Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Jan 2017 22:09 pm

Mino17 napísal:Mino17.

Mám nové akvarko juwel 125 mám v ňom živé rastlinky filtracia ide naplno ovzdusnovac ide naplno svietim 12h ryby som vlozit časom gupky mecun viedensky neonky pancierovnicky prisavniky bojovnica štrk je jemny teraz my začali zomierať do radu čo mám robit poradí my niekto nechcem one prist počul som že niektorí dali nitrivec aqutan a čiastočne vymieňať vodu dúfam niektori mi poradia ďakujem

Najprv bolo treba si kúpiť novú knihu o akvaristike a poštudovať. Na nete nieje vždy napísaná pravda :wink:
Takže:
Kedy bolo akvárium založené?
Po akom čase tam boli nasadené rybky?
Aký to teda máš filter?
Koľko máš tam rýb? Druh a počet.

Chyby, ktoré si urobil:
Príliš skoro nasadené ryby!
Nedodržaná doba zábehu!
Zlá hygiena v akváriu!

Rada:
Vymeniť 50% vody
Skrátiť dobu svietenia na 6 hodín
Zriediť počet rýb!
Raz za týždeň meniť 30% vody


Najdôležitejšia rada:
Založ si svoju tému a uverejni foto celého akvária, foto filtra, tam ti budú pridávané rady
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 05 Jan 2017 11:41 am

Možno si na to krevetky zvyknú, neviem. Ale premýšľala som nad tým návrhom s LED pásikom. Budem sa musieť o inštalácii LED pásikov poradiť s nejakým schopnejším členom rodiny, čo sa trochu vyzná v elektroinštalačných záležitostiach. Ja viem tak vymeniť žiarovku :lol:
Ale tak je pravda že krevetky mám ani nie týždeň, tak ešte si na rozsvecovanie nemohli zvyknúť.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Minďo » 05 Jan 2017 12:16 pm

Led pasik si kúp už s napajanim potrebnej dĺžky a nemusíš sa o ničom radiť, jednoducho nalepis kam chces, adapter vopchas do spinacich hodín a hotovo. Ten pasik sa da aj skrátiť na potrebnú dĺžku iba odstrihnes na vyznacenom mieste.
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Mino17 » 05 Jan 2017 12:34 pm

mino17: dakujem za poradenie

1.Akvárko bolo založene pred mesiacom
2.Rybky boli nasadené po tizdni
3.Filter Boflow filter
4.Gupky: 10
Mečune: 5
Neonky 8
pancierovniki:3
prisaavniki :2
bojovnica: 1 samcek
2 samicky
Mino17
 
Príspevky: 136
Založený: 03 Jan 2017 19:30 pm

Mińová 125 Juwel.

Odoslaťod Hora » 05 Jan 2017 12:50 pm

Mino17 napísal:mino17: dakujem za poradenie

1.Akvárko bolo založene pred mesiacom
2.Rybky boli nasadené po tizdni
3.Filter Boflow filter
4.Gupky: 10
Mečune: 5
Neonky 8
pancierovniki:3
prisaavniki :2
bojovnica: 1 samcek
2 samicky

prečo ho vediete do tejto témy.

Miňo,máš založenú svoju tému ,,Miňová 125 Juwel" a tam rieš tvoje akvárium.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Minďo » 05 Jan 2017 12:54 pm

Mino 17, tukni na tento odkaz, zaloz novú tému posting.php?mode=post&f=25 (snáď ten odkaz funguje) a popis svoje akvarium ako ti už vyššie písali. Zbytočne sa tu miešajú veci ktoré nesuvisia s michellinou témou...


Hora to už vyriešil za teba.... Medzi tým ako som písal toto.... Tak potom nech to kompetentný vymaze :-) prepáčte za odbocku od témy
Naposledy upravil Minďo dňa 05 Jan 2017 12:58 pm, celkovo upravené 1 krát.
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 05 Jan 2017 12:56 pm

nie! už som Ti tvoju založil,lebo evidentne to nezvládneš bez pomoci
toto je tvoja téme :arrow:

post323173.html#p323173
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod brano31 » 06 Jan 2017 19:50 pm

michellebebe nechcem byt zlí prorok ale mne krevety skončili stále vo filtri už som ich prelovoval viac krát mam rio240 a cca 50 kreviet vyriešil som to kúskom molitanu ako sú tie mriežkové otvory do filtra +som musel dať molitan aj okolo rúrky čo vpúšťa vodu už do akva keď chceš pošlem ti foto .
brano31
 
Príspevky: 88
Obrázky: 7
Založený: 18 Jún 2008 21:05 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 06 Jan 2017 20:28 pm

Foto by bolo fajn :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod brano31 » 06 Jan 2017 20:45 pm

pozrela si do filtra zhora z baterkou? ja som ich našiel stále hore na tej vate ja mam sprevene 3d pozadie a spravil som si aj rampu na rozprúdenie vody tak mi ten molitan pekne vošiel do pozadie http://prntscr.com/dsbdzq dal som tam cierny molitan alebo skús dať silonku len keď sa molitan zanesie klesne hladina vody vo filtri tak treba sem tam preprat keď pošlem ti nejaké fota do ss
brano31
 
Príspevky: 88
Obrázky: 7
Založený: 18 Jún 2008 21:05 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 06 Jan 2017 21:59 pm

Na vrchnej vate krevetky neboli a vybrala som pumpu a v priestore čo je pod ňou som tiež krevetku nevidela. Tak som počkala cca 15 minút, aby mohla nejaká krevetka vyliezť, ak by tam bola. A ani v pumpe som nič nenašla.
Keď som prvý krát dala do akva krevetky tak som sledovala či ich nevcucne filter, ale jedna krevetka sa len prechádzala okolo mriežky filtra a potom odplávala. Ale možno menšie krevetky by nemali šancu.
A tak som pre istotu mriežku z boku filtra zakryla molitanom. Naspodku som ho prihrabala štrkom a zatiaľ tam drží.
Obrázok
Vďaka za upozornenie :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 09 Jan 2017 13:03 pm

Neviem čo sa deje s krevetkami, ale každým dňom ich bolo v akva menej a menej. Predvčerom bola vylezená už len jedna (tá najväčšia, ktorá vyliezala vždy) a včera už aj tá zaliezla. A teraz neviem že či sa začali všetky schovávať, lebo im niečo v akva vadí, alebo mi umierajú. Parametre vody mám také, ktoré by mali krevetkám vyhovovať, takže to by nemal byť problém. Vo filtri som žiadne nevidela a už je filter zabednený. Sledovala som helenky, či ich nelovia, ale čo som si všimla, tak keď sa nejaká helenka priblíži ku krevetke, tak ju len obíde a ide niekam preč. Helenkám hádžem rozdrvené aj živé kotúľky, takže potravu by mali mať. Ďalšia možnosť je že ich loví beťák Tod. Toho som videla pokúsiť sa chytiť krevetku len prvý deň ako krevetky prišli a potom už nie. Ak sa všetky schovávajú, tak možno preto, lebo by boli vystresované z Toda. Alebo im môže vadiť že ich je málo (mám ich len osem). Takže teraz tak trochu dúfam/verím, že sa práve krevetky rozhodli že budú pár dní zalezené a potom sa zas ukážu. Húfové rybky, keď ich je málo, tak môžu byť vystresované a schovávajú sa, a možno to moje krevetky prežívajú rovnako.
Chcela som pridať tento týždeň ďalšie krevetky, takže možno budú krevetky aj spokojnejšie že ich bude viac :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Pštros » 09 Jan 2017 14:10 pm

Hmm. moze to byt hocico....
Ja som kupil svojho casu do 450l akva 11 caridin japonic.
Vecer som ich vpustil a od dalsieho rana som ziadnu nevidel asi 3 mesiace...
Bol som si isty, ze je po nich... potom som raz zasvietil v noci, uz neviem kvoli comu a napocital som ich 8.
Neskor sa zacali ukazovat aj cez den, max asi 9 som ich videl... Bol som happy.

a potom ich fakt pozrali skalare... po jednej, pomaly, nikdy som to nevidel...podstatne je, ze spolu fungovali par mesiacov a potom zrazu...

Podla mna sa neda predvidat spravanie obyvatelov akva asi tak, ako ludi... Ked si betak raz nedal krevetku na veceru, mozno si neskor dal neskore ranajky... utoky heleniek na zdrave krevety si fakt neviem predstavit, aj ked som uz videl video... su to predsa SLIMAKY!!! a krevetky su jak rakety... ale nehadam sa, len mi je z tej predstavy smiesno-smutno...

Vylezene, vyskocene si nikdy nenasla? Mozu byt aj par metrov od akvarka...

Inak akvarko sa vyvija do krasy a urcite robi velku radost... drzim palce aj v tomto roku.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 09 Jan 2017 18:20 pm

Nekupoval bych žádné další krevetky, dokud bych nezjistil, co se děje.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 09 Jan 2017 18:32 pm

Žiadne krevetky vylezené z akva som nevidela. Jedine kde by mohli byť v akva zalezené je za drevom, ale nechcem vyberať drevo, aby som skontrolovala či tam sú, lebo by som ich tým mohla vystresovať. Teda ak by tam nejaké boli.
Premýšľala som že ak by som potom dávala ďalšie krevetky, tak by to mohli byť amano krevetky. Tie sú väčšie ako neocaridiny, takže tie by helenky a Tod nemohli zjesť.
Ale s vodou v akva by nemal byť problém.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 10 Jan 2017 19:30 pm

Dnes sa Tod zahryzol do helenky :shock: Helenka bola zahrabaná v štrku a trčal jej sosáčik (neviem ako sa to volá). Tod priplával k nej, chvíľku pozoroval jej sosáčik a potom sa do jej sosáčika zahryzol. Vystrašila sa aj Helenka aj Tod. Helenka na chvíľu zamrzla a potom sa odišla zahrabať inam. Tod tiež na chvíľu zamrzol, ale potom odplával.
Dnes bola vylezená jedna malá krevetka, ale keď okolo nej preplával Tod tak zas rýchlo zaliezla. Takže to vyzerá tak, že nejaké krevetky v akva mám, ale boja sa Toda :( Takže ďalšie neocaridiny nebudem pridávať. Ale nemohla by som dať caridiny japonici? Tie sa majú dorastať 5 cm, takže tie by sa asi nemali báť Toda. A Tod si na také už asi tiež netrúfne.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Pštros » 10 Jan 2017 20:24 pm

CJ sa daju kupit XL, tie uz maju tak 4cm...
Ale ci si ony uvedomia svoju velkost a ze sa vdaka nej nemusia bat Toda... budes im to musiet názorne vysvetlit... tie ale ani krevetovrazdiaca helena uz neda...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 12 Jan 2017 13:06 pm

V sobotu je burza, tak pozriem či budú mať aj väčšie caridiny japonici. Ak áno, tak si dve zoberiem :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod MajoX » 12 Jan 2017 14:18 pm

S tym vyliezanim kreviet.. oni su taki pracanti, ked nieco niekde najdu tak na tom makaju (ja mam male akva a mozem do nich pozerat v podstate zo vsetkych stran prinajhorsom ich pomaly otocit ak chcem skontrolovat aj zadnu stenu pod rastlinami a pod..) a hrozne rad ich sledujem. Podla mna ich tam mas kratko a malo tak su plache a daco robia zalezene v rastlinach, pod korenom.. ja ich vela vzdy najdem prichytenych zospodu plavajucich rastlin. Ale pocuvaj rady najprv zistit co sa deje a potom pridat dalsie. Aj mne sa v zarastenej 20ke stalo ze som pozeral do akva 5 minut kym som si vsimol aspon jednu krevetu (a ty mas velke poriadne zarastene akva) - bezne ich napr. nachadzam vo filtri na "molitane" sa krmit, resp mam ich zalezene v machu. Ak myslis burzu v BA, tak som tam minule od jedneho pana co predava krmiva kupil pre krevety krmivo - jeden druh proteinove (hnede) druhy druh s rastlinnou zlozkou (take velke zelene okruhle tablety) a po nich sa idu potrhat vsetci - ked to hodim do akva za par hodin na nej najdem asi vsetkych slimakov co v akva su a okolo nich krevety - skus sa na to na burze pozriet :) snad ich potom doma objavis
PS: neviem kolko casu travis pozorovanim akva ale myslim ze keby ich todd jedol, tak by si si vsimla zbytky na dne. v jednom akva mam krevety aj helenky a popravde som sa bal o krevety ale vyzera ze ich je tam stale dost a stihaju sa mnozit..a helenku zrat krevetu som zatial nepristihol (aj ked som videl to video) - v tom akva krevety vidam ale napr. male rasborky co su tam vidim iba ked krmim, inak su zalezene vzadu za velkym machom
PS2: japonicu mam len jednu, velku (5cm) ale ona je "priesvitna" a tu najst v akva je fakt umenie a malokedy sa to podari
PS3: ak si z BA, nejake odolne neocaridiny Ti mozem podarovat, mne sa kotia ako na beziacom pase
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 12 Jan 2017 14:48 pm

No ja si myslím, že čo sa deje je, že krevetky majú rešpekt pred Todom. To mi príde ako tá najpravdepodobnejšia možnosť. Včera tiež bola vylezená na vallisnerii jedna krevetka, ale keď okolo nej preplával Tod, tak hneď odplávala a schovala sa. Tod si ju ani nevšimol.
Som z BA. Neocaridiny by boli fajn, ale asi väčšie kusy.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod lev_ica » 12 Jan 2017 18:08 pm

Aj ja si myslím, že je problémom Tod. Mám to rovnako. Mám dve akvária, cca 20l a väčšie. V menšom mám modro-žltého bojovníka, ktorý zvládol zožrať 10 kreviet behom dvoch dní. Kúpila som dve japoniky, práve kvôli väčšej veľkosti a po vypustení som ich dva mesiace! nevidela. Bola som presvedčená, že zožral aj tie. Ale keď som prerábala akvárium našla som ich v microsoriu na koreni živé a zdravé. Odvtedy ich občas zazriem, keď v noci baterkou zasvietim . Aj keď hodím krmivo pre krevety, zožerú ho až v noci. Cez deň skrátka nevylezú. Vo väčšom akva mám bojovníka spolu s neocaridinami aj japonikami a všetci si v pohode nažívajú a neocaridiny sa dokonca rozmnožujú. Bojovník ich občas preženie po akváriu, ale vyslovene na ne nepoľuje. Naopak ten modro-žltý ich prenasledoval dlhodobo a oni si to zapamätali a radšej sa schovávajú. Napriek tomu, že teraz si ich už takmer nevšíma...
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 12 Jan 2017 22:38 pm

Ono to je tak, že ak ich je málo, tak sa chce beťák vysporiadať s konkurenciou. Ak ich je veľa a vo väčšom akváriu, je to už pre neho súčasť biotopu. Hlavne vo väčšom akváriu má viac priestoru na "vyplňovanie" času. V malom akváriu zabíja nudu, tak, že zabíja
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod lev_ica » 13 Jan 2017 05:19 am

S tým tak uplne nesúhlasím. Ja som ich skúsila prehodiť.
Myslela som si, že modrý je mladší, potrebuje viac priestoru, ale vo veľkom mi to urobil tiež a ešte si aj dotrhal plutvy, lebo sa za nimi predieral v rastlinách.To nebolo tak, že videl krevetu, tak zaútočil. On ich vyhľadával. :mrgreen:
Mala som už bojovníkov niekoľko, ale krevety lovil a žral iba tento jeden. Teraz tam má tie dve japoniky a tie už neloví, ale oni sú aj tak schované a nevyliezajú. Vo veľkom sú tiež iba dve, ale sú vonku stále, tie sa neboja, lebo chýba predátor, napriek tomu, že bojovník tam je.
Dosť je to o 'povahe' bojovníka. Je fakt, že modrý sa viac 'šponuje' , ukazuje aj bežne. Červený len výnimočne...
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 13 Jan 2017 09:20 am

No mne krevetky vyliezajú v noci a vtedy pracujú. Z vallisnerie mi cez noc odstránili časť riasy.
Obrázok
Ale nevyzerá to tak, že by ich Tod lovil. Teda aspoň nie vtedy keď ich pozorujem. Iba ak by ich lovil v noci, ale to asi nie, keďže práve vtedy krevetky vyliezajú. Skôr ho zaujíma jeho odraz na skle, aby sa mohol naparovať.
V sobotu idem na burzu a budem mať veľké nutkanie si kúpiť ďalšie krevetky.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.