Choré skaláre

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Choré skaláre

Odoslaťod Fkho » 06 Dec 2010 22:04 pm

Dobrý deň,
mám 386L kváriium, osadenstvo (pôvodné):
6x Skalár
5x Danio Malabarské
4x Tetra Konžská
3x Gurama (Čichavec?)
1x Rajovec
1x Glyptoperichthys gibbiceps
Uhynuli mi dva skaláre, Prvý mal večer na tele červený podlhovastý fľak pri začiatku vrchnej plutvy. Ráno, keď som išiel do školy, som si všimol že na vrchu hlavy má niečo, čo pripomínalo plieseň. Biely povlak, kúsok do priestoru. Kým som sa vrátil zo školy,
bolo po ňom. Keď som sa vrátil zo školy, objavil som rovnaké príznaky aj u druhého skalára. Tento ešte aj začal plávať kolmo, ústami smerom k hladine. Ten uhynul cez noc. Teplotu som ráno zvýšil o 3° (na 28°C), pridal vzduchovanie. Cestou domov zo školy som sa zastavil v akvaristike. Kúpil som liečivo FMC a aktívne uhlie. Dal som do akvarka liečivo, dávkovanie podľa návodu. Tri dni som nefiltroval, nesvietil a poriadne vzduchoval. Potom som vymenil polovicu vody, dal do filtra uhlie. No rovnaké príznaky začínajú aj na ďalších skalároch, plieseň ešte nemajú no fľak áno. Ryby sú po celú dobu "čudné". Nepohybujú sa normálne, väčšinou stoja, plávajú "skľúčene". Aké liečivo by mohlo pomôcť? Čo by to mohlo byť? Ďakujem.
Fkho

Založený: 19 Jan 2010 20:14 pm

Reklama

Re: Choré skaláre

Odoslaťod jarque » 06 Dec 2010 22:20 pm

Vyzera to dako takto [1] http://www.akvaportal.cz/index.php?blog ... -piscicola
alebo nemas foto ?
Obrázok používateľa
jarque

Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm

Re: Choré skaláre

Odoslaťod Fkho » 07 Dec 2010 15:18 pm

Áno, podobe, ibaže biely povlak a fľak neboli na tom istom mieste. A bolo to rozhodne menšie.Skúsim to odfottiť, ale neviem či sa mi to podarí tak, aby na tom bolo niečo vidieť.
Fkho

Založený: 19 Jan 2010 20:14 pm

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.