Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit

Odoslaťod black87 » 04 Sep 2009 23:18 pm

zdravim borci , citam listujem ale nieje tu to co chcem, idem zalozit novu 450ku presnejsie 472 mam predstavu ako to ma vyzerat ale necham si poradit od skusenejsich akva ma dlzku 210 vysku 50 a sirku 45 no chcem biely piesok najjemnejsi ze je to dobre pre ich organizmus a max do vysky 1cm a lavove kamene alebo nejake skaly,osadka podla mojej predstavy labidochromis hongi,pseudotropheus flavus,kingsizei zebra hara,lemasoni a maylandia aurora ze vraj tu je nejaka tabulka o znasanlivosti no nemozem ju najst tak chcem poprosit ci to toto vsetko moze tam byt a priblizne v akom mnozstve a ak nie tak co s cim moze byt,a dalej prosim ohladom techniky ake osvetlenie odporucate na tieto druhy aby boli pekne sfarbene ale chcem aj nejaky modry neon aby to bolo krajsie no necham si poradit a filter vnutorny nieco do dobrej ceny a aj kvality ved je kriza nie,a ci mozem obycajny vzduchovac kompresor a molitan velky ako sa dava do matracov a ake mate skusenosti vy s touto osadkou,alebo ci cisto len pseudotropheus flavus z dakujem za odpovede ak sa to sice niekomu bude chciet citat
Obrázok používateľa
black87
 
Príspevky: 36
Obrázky: 1
Založený: 23 Okt 2008 14:32 pm
Bydlisko: Presovky kraj

Reklama

Re: Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit

Odoslaťod V.Malawi » 05 Sep 2009 12:05 pm

do 450l počítej 45ks :lol: kingsizei=Cynotilapia pulpican,Demasoni větší skupinu,min 12ks.
Obrázok používateľa
V.Malawi
 
Príspevky: 110
Založený: 28 Jan 2006 15:23 pm
Bydlisko: Vlčnov (východní Morava)

Re: Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit

Odoslaťod kofola » 19 Okt 2009 21:45 pm

Filter moze byt aj vnutorny, ale neriesil by som to nejakym "bublifukom s matracom". Myslim si, ze riesenie vnutornej cerpacej hlavice s biomolitanom nie je financne az tak narocne ani v case krizy. Vychadzam z toho, ze ak chces investovat do ryb urcite sa ti neoplati setrit na technike - urcite nie na filtri. Rataj s tym, ze je to malawi, takze ked objem biomolitanu trochu predimenzujes bude to OK.
Co sa tyka trubic ja osobne mam momentalne zapojene studene biele svetlo (tusim Philips 965 - ak nie znalejsi ma opravia) s kombinaciou modrych od Osramu. Krasne to nasvieti biely strk a farby ryb NIE SU neprirodzene, coho som sa obaval. Vacsina ludi co ku mne pride sa pyta ci je to morske akvarium.
Demasoni by som z vlastnej skusenosti nedaval menej ako 20 ks.
kofola
 
Príspevky: 20
Obrázky: 8
Založený: 25 Máj 2009 20:46 pm
Bydlisko: Martin

Re: Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit

Odoslaťod hongi » 05 Jan 2010 14:52 pm

ja by som volil radsej exterierovy filter. drahsi ale lepsi. aj ked sam som choval kedysi afriku s int. filtrami a bolo to v pohode. a este by som dal urcite viac toho piesku ako 1 cm, aspon 5. k tym L.hongi co chces chovat sa ani nevyjadrujem, staci ak si pozries moj nick....
hongi
 
Príspevky: 924
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit

Odoslaťod brano BA » 05 Jan 2010 16:43 pm

Co sa tyka filtrov, tak kombinaciu interneho na mechanicku filtraciu (velky molitan + cerpacia hlava) a externy prepadovy celoskleneny filter pre biologicku filtraciu. Co sa tyka osvetlenia, tak asi nejaku 865 alebo 880 - ta ide tusim trocha do modra a to si chcel.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit

Odoslaťod FrankUlrych » 14 Sep 2010 16:31 pm

Ja mam tiez Malawi 430l. A ryby sa mi bokom otieraju o piesok chcem sa spytat co to znamena. Znacia si tym nejak teritorium? alebo je to predzvest niecoho zleho ?
Obrázok používateľa
FrankUlrych
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 22 Aug 2010 15:59 pm
Bydlisko: Poltár

Re: Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit

Odoslaťod stefan180 » 14 Sep 2012 22:08 pm

ahojte ja by som potreboval tiez poradit doteraz mam akva rastlinne 200litrov asi 10 rokov ale teraz chcem afriku malawi rozmyslam o 400 az 500 litrov a chcem sa spytat mohol by som pri zalozeni pouzit aj cast vody zo stareho akva?keby ze zakladam znova take iste tak viem ze urcite ano skorej sa zabehne ale fakt neviem ci mozem aj do uplne ineho biotopu.a este mam jeden problem kde zohnat kamen lebo som zo zahoria od sastina a tuna kamen len tak v prirode tasko najdem kamenolom tu tiez ziadny nieje a v akvaristike to je strasne drahe kde by sa dal zohnat kmen za rozumnu cenu?popripade aky druh kamena?vopred dakujem za odpovede
stefan180
 
Príspevky: 1
Založený: 14 Sep 2012 21:47 pm

Re: Zalozenie noveho malawi potrebujem poradit

Odoslaťod Milan666 » 18 Sep 2012 14:36 pm

Časť vody zo starého akva môžeš použiť určite a kamene? To u vás netečie rieka?, potok?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.