vadil.
Externy - tu je to otazka financi. Ci je to efektivne vynalozeny peniaz.

Na diskusiu, sice vhodnejsie do tvojej 5litrovej temy, ale tu to postnem. Nebolo by lepsie bud nasadit do tej 5L nejake detrito-pozierace, alebo sa na to vyprd... a radsej to raz za nejaky cas povrchovo odsat a dolievat vodu pomalicky? Aj kvoli financnej efektivite.
Obrázok používateľa
Loki12

Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm

Odoslaťod Jozef I. » 16 Jan 2015 20:10 pm

Ahoj loki a vitaj späť v aktivnej "službe" :)

Neviem ake detritopožierace myslíš a ani neviem pre ake živočichy by to akva bolo vhodne. S slimače čo tam mam sa samoreguluju, pretože napriek tomu, že tam mám z dlhodobeho hladiska dosť mladych slimakov,1-2mm, dospeleho tam mám tak jedneho, maximalne dvoch.

No to odsavanie je zaujímave a jednoducho sa to povie, ale ja len pri natiahnutí vody do hadice mam porad akva do polovice prázdne :D. takže veľa času na odkalenie nemam. Ale tak zatiaľ to funguje tak to necham tak. ten filtrik by to tam predsa len ošpatil...
Obrázok používateľa
Jozef I.

Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm

Odoslaťod Loki12 » 17 Jan 2015 01:37 am

:-) vitam, vitam :-)
pozierace som myslel nejake tie slimaky, krevety
ak je problem s vodou, tak skus tensiu hadicku - mam inak odkalovak od Dennerle a tam sa da velmi pekne regulovat prietok.

ja by som to fakt Jozef nechal na prirodno. Raz za cas to vysajes a hotovo. A ak je toho fakt vela, tak tu slimac odtial vyhod a nechaj krevetky. tie ten bordelik budu tak dlho preberat, ze z neho nakoniec nic neostane.

A daj do temy nejaku aktualnu. nech je co to pokukat.
Obrázok používateľa
Loki12

Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: kubko82 a 0 hostí.