Biely povlak na rybickach a ich uhyn

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Biely povlak na rybickach a ich uhyn

Odoslaťod ovanecka » 29 Mar 2013 18:51 pm

Ahojte, do už zabehnutého nano 30l som nasadila večer nové rastliny. Pri presadzani som zakalila vodu a v noci bol filter vypnutý. Ráno bolo 5 razboriek galaxy mŕtvych, zvyšné plávali pod hladinou. Pancierniky pandičky sa chodili neustále nadychovať k hladine.
Okamzite som vymenila takmer celu vodu, no v priebehu dňa zomreli dalsie 4 razborky (niektore mali biely povlak). Jeden panciernik má na sebe úplnú plachtu a vyzerá to s ním stále horšie.
Prezila iba jedna razborka, ale ta je uplne v poriadku, ani najmensie znaky ze sa neciti dobre, zerie, plava. Rovnako krevety. Viete mi poradit co sa mohlo stat, ci to bolo sposobene zakalenim vody pri presadzani, alebo je to nejaka choroba? Nechcem dat do akvaria nove rybicky kym neviem cim to mohlo byt.
Vodu som samozrejme vymenila, je teraz priezracna, pancierniky sa prestali chodit nadychovat hore, razborka je v poriadku. Mohla plesen vzniknut pocas jednej noci a sposobit taky uhyn ryb?
Prílohy
panciernik.jpg
ovanecka

Založený: 29 Mar 2013 18:47 pm

Reklama

Re: Biely povlak na rybickach a ich uhyn

Odoslaťod smajdicek » 29 Mar 2013 18:55 pm

Prečo si na noc vypínala filter ?
smajdicek

Obrázky: 22
Založený: 17 Mar 2013 16:22 pm

Odoslaťod ovanecka » 29 Mar 2013 18:57 pm

Ja neviem, lebo som debil. Fakt, nemam na to slov, uplne mi je z toho na umretie. Mas predstavu cim to mohlo byt?
ovanecka

Založený: 29 Mar 2013 18:47 pm

Odoslaťod Milan666 » 30 Mar 2013 22:06 pm

No tým, že si vypla filter, zabil ich dusík, čpavok z ich výkalov, z ich výlučkov a hlavne preto, že toľko rýb a tieto do nádobky o objeme cca 23 litrov nepatria.
Vieš už prečo? A celá voda sa nemení. Bolo treba pred tým čítať kým si ich doniesla domov. No a tu máš vysvetlenie:
clanky/filtracia.php
Obrázok používateľa
Milan666

Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.