Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)



Oznámenia / Novinky / Články / Informácie

Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod MOD » 25 Nov 2009 10:45 am

»» Pridaný nový článok - Ivan Mikla - Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

V článku mimo iného nájdete:

"Nasledujúci fotonávod(alebo výstižnejšie skôr fotopríbeh) je snahou ukázať zjednodušený postup pri zriaďovaní miniakvária, nie je univerzálnym návodom, keďže každé akvárium je svojské a všetko závisí od použitých materiálov, dispozícií a predstavivosti akvaristu. Nech mi skúsenejší prepáčia, ak som niektoré kroky robil zbytočne, prípadne nie celkom správne, berte prosím návod len ako hrubý náčrt postupu pri realizácii Vášho vytúženého miniakvária.
Dané akvárium má rozmery 21x21x21cm – kocka, hrubý objem 9 litrov. Vzhľadom na veľkosť akvária v ňom po zabehnutí plánujem chovať iba zopár kusov krevetiek. Filtráciu a ohrev vody nie je potrebné riešiť, pri takomto malom objeme by aj tak akákoľvek „technika“ pôsobila rušivo. Keďže sa bude v prvom rade bude jednať o dizajnové rastlinné akvárium je žiadúce vyriešiť osvetlenie, dostatočné na rast rastlín náročnejších na svetlo. V mojom prípade.."
MOD
globalny oznam
globalny oznam
 
Príspevky: 67
Založený: 09 Nov 2009 20:48 pm

Reklama

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod tree » 25 Nov 2009 12:45 pm

vyzera to fajn, mne sa jedine nepaci kompozicia kamenov. z tych piatich moznosti ktore si si trenoval "nasucho" je podla mna najmenej stastna volba...ale je to vec vkusu.
nech sa dari
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod Galbatorix » 25 Nov 2009 18:12 pm

mne sa páči návrh 2 a 3
Obrázok používateľa
Galbatorix
 
Príspevky: 368
Obrázky: 1
Založený: 20 Aug 2008 15:58 pm
Bydlisko: ZA

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod hitmanius » 25 Nov 2009 18:29 pm

celkovo sa mi to moc paci a tiez som zacal rozmyslat nad niecim takym :D
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod Amadeus » 25 Nov 2009 19:07 pm

mne sa lubi sustava kamenov 3 . a inak k tym novinam obsahuju tlaciarensku pre zvieratka jedovatu farbu takze rybickam resp.krevetkam to nevadi ??
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod TTjopo » 25 Nov 2009 20:54 pm

Musim povedat ze to vyzera veelmi pekne. Po vystave v Ba sa mi minicka zacali velmi pacit teda nie vsetky ale vazne uvazujem o nejakom minicku pre krvety
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod MaximusSk » 26 Nov 2009 00:23 am

ten napad s tymi novinami pri nalievani vody nieje zrovna najstastnejsi napad..ktovie akymi chemikaliami su tie noviny napustene a to nehovorim o farbach ktore pusta..viem ze to praktizoval aj moj otec ale to bolo este za komancov..raz som to skusil aj ja ked som zakladal 100L nadrz ale velmi rychlo som od toho upustil ked som videl aky povlak sa mi z toho spravil na hladine..
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod koroner » 26 Nov 2009 00:33 am

http://www.pbase.com/plantella/image/112930263
Tak isto to robi Oliver Knott, a ja som to robil tak isto vsetko v pohode :wink: . Zivocichy do novo zalozeneho akva nedava nik :wink: takze im to neublizi.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod hitmanius » 26 Nov 2009 00:58 am

a ved namiesto novin sa mozu dat napr obycajne kancelarske papiere A4 napr... :D
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod TTjopo » 26 Nov 2009 17:56 pm

ja pouzivam igelit ale mam odskusany aj papier lepsie povedane kerton z prepravky na vajicka.Este som chcel dodat k tym kamenom co su osadene v tomto mynycku.Ked saom bol na prednaske v Ba u Khanha pri zakladani minycka tak spominal ze je lepsie pouzit neparny pocet kemenov.Nieje to nejake pravidlo ale vazne to vyzera take velmi upravene ked su tam tie dva tak na tom asi nieco bude.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod Ajven » 26 Nov 2009 20:36 pm

Dakujem vsetkym za komentare. Hlavnym cielom napisania toho clanku bolo priblizit zaciatocnikom aspon zhruba ake techniky sa daju pouzit pri zriadovani akvaria. Na akve.sk toho vela zatial nie, myslim, co sa tyka clankov pre zaciatocnikov.

Ad. kamene: ak to niekto s kamemni skusal vie, ze to je dost zlozite. Vysledok nie je vzdy umerny vynalozenej snahe. Clovek ak zrovna nenavstivi kamenolom, tak nema k dospozicii nekonecny vyber velkosti a tvarov. Aj napriek tomu, ze som vyberal z 20kg kamenov, mohol som pouzit iba tie zmienene dva kusy, aj ked aj mne sa viac paci neparny pocet. Suchy layout som vybral ako som vybral, je to subjektivne, na rozdiel do statickej prednej foto som prihliadal aj na pohlady z inych uhlov a tiez zavazilo hladisko udrzby. Totiz robit vnutornu udrzbu v takom malom priestore, ak nie je miesto medzi sklom a kamemni, ... ved viete si predstavit.

Ad papier : nikdy som sa nezamyslal nad "jedovatostou" novin, mozno na tom nieco je. Ale pokym tam prisli krevetky ,akvariom pretiekli pri vymenach litre a litre vody. Krevetky vyzeraju spokojne, jedna samicka je plna vajicok, tak cakam co z toho bude.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod TTjopo » 26 Nov 2009 21:09 pm

Super -nech sa dari drzim palce
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod fantuomas » 27 Nov 2009 20:53 pm

je to pekné, mne ten nepár až tak nevadí..je to malé akva..račej nepár ako natlačené tri kamene a liter vody :)
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod TTjopo » 28 Nov 2009 20:27 pm

Ja som to nemyslel v zlom aj mne sa to tu paci
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod renatte616 » 30 Nov 2009 17:42 pm

je to fakt pekne... ale aj mne sa viac lubi ta trojka... inac uvazujem aj ja :) ale najprv ta moja 80ka
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod prasan » 04 Dec 2009 00:14 am

:wink: mne sa páči 3 a 4. Myslím že jedna návšteva vhodnej lokality vyrieši akékoľvek problémy ohladne kameňov. Človek si tak prinesie len tie ktoré sa mu páčia a hodlá ich použiť.Noviny som nikdy nepoužil.Stačí liať na kameň s dostatočnou opatrnosťou.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Zriadenie 9L miniakvária – (fotonávod)

Odoslaťod Majklooo » 16 Dec 2012 22:20 pm

Zdravím chcem sa inšpirovať týmto mini akváriom ale chcem by som vedieť či by sa nedala tá Ultriculária nahradiť nejakou krajšiou alternatívou..ja mám 17L akvarium a možno by mi tam bodlo aj keby som dal Pogostemnon Helferi alebo niečo nie moc náročné keďže tam dokážem svietiť max 0,75W/L. Ďakujem budem rád aj keď napíše niekto SS..
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie


Naspäť na Oznámenia / Články

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.