Využijem to?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Využijem to?

Odoslaťod ondrej4 » 23 Jún 2009 16:17 pm

Pozdravujem, došiel mi práve PH/ORP CONTROLLER ktorí je skoro o štvrtinu lacnejší ako na slovensku.
A touto cestou sa vas chcem opýtat a poprosiť vás o radu, že čo je to ORP a či to využijem.
Dakujem za odpovede a s pozdravom Ondrej http://cgi.ebay.com/PH-ORP-2-in-1-CONTR ... 1|294%3A50
ondrej4
 
Príspevky: 17
Založený: 12 Nov 2008 23:06 pm

Reklama

Odoslaťod Roman » 23 Jún 2009 17:03 pm

no Ph / ORP kontroler za 62GBP bude asi aj tak merat kolko stoji... takze pre pobavenie a hrubu informaciu staci.
ORP v sladkovodnej akvaristike nevyuzijes, na konstrukciu riadeneho denitrifkacneho filtra je ta hracka nevhodna.

A ked zistis, ze zivotnost elektrod je asi tak 3-6 mesiacov a nove stoja pomaly tolko co geret.. odlozis ho do skrine.

Mne tam uz odpociva Iks Aquastar pH a Iks aquastar rH (za 250 euro kazdy...)
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Odoslaťod ondrej4 » 23 Jún 2009 17:24 pm

mozna mas pravdu ale aj elektródy sa daju tam objednať, ale navadi hlavne ze si mi odpovedal aj ked nie podrobne o co vas poprosim. Mozna niekto iny mi to vysvetlí podrobnejsie, ale ja tomu asi uz neverím uz som tu druhy krát a stále len podpichovačky
ondrej4
 
Príspevky: 17
Založený: 12 Nov 2008 23:06 pm

Odoslaťod Roman » 23 Jún 2009 23:33 pm

co potrebujes podrobne ???

mam rad ludi, co si kupia geret a ani zbla netusia co vlastne meria...



TU : http://en.wikipedia.org/wiki/Oxidation_reduction_potential

to mas vysvetlene hadam dost podrobne, zhruba na urovni stredoskolskej fyziky....

a opakujem ; meranie ORP v sladkovodnom akvariu NEVYUZIJES
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Odoslaťod ondrej4 » 24 Jún 2009 08:47 am

Roman, musis bo mna ripat. Ja som si kupil PH merac a bola pri nom aj ORP sonda. Jasne som sa opytal aj v predmete to je napisane (vyuzijem to?), ale ak ti je takto lepšie, tak prosím len sa vyžívaj.
ondrej4
 
Príspevky: 17
Založený: 12 Nov 2008 23:06 pm

Odoslaťod Roman » 24 Jún 2009 12:32 pm

ukludni sa

odpovedal som ti ze to NEVYUZIJES hned v prvom prispevku.

ondrej4 napísal: Mozna niekto iny mi to vysvetlí podrobnejsie, ale ja tomu asi uz neverím uz som tu druhy krát a stále len podpichovačky


a ked budes nadalej takto blbo komentovat to ze ti niekto jasne a polopate odpovie, tak sa priprav nie len na "podpichovacky" ale aj na ban.

Vidim ze ebay vies pouzivat, tak odporucam este kratky kurz pouzivania google a wikipedie a na vacsinu svojich otazok si odpoved najdes sam.

HOWGH

zamykam
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.