Chihiros vs twinstar

Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Chihiros vs twinstar

Odoslaťod roman.r » 05 Jún 2021 08:05 am

Idem zakladať nové akvárium , neviem sa rozhodnúť pre svetlo , uvažujem nad Chihiros wrgb2 60cm , alebo nad Twinstar 3 600sa. Má niekto skúsenosti , odporúčania ktoré svetlo zvoliť?
roman.r

Obrázky: 5
Založený: 20 Júl 2009 21:42 pm

Reklama

Re: Chihiros vs twinstar

Odoslaťod luko36 » 05 Jún 2021 08:26 am

u mna rozhodla cena :) mam chichiros a som zatial cca 3mesiace spokojny , ak nechces pestovatovat neaky specialny travniček a nemas akvarium na mieru s väčšou výškou vodneho stlpca, je určute chichiros dobra volba aj ked je to čina. už samotne telo z hliniku vypada super u twinstaru to je vraj z plastu co vo mne vzbudzuje pochybnosti, ale obe svetla su topky v tejto cenovej kategorii.
Obrázok používateľa
luko36

Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Odoslaťod roman.r » 05 Jún 2021 08:50 am

luko36 napísal:u mna rozhodla cena :) mam chichiros a som zatial cca 3mesiace spokojny , ak nechces pestovatovat neaky specialny travniček a nemas akvarium na mieru s väčšou výškou vodneho stlpca, je určute chichiros dobra volba aj ked je to čina. už samotne telo z hliniku vypada super u twinstaru to je vraj z plastu co vo mne vzbudzuje pochybnosti, ale obe svetla su topky v tejto cenovej kategorii.

Chcel by som tam elatine hydropiper , blyxa japonica , el. sp mini , rotala vietnam. Ako máš nastavenie farieb% , červená , modrá , zelená?
roman.r

Obrázky: 5
Založený: 20 Júl 2009 21:42 pm

Odoslaťod luko36 » 05 Jún 2021 09:04 am

no hlavne u twinstaru sa neda lubovolne si nastavovat spektra ja mam pomer prednastaveny zatial, len som si podla seba nastavil svitanie, den a stmievanie a poslednu hodinu len modre ledky. blixa mi rastie tak že je možem kosiť krovinorezom :D
cely den vidiet spokojne bublinkujuce rastlinky. jedina riasa sa tvori na skle trocha.
Obrázok používateľa
luko36

Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.