Akvaterarium či Paludarium

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akvaterarium či Paludarium

Odoslaťod mirči » 02 Okt 2020 20:40 pm

Zdravím všetkých. Založil som si moje 6 akvárium v živote. Kombinované s paludarium. Zabieha sa prvý týždeň nejaké plesne sa už nájdu inak voda už je čistučka. Uvidíme čím ma prekvapil tento projekt. Objem vody je cca 15l

Plánujem tam predovšetkým krevety a nejaký poter možno rasbory.Obrázok

Odoslané z SM-G390F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
mirči

Založený: 25 Dec 2019 23:22 pm

Reklama

Re: Akvaterarium či Paludarium

Odoslaťod santiago » 11 Okt 2020 02:57 am

Vyzera to celkom dobre..ja sa chystam kupit paludarium z rostlinna akvaria, 60x30x30 ale zatial som sa k tomu neodhodlal.. ako mas rieseny kolobeh vody? Nejakym cerpadlom alebo filtrom?
Obrázok používateľa
santiago

Založený: 28 Dec 2019 23:32 pm

Odoslaťod Seraph » 11 Okt 2020 12:09 pm

Pekne....paci sa mi...pripomina mi moje (kludne pozri temu Oahu paludárium) akurat moje nejak extra neprosperuje, ale o tom neskor a v mojej teme.......
co sa tyka tych paludarii z rostlinna-akvaria...kedysi som po jednom pokukoval, je tam optiwhite sklo, co je bomba, akurat ma odradilo to 3D pozadie, neviem, z coho to je a lepsie sa mi pracuje, ak si to mozem vystavat sam...kamene, korene apod.

Toto je nice...odpourcam malicke razborky ako pises....
Obrázok používateľa
Seraph

Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm

Odoslaťod mirči » 11 Okt 2020 21:30 pm

Kolobeh mam spraveny malym filtrom aquael asi do 50l akvaria, s trapnym molitanom 5x5cm , na ňom napojdenu rozstrekovu rampu na ktorej su ponapajane 3 hadičky koli viacerým prudom vody, povodne mal byt len 1 vodopád ale nestačilo to pre vlhkosť machu a pod. Pod filtrom mám dve vrecká keramických valčekov pre bakterie.

Pôvodne som chcel tiež kupit z invital lebo som nevedel zohnať iné, ale ako ste pisali odradilo ma to 3d pozadie a toto je realita. Toto mi vyrobil jeden pán z púchova čo vyrába akvária.Obrázok

Obrázok používateľa
mirči

Odoslaťod mirči » 25 Okt 2020 13:58 pm

Pribudlo par rastliniek, niektoré buriny narástli samé z machu a voda je krásne číra. Pomaly ale isto je zabehnutéObrázokObrázok

Obrázok používateľa
mirči

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.