100l akvárium ( začiatočník)spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 100l akvárium ( začiatočník)

Odoslaťod johny350 » 29 Aug 2022 15:37 pm

Takmer po roku sa hlásim s ďalším updatom môjho akvária. Tetry cisárske sa postupne stali dominantou akvária a zostávajúce gupky som daroval známemu, takže tetry mali odrazu celé akvárium iba pre seba. Okrem nich v akváriu zostalo zopár prísavníkov, krevetky som presťahoval preč a to čo sa nepodarilo presťahovať tetry zrejme pojedli. Každopádne v akváriu zostali iba tetry a prísavníky. Zo strany rastlinstva nadvládu prebrala sagitaria subulata. Tá sa rozšírila do všetkých kútov akvária a vytvorili súvislý trávnik. Okrem nej tam je zopár kusov valisnérie, jedna kryptocorine wendti green a tiger lotus, ktorý si prešiel nejakým reštartom, keďže mu opadali všetky listy, myslel som, že už je po ňom a následne začal znova produkovať malé prízemné listy. Sagitariu raz za čas ostrihám na koberček a ona ešte viac zhustne.
Podmienky v akváriu mi pripadali viac než ideálne na množenie tetier. Preto som raz pri pravidelnej výmene vody prilial vodu z reverznej osmózy, o mesiac neskôr som bol príjemne prekvapený, že môj plán vyšiel a videl som po akváriu plávať hromadu malých tetier. Zaujímavé je, že dospelé si ich ani nevšimli, nemali tendenciu ich zjesť aj keď plávali tesne vedľa seba. Postupom času sa tetry namnožili odhadom na 50ks a stále pribúdajú nové, ktoré je vidno vykúkať spomedzi listov sagitarie. Ryby sú kŕmené iba vločkami, malé rybky nedostávajú nič špeciálne. Ďalšou zaujímavosťou je, že z pôvodných 6ks boli 4ks samce a 2ks samice, čiže nie moc vhodný pomer k rozmnožovaniu, ale predsa, podarilo sa. S momentánym stavom akvária som viac než spokojný.
Obrázok


Ohľadne 220l akvária, tam sa veľa nezmenilo. Stále sa tam nachádzajú blue grass gupky, aj keď momentálne menšie množstvo, keďže mnohé z nich som posunul ďalej aby sa nepremnožili, ale ony sa namnožia znova. Z rastlinstva som ubral z toho obrovského množstva machu, pridal som pomerne značné množstvo kryptokoríny červenej, sú tam aj dva echinodory, aj keď moc sa im nedarí a asi ich zamením za kryptokoríny, koniec koncov, ani sa nečudujem, spojenectvo medzi echinodormi a kryptokorínami moc nefunguje. Veľmi dlho tam pestujem aj cryptocorine apongetifolia. Tej sa však dobedávna moc nedarilo, pri mojej poslednej návšteve som pozoroval, že sa veľmi pekne vzchopila a začína sa jej dariť. V akváriu sa okrem gupiek nachádza aj obrovské množstvo krevetiek neocaridina, zopár prísavníkov, ktorým sa tam podarilo aj rozmnožiť a taktiež cca 10ks panciernikov bronzových, ktorí si náramne užívajú naháňačku pomedzi kryptokoriny červené. S týmto akváriom som tiež pomerne dosť spokojmý, do budúcna plánujem ešte ubrať z machu a navýšiť počet a rozmanitosť druhov kryptokorín .

Obrázok


Keďže momentálne bývam ďaleko od týchto akvárií a vidím ich cca raz za mesiac, za kŕmenie rýb vďačím môjmu otcovi.
Vo svojom terajšom byte mám zopár menších akvárií tvaru kocky, ale o tých možno inokedy v inom vlákne. Zatiaľ prajem všetkým veľa akvaristických úspechov :)
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Reklama

Re: 100l akvárium ( začiatočník)

Odoslaťod matte » 30 Aug 2022 09:23 am

pekne obe, rastlinkam sa ti dari veru :pivo:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.