zariadovanie noveho akvaria



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

zariadovanie noveho akvaria

Odoslaťod MajcoS » 23 Feb 2007 07:06 am

Chcel by som par info.
Mam zariadene akvarko so strkom nejaku dekoraciou a spustenym filtrom. Pravdepodobne o dva tyzdne tam dam prve rastlinky a o dalsie dva tyzdne ryby, to by malo byt vytvorene ake take prostredie.
Moja otazka je: Neda sa to cele nejkym sposobom urychlit?

Vdaka za rady.

Akvarko vyzera v prave takto:
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=12372
Obrázok používateľa
MajcoS
 
Príspevky: 11
Obrázky: 17
Založený: 19 Feb 2007 22:13 pm
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: zariadovanie noveho akvaria

Odoslaťod Ceco » 23 Feb 2007 09:38 am

Trpezlivost ruze prinasa. Viac citat, pouzivat vyhladavanie a menej zakladat nove temy.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: zariadovanie noveho akvaria

Odoslaťod Drakan » 23 Feb 2007 09:45 am

No MajcoS hlavne trpezlivost :-) Prirodu neoklames :-) Nitrifikacne bakterie ktore potrebujes, aby ti to dobre fungovalo maju svoje tempo mnozenia a to trva nejaky ten cas. Mozes tomu pomoc ak ich tam nasadis. V akvaristike najdes pripravky, ktore obsahuju nitrifikacne bakterie cim cely proces nastartujes. Dalsou moznostou je voda z dobre zabehnuteho a fungujuceho akvarka. Ak mas znameho akvaristu s takym akva, vezmi si od neho vodu ktoru vyhadzuje pri odkalovani a sup s nou do tvojho akva:-)
Aj po tomto to bude trvat 2-3 mesiace mozno aj dlhsie takze moja rada "neponahlaj sa" toto nie je konicek kde nepoterbujes trpezlivost ;-)
Drakan
Obrázok používateľa
Drakan
 
Príspevky: 29
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2005 13:44 pm
Bydlisko: Košice

Re: zariadovanie noveho akvaria

Odoslaťod Kubo » 23 Feb 2007 10:01 am

Pohodicka MajcoS ja by som ziadne urychlovace nekupoval skoda penazi ale da sa aj tak ako vravi Drakan.Hlavne tam nasad rastlinky a sprav im podmienky:svetlo,hnojivo,co2 ak sa da, a ked ti to zacne rast pockaj tak 2-3tyzdne a vtedy nahod ryby(ja osobne by som nazaciatok volil zivorodky ktore ti obohatia dno pekne) Neskor dokupuj ryby ake chces ale pozor nato nieze to rybami prezenies zo zaciatku. :wink: A ako radi aj Ceco mas tu vela tem a clankov o hnojeni,Co2,dusitany ,dusicnany,Ph,UT,CT,svetlo,filtracie,rastliny ake ryby pre zaciatocnika alebo nazaciatok ... to vsetko treba nastudovat a nebudes mat problem.Viem ze vela prispevkov je tu aj takych co su nepodstatne ale budes musiet hladat medzi nimi.Najlepsie dat hladat konkretne slovo. :wink: My ti tu pomozeme nieje problem ale nechceme sa opakovat je tu toho vela popisane.Ked nieco nenajdes tak sa pytaj. :) :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.